У Х В А Л А
31 травня 2013 р. Справа № 804/7460/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Єфанова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Індустріального відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції в особі державного виконавця Легкодух Ю.В. про вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Індустріального відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції в особі державного виконавця Легкодух Ю.В., в якому позивач просить:
визнати дії державного виконавця Індустріального відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Легкодух Ю.В. по винесенню постанови про відкриття виконавчого провадження № 36830668 від 04.03.2013 р.;
скасувати постанову державного виконавця Індустріального відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Легкодух Ю.В. про відкриття виконавчого провадження № 36830668 від 04.03.2013 р. на підставі виконавчого листа № 2-2535 виданого 22.08.2012 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «КБ «Надра» борг у розмірі 40 214, 25 грн.;
зняти всі арешти та заборони відчуження зі всього рухомого та нерухомого майна ОСОБА_1, накладені в межах даного виконавчого провадження.
Згідно п.4 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Статтею 17 КАС України, передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
В силу ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно із ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч.1 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
Відповідно до ч.4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.08.2012 року Індустріальним районним судом м.Дніпропетровська видано виконавчий лист на підставі рішення №2-2535/2011 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк «Надра». На підставі зазначеного виконавчого листа винесена оскаржувана постанова державного Індустріального відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 04.03.2013 року.
Частиною 2 статті 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Оскаржувана позивачем постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 04.03.2013 року винесена на підставі та на виконання рішення Індустріального районного суду м.Дніпропетровська по цивільній справі, ухваленого відповідно до положень Цивільно-процесуального кодексу України. Таким чином, даний спір не підлягає вирішенню в адміністративному судочинстві, а має розглядатися в порядку, передбаченому розділом VII Цивільно-процесуального кодексу України судом, який видав виконавчий документ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Крім того, п.3 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Індустріального відділу Державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції в особі державного виконавця Легкохуд Ю.В. про вчинення певних дій.
Судовий збір в розмірі 103,23 грн. сплачений згідно квитанції №N08TR35010 від 30.05.2013 року повернути ОСОБА_1.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Єфанова