Справа № 755/9451/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2013 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого судді ЛАСТОВКА Н.Д.
при секретарі Колокольниковій Х.В.
з участю представника позивача Черухи О.І.
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_4 про стягнення надміру нарахованих коштів,
в с т а н о в и в :
Позивач Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської РДА в м. Києві, звернувся з позовом до ОСОБА_4, в якому просить стягнути з відповідача на його користь надміру нараховані бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії в сумі 365 грн. 29 коп.
Позивач позовні вимоги обґрунтовує тим, що до нього звернувся відповідач із заявою про призначення житлової субсидії. Згідно поданої заяви відповідачу ОСОБА_4, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з вересня 2010 року по лютий 2012 року. В результаті проведеної перевірки даних про доходи, майновий стан та наявність транспортних засобів, що надані відповідачем із заявою від 01.09.2010 року, встановлено, що відповідач надав недостовірну інформацію, а саме не задекларував, що власником житла та особового рахунку є його син гр. ОСОБА_2. У зв'язку з тим, що відповідач не був власником житла та особового рахунку, та своєчасно не повідомив про набуття права власності іншою особою, тому не мав права на утримання житлової субсидії в період з вересня 2010 року по лютий 2011 року. Внаслідок подання недостовірної інформації відповідачем були надмірно нараховані бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії на суму 365 грн. 29 коп. До теперішнього часу належні до повернення на його рахунок кошти в сумі 365 грн. 29 коп. відповідачем не перераховані.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав викладених у позові.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 - ОСОБА_2 заперечив проти задоволення позовних вимог та пояснив, що відповідач похилого віку, а тому багато в чому не освідомлений, не має середньої освіти, має багато хвороб на лікування яких йому необхідні кошти. Крім того, він проживав у квартирі один й сплачував житлово-комунальні послуги, маючи при цьому пенсію в розмірі 787 грн. Позивач не проінформував відповідача, як людину похилого віку, хвору й малоосвідчену, про те, які документи необхідні і які вимоги при оформленні субсидії існують, чи впливає на дані обставини те, хто являється власником житла та які це має наслідки. Зазначив, що відповідач й гадки не мав, що такі обставини будуть впливати будь-яким чином на субсидію. Зазначив, що позивачем було порушено порядок збору та приймання документів при призначенні субсидії.
Суд, вислухавши думку представника позивача, представника відповідача, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, приходить до наступного.
З пояснень та матеріалів справи вбачається, що до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, звернувся відповідач ОСОБА_4 із заявою про призначення житлової субсидії. (а.с. 14-15)
Судом встановлено, що згідно поданої заяви відповідачу ОСОБА_4, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з вересня 2010 року по лютий 2011 року. (а.с. 6, 7)
При отриманні субсидії відповідача було повідомлено під розписку про відповідальність, яка передбачена за подання свідомо недостовірних даних. (а.с. 82-93)
З матеріалів справи вбачається, що при зверненні відповідач власноручно задекларував, що він є власником житла та особового рахунку за адресою: АДРЕСА_1. (а.с. 14-15)
Відповідно до п. 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, одержуваних житлово-комунальних послуг. У разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк орган праці та соціального захисту населення.
В судовому засіданні встановлено, що у зв'язку з тим, що відповідач не був власником житла та особового рахунку, та не повідомив своєчасно Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про набуття права власності іншою особою, то, відповідно, не мав права на отримання житлової субсидії в період з вересня 2010 року по лютий 2011 року.
З матеріалів справи вбачається, що внаслідок подання недостовірної інформації відповідачу надміру нараховані бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії на суму 365 гривень 29 копійок.
Відповідно до п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Відповідно до абзацу 8 п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача з проханням повернути надміру нарахованих бюджетних коштів, однак відповідач заперечив проти даної обставини та не повернув дану грошову суму в розмірі 365,29 грн. (а.с. 11)
Аналізуючи зібрані докази по справі в їх сукупності, виходячи з вищенаведеного, враховуючи обставини справи, суд вважає, що відповідач безпідставно отримав бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії в розмірі 365,29 грн., тому з огляду на викладене позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Доводи представника відповідача про те, що відповідач є людиною похилого віку, молоосвідченою, що стало причиною не повідомлення ним позивача про зміну власника особового рахунку вчасно, суд не приймає до уваги, оскільки дана обставина спростовуються доказами наявними в матеріалах справи, а тому суд вважає їх безпідставними.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись п. 20 Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року № 848, ст.ст. 5, 6, 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212, 213, 215, 218, 223, 293, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_4 про стягнення надміру нарахованих коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації надміру нараховані бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії в сумі 365 грн. 29 коп. (триста шістдесят п"ять грн. 29 коп.) на розрахунковий рахунок 37111004005517 в ГУДКУ у місті Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37397200, одержувач Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави 229 грн. 40 коп. (двісті двадцять дев"ять грн. 40 коп. ) судового збору.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом 10 днів з дня його проголошення.
СУДДЯ: