Постанова № 31702332, 03.06.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2013
Номер справи
812/4567/13-а
Номер документу
31702332
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 червня 2013 року Справа № 812/4567/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді: Тихонова І.В.

при секретарі: Майбороді С.Г.

за участю сторін:

представника позивача Саліхова В.Б., (дов. № 1956/10-010/93 від 03.08.13)

представника відповідача не з'явився.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

17 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2, зареєстрований Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 09.11.2007 за № 2 388 000 0000 002913 та перебуває на обліку в Первомайській ОДПІ Луганської області ДПС з 12.11.2007 за № 444.

Станом на 15.05.2013 за фізичною особою - підприємецем ОСОБА_2, обліковується податковий борг за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у торгівлі (код БК 21080900) у сумі 3522,70 грн. в тому числі:

- за податковим повідомленням-рішенням № 0000982303 від 27.08.2010 року (залишок від донарахованої суми 1257, 50 грн.), граничний термін сплати 06.09.2010 року у сумі 757,70 грн.,

- за податковим повідомленням-рішенням № 0000972303 від 27.08.2010 року граничний термін сплати 06.09.2010 року у сумі 2765,00 грн.

У зв'язку з несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся з позовом до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив суд задовольнити позов в повному обсязі. Надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення законодавства, суд встановив наступне.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати відповідачем штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у торгівлі які виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи слід застосувати як норми раніше діючого законодавства, так і норми Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, зареєстрований Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 09.11.2007 за № 2 388 000 0000 002913 (а.с.7) та перебуває на обліку в Первомайській ОДПІ Луганської області ДПС з 12.11.2007 за № 444.(а.с. 7 зворотній бік)

18.08.2010 року співробітниками ДПА у м.Первомайську було проведено перевірку господарської одиниці - відділу в павільйоні «Наташа», що розташована за адресою: м. Золоте 1, вул.. Луначарського, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої було складено акт від 18.08.2010 року № 0082/12/10/23/НОМЕР_3 (а.с.8-9)

Перевіркою встановлено порушення фізичною особою - підприємець ОСОБА_2 п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій розрахункових книжок, Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» а саме без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку, переведеного на фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, не видачі розрахункового документу, не відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та несвоєчасності заповнення книги обліку розрахункових операцій.

Відповідно до акту перевірки від 18.10.2010 року № 0082/12/10/23/НОМЕР_3 було встановлено, факт реалізації товарів на загальну суму 35,20 грн. Розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку, переведеного на фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, розрахунковий документ виданий встановленої форми, особі що отримувала товар на руки не виданий. Також не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, фіскальний звітний чек роздрукований несвоєчасно, книга обліку розрахункових операцій не заповнена за 16.08.2010 року та за 17.08.2010 року, згідно «З» звіту сума розрахунків за 16.08.2010 року склала 127, 50 грн., згідно «З» звіту за 17.08.2010 року сума розрахунків склала 124 грн. (а.с.9-10)

На підставі висновків зазначених у акті перевірки, ДПІ у м. Первомайську було винесено розрахунок про застосування фінансових санкцій на загальну суму 4022,50 грн.

27.08.2008 року були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000972303, № 0000982303 про застосування до Фізичної особи - підприємеця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 4022,50 (а.с.13, та зворотній бік а.с. 13) Вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувались відповідачем, відомостей щодо оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень суду не надано.

Станом на 15.05.2013 за фізичною особою - підприємець ОСОБА_2, обліковується податковий борг за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у торгівлі (код БК 21080900) у сумі 3522,70 грн. в тому числі:

- за податковим повідомленням-рішенням № 0000982303 від 27.08.2010 року (залишок від донарахованої суми 1257, 50 грн.), граничний термін сплати 06.09.2010 року у сумі 757,70 грн.,

- за податковим повідомленням-рішенням № 0000972303 від 27.08.2010 року граничний термін сплати 06.09.2010 року у сумі 2765,00 грн.

Згідно з п. 1 ст 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пунктом 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти господарювання повинні щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 7.5 ст. 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операційі розрахункових книжок затвердженого наказом Державної податкової адміністрації Українивід 1 грудня 2000 р. N 614 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N 106/5297 використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Пунктом 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого постановою Правління Національного банку Українивід 15 грудня 2004 р. N 637 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України13 січня 2005 р. за N 40/10320 Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

За таких обставин, суд погоджується з висновками акту перевірки щодо порушення позивачем п. 1,2,9,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій розрахункових книжок, Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» а саме без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку, переведеного на фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, не видачі розрахункового документу, не відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та несвоєчасності заповнення книги обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом в розмірі 3522,70 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у торгівлі у сумі 3522, 70 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять дві гривні 70 копійок), в дохід Державного бюджету України р/р 3114104700054, МФО 804013, ГУДКСУ в Луганській області м. Луганськ, ОКПО 37736894, код БК 21080900.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 07 червня 2013 року.

Суддя І.В.Тихонов