ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2013 р. Справа № 804/4197/13-а м. Дніпропетровськ Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді при секретарі судового засідання без участі сторінВласенка Д.О. Пасічнику Т.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку з фізичних осіб, -
ВСТАНОВИВ:
Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 26 березня 2013 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, у якому просила стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету м. Павлограда суму податкового боргу зі сплати єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 1501,80 грн.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що відповідачем обрано спрощену систему оподаткування. Згідно заяви про застосування спрощеної системи відповідач відноситься до другої групи платників єдиного податку, а рішенням Тернівської міської ради Дніпропетровської області № 264-16/VI від 30.12.2011 встановлено ставку для другої групи платників єдиного податку 20 відсотків. Відповідно розрахунку № 002404 від 20.04.2012 платником податку не забезпечено сплату за 8 податкових періодів з 20.05.2012 по 20.12.2012 за кожен період по 214,60 грн., а всього 1716,80 грн. У зв'язку з наявною переплатою в обліковій картці на суму 215,00 грн. сума боргу зменшена та складає 1501,80 грн.
Сторони у судове засідання не з'явились, повідомлялись належним чином, тому у відповідності до ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачу ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі надсилалась на адресу, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованими поштовими відправленнями, але на адресу суду повернувся конверт у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких підстав суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 (реєстраційний номер фізичної особи-підприємця ЄДР НОМЕР_2) зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця, що підтверджується копією Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /а.с. 8/ та копією Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /а.с. 9/.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) 11 квітня 2012 року був взятий на облік в органах державної податкової служби за № 2968/13 та станом на 13 квітня 2012 року перебуває на обліку у Західно-Донбаській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, що підтверджується копією Довідки про взяття на облік платника податків Форми № 4-ОПП /а.с. 10/.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 подав заяву про застосування спрощеної системи оподаткування від 13.04.2012, відповідно до якої судом встановлено, що він відноситься до другої групи платників єдиного податку /а.с. 11/.
Згідно корінця свідоцтва Серії НОМЕР_3, ОСОБА_3 є платником єдиного податку /а.с. 15/.
Рішенням Тернівської міської ради № 264-16/VI від 30.12.2011 «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.12.2008 № 703-ХХХVІІІ/V «Про встановлення ставок єдиного податку на деякі види підприємницької діяльності» визначено ставки єдиного податку /а.с. 13-14/. Відповідно на наданої таблиці судом встановлено, що відповідач підпадає під ставку єдиного податку у розмірі 20 % розміру мінімальної заробітної плати.
Західно-Донбаською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби 21 червня 2012 року було винесено відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 податкову вимогу форми «Ф» № 1327 на суму 214,20 грн. /а.с. 17/.
Відповідно довідки про стан розрахунків з бюджетом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 судом встановлено, що станом на 31.12.2012 за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 1501,80 грн.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України, юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Абз. 1-2 п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Згідно ж п. 300.1 ст. 300 Податкового кодексу України, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Відповідно до ст. 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на те, що у статті 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» від 22.12.2011 № 4282-VI, установлено, на 2012 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні, то фізична особа-підприємець ОСОБА_3 повинен був перераховувати до 20 числа щомісячно на користь держави 20 % від 1073,00 грн., що в свою чергу складає 214,60 грн.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Згідно п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
Аналізуючи спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що оскільки доказів сплати заборгованості, відповідачем до суду надано не було, суд вважає за необхідне стягнути з нього на користь держави податковий борг з єдиного податку за травень-грудень 2012 року у розмірі 1501,80 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4-12, 41, 94, 128, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку з фізичних осіб - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) на користь держави (р/р 31518970700032, код платежу 18050400, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 37936856) податкову заборгованість з єдиного податку за травень-грудень 2012 року у розмірі 1501,80 грн. (одна тисяча п'ятсот одна гривня 80 копійок).
Судові витрати по справі не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.О. Власенко