УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 червня 2013 року Справа № 803/1271/13-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Плахтій Н.Б., вивчивши позовну заяву Державної екологічної інспекції у Волинській області до Виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Волинській області звернулася з позовом до Виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконним та скасування рішення від 22.05.2013 року №113/07000 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, зобов'язання відповідача прийняти суму в розмірі 3673,98 грн. до заліку витрат та визнати її такою, що не підлягає поверненню відповідачу, та провести перерахунок штрафної санкції.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Частиною 4 статті 106 КАС України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. До позовної заяви повинні додаватись довіреність чи інший документ, які підтверджують повноваження представника на подання адміністративного позову (ч.5 ст.106 КАС України).
З позовної заяви вбачається, що вона підписана першим заступником начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області ОСОБА_1, однак до позовної заяви не додано документ (довіреність, наказ, посадова інструкція тощо), що підтверджує повноваження на підпис позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем заявлено позовну вимогу про визнання незаконним та скасування рішення від 22.05.2013 року №113/07000 про повернення коштів Фонду в сумі 4081,33 грн. та застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 2040,66 грн., що носить майновий характер.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відтак, звернена до суду вимога про визнання незаконним та скасування рішення, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача, визначається як майнова.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з 01.01.2013 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1147 гривень.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить вимогу майнового характеру: скасування рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій на загальну суму 6121,99 грн.
Таким чином, заявлена позивачем вимога майнового характеру повинна бути оплачена судовим збором у сумі 114,70 грн., оскільки 1 відсоток від суми позову (61,22 грн.) є меншим від максимального розміру, встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» до позовної заяви долучено копію документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову в меншому розмірі, ніж визначено законом, а саме: в сумі 34,41 грн. згідно квитанції №2404.1176.1 від 31.05.2013 року.
Тому, позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 80,29 грн., перерахувавши кошти на розрахунковий рахунок 31218206784002, отримувач коштів УДКСУ у м.Луцьку Волинської області 2203001, код отримувача ( код за ЄДРПОУ ) 38009628, банк отримувача ГУДКСУ у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, код класифікації доходів бюджету 2203001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)», призначення платежу - Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Волинський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35123898. Крім того, позивачу слід долучити оригінал квитанції №2404.1176.1 від 31.05.2013 року.
Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення викладених в ухвалі недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Волинській області до Виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 13 червня 2013 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н.Б. Плахтій