УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2013 року№ 812/5317/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Прудник С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про скасування постанови від 13 квітня 2009 року про арешт та заборону відчуження та постанови від 28 квітня 2009 року про оголошення розшуку 1/2 частки автомобіля марки «КІА» модель «RІО», -
ВСТАНОВИВ:
07 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про скасування постанови від 13 квітня 2009 року про арешт та заборону відчуження та постанови від 28 квітня 2009 року про оголошення розшуку 1/2 частки автомобіля марки «КІА» модель «RІО».
Відповідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до наступного.
Згідно із статтею 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати в доход Державного бюджету України за наступними реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код платежу 22030001
Символ звiтностi банку 206
Призначення платежу: судовий збір.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року, який становить 1147,00 грн.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме, - в матеріалах справи відсутній документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру (0,03 розміру мінімальної заробітної плати ) в доход Державного бюджету України за вищезазначеними банківськими реквізитами.
Також, як вбачається із змісту адміністративного позову позивач дізнався про те, що її автомобіль знаходиться під арештом від працівників Державної автомобільної інспекції, а більш детально після звернення до відділу державної виконавчої служби з відповідною заявою, яку додано до матеріалів адміністративного позову. Відповідно до змісту вказаної заяви позивач просила відділ державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції надати їй копію постанови про арешт та оголошення заборони на відчуження автомобіля, що належить їй, також на даній заяві міститься позначка ознайомлена та вказана дата 27.05.2013. Однак з зазначеної заяви не можливо встановити, з чим саме 27.05.2013 позивач ознайомлений, тобто з матеріалів адміністративного позову неможливо встановити коли саме позивач дізнався про порушення свого права, а відповідно, не можливо встановити чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам частини 2 ст.106 КАС України - позивач не надав докази на підтвердження обставин, якими він обґрунтовує позовні вимоги, а саме не надано доказ, що автомобіль марки «КІА» модель «RІО» реєстраційний номер НОМЕР_1 2004 року виписку належить позивачу на праві приватної власності.
Відповідно до положення ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 106, 107, 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про скасування постанови від 13 квітня 2009 року про арешт та заборону відчуження та постанови від 28 квітня 2009 року про оголошення розшуку 1/2 частки автомобіля марки «КІА» модель «RІО» залишити без руху.
В строк до 20 червня 2013 року позивачу надати суду докази з яких чітко можливо встановити коли позивач дізнався про порушення своїх прав, доказ, що автомобіль марки «КІА» модель «RІО» реєстраційний номер НОМЕР_1 2004 року виписку належить позивачу на праві приватної власності (витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно), документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру в доход Державного бюджету України за такими банківськими реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКУСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код платежу 22030001
Символ звiтностi банку 206
Призначення платежу: судовий збір.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до нього документами.
Ухвала може бути оскарження особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяС.В. Прудник