Постанова № 31700659, 29.05.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2013
Номер справи
812/4345/13-а
Номер документу
31700659
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 травня 2013 року Справа № 812/4345/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Камінській М.В.

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово- експлуатаційна контора №1" про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування у розмірі 1 618 714,63 грн., -

ВСТАНОВИВ:

13 травня 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово- експлуатаційна контора №1" про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування у розмірі 1 618 714,63 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що КП «ЖЕК №1»зареєстроване в УПФУ в м.Лисичанську Луганської області як платник єдиного внеску.

Згідно тп.1 ст.4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.

Відповідно до п.8 ст.9, п.1 ч.2 ст.6 вказаного Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

В порушення вказаних норм Закону КП «ЖЕК №1» не в повному обсязі сплачує єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсій страхування, у зв'язку з чим за період з 01.02.2012 року по 31.03.2013 року утворилась заборгованість у сумі 1 618 714,63 грн.

Борг по єдиному внеску склав - 1 618 714,63 грн. в т.ч.:

- недоїмка - 1 425 974,18 грн.;

- штрафна санкція - 123 675,62 грн.;

- пеня - 69 064,83 грн.

У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 1 618 714,63 грн.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав клопотання, в якому просив розглянути справу без участі уповноваженого представника.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Постановою Правління пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду (далі - Постанова № 8-2).

Згідно із Положенням № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно -правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню "адміністративної справи ".

Відповідач - Комунальне підприємство «Лисичанська житлово- експлуатаційна контора №1 », і.к.03363677, зареєстроване виконавчим комітетом Лисичанської міської ради 10.07.1992 року ( а.с.7).

Згідно повідомлення (а.с.5) відповідач перебуває на обліку в УПФУ в м.Сєвєродонецьку Луганської області як платник єдиного внеску.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці -підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

П.1 ч.1 ст.7 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно ч 5. вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно ч. 8 ст. 9. Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

В порушення вищезазначених норм відповідач не сплачує єдиний внесок, у зв'язку з чим за період з 01.02.2012 по 31.03.2013 утворилась заборгованість ( недоїмка) в сумі -1 425 974,18 грн., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника ( а.с.8-15).

Частиною 10 ст.25 ЗУ № 2464 передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Згідно п.2 ч.11 ст.25 зазначеного Закону України територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частиною 14 ст.25 передбачено , що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Згідно з ч.16 ст.25 Закону України № 2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Рішеннями позивача № 1052 від 31.07.2012, № 1051 від 31.07.2012, №1798 від 30.11.2012, № 1797 від 30.11.2012, № 1796 від 30.11.2012, № 1795 від 30.11.2012, №1794 від 30.11.2012, №409 від 25.02.2013, № 435 від 25.05.2013 , № 202 від 04.02.2013, №203 від 04.02.2013, №204 від 04.02.2013, №205 від 04.02.2013, №205 від 04.02.2013, № 207 від 04.02.2013 ( а.с.17-31) до відповідача на підставі п.2 ч.11 ст.25 ЗУ №2464 застосовані штрафні санкції на загальну суму -123 675,62 грн. та нарахована пеня -69 094,83 грн.

Зазначені рішення отримані уповноваженим представником відповідача та у встановлений чинним законодавством строк не оскаржені.

Враховуючи вищевикладене, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску за період з 01.02.2012 по 31.03.2013 становить 1 618 714,63 грн. в т.ч.: недоїмка - 1 425 974,18 грн.;штрафна санкція - 123 675,62 грн.; пеня - 69 064,83 грн. (а.с.8-15).

З огляду на зазначене, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито " від 21.01.1993 та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105,112,136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово- експлуатаційна контора №1" про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування у розмірі 1 618 714,63 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора №1" ( код ЄДРПОУ 03363677) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області ( 93113, м.Лисичанськ, вул.Свердлова, код 21792407) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 618 714,63 грн.( один мільйон шістсот вісімнадцять тисяч сімсот чотирнадцять гривень 63 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 03 червня 2013 року.

Суддя С.М. Чиркін