Постанова № 31686525, 12.04.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.04.2013
Номер справи
801/3015/13-а
Номер документу
31686525
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 квітня 2013 р. о 12:51 Справа №801/3015/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим, розглянувши у відкритому судовому засіданні, у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря судового засідання Багдасарян Н.В., адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино»,

до Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування податкового повідомленя-рішеня

за участю:

представника позивача - Пономарчук М.В., паспорт НОМЕР_5;

представників відповідача Безверха Ю.А., посвідчення НОМЕР_6; Джемілова А.Н., паспорт НОМЕР_7.

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино» звернулося до Окружного адміністративного суду Ар Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000012100 від 12.03.2013р. про донарахування податкових зобов'язань з акцизного податку у сумі 6017437,67грн. та застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1329390,24 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.03.2013р. було відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем було безпідставно та необґрунтовано прийнято повідомлення-рішення № 0000012100 від 12.03.2013р. без врахування всіх обставин, які мали істотне значення при прийнятті спірного рішення. Так позивач, зокрема, зазначив, що відповідачем був визначений код товару - алкогольної продукції, яку виробляє позивач, без урахування приписів п. 215.3.1 Податкового кодексу України. Невідповідність встановленого відповідачем коду, підтверджується, на думку позивача, й відповіддю ДП «Кримстандартметрологія» Держспоживстандарту України. Неправомірне визначення коду товару вплинуло на визначення відповідачем ставки акцизного товару, що й призвело до прийняття оспорюваного податкового повідомлення-рішення.

Представник відповідача подав письмові заперечення проти позову (а.с. 63-67), у яких зазначив про правомірність рішення відповідача № 0000012100 від 12.03.2013р., оскільки останнім допущено порушення положень чинного законодавства України, а тому просив у задоволенні позову відмовити.

Відповідач, зокрема, у письмових запереченнях посилається на приписи Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 30.12.1997р. №822. Відповідач вважає, що відповідно до технічних умов, напої винні виноградні ТОВ «Агрофірма Крим Вино» виготовляються шляхом купажування виноматеріалів виноградних оброблених столових сухих, кріплених білих, рожевих та червоних з доданням концентрованого спирту етилового ректифікованого, цукрового сиропу або цукру, кислоти лимонної та, за необхідності, барвників натуральних харчових, ароматизаторів та води питної підготовленої, з послідуючим фасуванням їх у споживчу тару.

На підставі зазначеного, з урахуванням приписів ст. 1 Закону України «Про виноград та виноградне вино», Окремих правил виробництва та зберігання тихих вин Міністерства агарної політики України, п.п. 222.1.3 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України, відповідачем був зроблений висновок, що позивач, як виробник, якій виробляє, зокрема, вина виноградні з додаванням спирту та міцних, інших зброджених напоїв з додаванням спирту, суміші із зброджених напоїв з безалкогольними напоями з додаванням спирту, має сплачувати акцизний податок на придбання марок акцизного податку на суму, розраховану за ставками податку на готову продукцію, вироблену з виноматеріалів чи сусла, при виробництві яких використовується спирт етиловий.

Відповідач у письмових запереченнях зазначає, що позивачем помилково був сплачений акцизний збір менший, ніж встановлено діючим законодавством, у зв'язку з чим відповідно до вимог п. 226.9 ст. 226 ПК України та вимог п. 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. №1251 алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркової продукції, не відповідає сумі, визначеній із урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, вважаються такими, що немарковані.

В свою чергу, як зазначає відповідач, відповідно до вимог ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за зберігання, транспортування, реалізацію алкоголь них напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв без марок акцизного податку до суб'єкта господарювання передбачено застосування фінансової акції у вигляді штрафу. На підставі недоплати й було прийнято податкове повідомлення-рішення про донарахування позивачеві суми акцизного податку.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино» зареєстровано Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим 04.08.2009 року, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.46-47), Довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 48-49), Статутом підприємства (а.с. 50-56).

Основними видами діяльності позивача згідно довідки відділу статистики у Бахчисарайському районі АРК з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є вирощування винограду, допоміжна діяльність у рослинництві, виробництво фруктових і овочевих соків, виробництво виноградних вин, оптова торгівля напоями, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах (а.с.48-49).

Позивач має ліцензію Департаменту САТ ДПА України серії АД №029993 на виробництво алкогольних напоїв (виноробної продукції) терміном дії з 17.02.2011 року по 17.02.2016 року реєстраційний номер 501 (а.с.124-130) та ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями серії АВ № 730982 (а.с. 123).

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у Бахчисарайському районі АР Крим була проведена невиїзна документальна позапланова перевірка позивача з питання достовірності декларування показників з акцизного податку за 2011 рік та січень - липень 2012р., за результатами якої складено акт № 201/40/15-2/36551352 від 26.11.2012р. (а.с. 8-17).

Висновками зазначеного акту було встановлено порушення позивачем п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213, п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215, п. 216.1 ст. 216 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлена сума недоплати акцизного податку у розмірі 6017437,67 грн.

Перевіркою, зокрема, було встановлено, що відповідно до звіту 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв», затверджений наказом ДА України від 13.10.2005р. №448 ТОВ «Агрофірма «Крим Вино» у січні-грудні 2011р. та січні-липні 2012р. здійснювало вторинне виробництво, а саме: виробництво напоїв винних виноградних із закупленої сировини (виноматеріалів виноградних).

Відповідно до звіту підприємство було вироблено за 2011рік та січень-липень 2012р. - 225322,25 літрів, реалізовано - 150280,66 літрів (а.с. 11).

Технічні умови розроблені ТОВ «Виноробне підприємство «Діоніс ЛТД», погоджені в установленому законом порядку, в тому числі з Департаментом САТ ДПА України 20.12.2008р. із зазначенням коду ДКПП 15.94.10.

В акті перевірки на аркуші 4 зазначено, що в атестаті виробництва, який видано ТОВ «Агрофірма «Крим Вино» Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживної політики України від 12.05.2011р. №UАЗ.019.0243-11 зазначено, що напої винні виноградні, що виготовляються відповідно до ТУ У15.9-30848549-017:2008 та коду ДКПП 15.94.10 забезпечують стабільність показників безпеки продукції при її виготовленні. Відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 30.12.1997р. №822, код ДКПП 15.94.10 відповідає товарній позиції 2206.

В заявці-рахунку кількості марок акцизного податку ТОВ «Агрофірма Крим Вино» зазначало код товару 2204-21-94-00 та опис товару згідно з УКТ ЗЕД - 2204, якому відповідає ставка акцизного податку 2,14 за 1л. (з 01.04.2012р. - 2,33грн. за 1л.)

У зв'язку з тим, що вищевказана продукція повинна була оподатковуватись за ставками акцизного податку, що відповідають коду УКТ ЗЕД - 2206, на марках акцизного податку повинна була зазначатись сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, а саме: 6,74 за 1л., міцністю 16% (з 01.04.2012р. - 7,34грн. за 1л.), 7,16 за 1л., міцністю 17% (з 01.04.2012р. - 7,80грн. за 1л.)

ДПІ посилається на пункт 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, яким встановлено, що вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

На підставі викладеного до позивача застосовані фінансові санкції відповідно до ч. 2 ст. 17 Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ".

На підставі зазначених висновків, у результаті адміністративного оскарження (Рішення про результати розгляду первинної скарги від 13.02.13р. № 362/10/10.2-14 - а.с. 26-34), було прийняте оскаржуване податкове повідомлення рішення:

- № 0000012100 від 12.03.2013р. про донарахування податкових зобов'язань з акцизного податку у сумі 6017437,67грн. та застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1329390,24 грн. (а.с. 36 ).

Перевіряючи правомірність податкового повідомлення-рішення, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Виноробне підприємство «Діоніс» ЛТД є розробником Технічних умов ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні».

Дані Технічні умови затверджені Міністерством аграрної політики, погоджені Департаментом харчової промисловості Мінагрополітики України, МОЗ України та Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України та зареєстровані Всеукраїнським державним науково-виробничим центром стандартизації, метрології сертифікації та захисту прав споживачів 31.12.2008р. в Книзі обліку за номером 02568182/034375 (а.с. 132-155).

На ТУ У 15.9-30848549-017:2008 зазначено код ДКПП 15.94.10 та УКНД - 67.160.10.

Судом встановлено, що на ТУ У 15.9-30848549-017:2008 Товариством з обмеженою відповідальністю «Виноробне підприємство «Діоніс» ЛТД розроблена та запроваджена в дію Технологічна інструкція на виробництво напоїв винних виноградних десертних та міцних ТІ 00011050-4949-2008. Дана Технологічна інструкція затверджена Міністерством аграрної політики, погоджена Департаментом харчової промисловості Мінагрополітики України та узгоджена Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України (а.с.251-267).

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Виноробне підприємство «Діоніс» є власником знаків для товарів і послуг: «7777 фортові», «Мускатний фейєрверк», «Чарівний бостардо», «Колоритний Приморський» згідно свідоцтв №124602, 124601, 124603, 124600 від 25.06.2010р. (а.с.193-204).

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино» (Ліцензіат) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Виноробне підприємство «Діоніс» (Ліцензіар) укладено ліцензійний договір №2 від22.02.2011р., предметом якого є невиключне право на використання позивачем Технічних умов ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні» від 31.12.2008р. та Технологічної інструкції на виробництво напоїв винних виноградних десертних та міцних ТІ 00011050-4949-2008 від 30.12.2008р., право власності на які має Ліцензіар (а.с.189-192).

Відповідно експертного висновку Торгово-промислової палати Криму №134-Г/04-13 від 05.07.2011р. (а.с. 38) було визначено відповідність коду згідно УКТ ЗЕД продукції Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино» та встановлено, що вона відповідає коду 2204219400.

Листом від 15.11.2012 року №0205/2980 (а.с.42) повідомлялося, що ДП «Кримстандартметрологія» Держспоживстандарту України визначило, що продукція, яка виробляється згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 відноситься до ароматизованих вин та відповідає коду ДКПП 11.04.1 згідно ДК 016:2010. Також доводилося до відома відповідача, що відповідно до експертного висновку Торгово-промислової палати Криму №192-Г/04-13 від 27.07.2012р. (а.с. 40-41) продукції, яка виробляється згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 визначено код 2205101000 згідно УКТ ЗЕД.

Крім того, позивач звернувся до Департаменту міжнародного співробітництва ТПП Криму з листом, щодо визначення кодів згідно УКТ ЗЕД алкогольних напоїв виробництва ТОВ «Агрофірма Крим Вино», на що листом від 06.02.12р. № 21/04-13 (а.с. 39) надано відповідь, що алкогольні напої виробництва ТОВ «Агрофірма Крим Вино»: напої винні виноградні міцні «7777 фортові» та «Колорітний приморський», білий, червоний, рожевий, а також напої винні виноградні десертні «Прицеса Ізабель» та «Мускатний Фейєрверк», «Чарівний Бостардо», білі, червоні та рожеві, не можуть бути віднесені до товарної позиції 2206, оскільки до цієї позиції відносяться сидр, перрі, медовий напій, вино з ізюму, вина, одержувані в результаті бродіння фруктових соків, крім соку зі свіжого винограду (вина з інжиру, фініків чи ягідні вина) або овочеві соки.

До позиції 2206 також включаються суміші безалкогольних напоїв із збродженими напоями та суміші зброджених напоїв попередніх товарних позицій групи 22 (натуральні соки, в тому числі виноградний не відносяться до групи 22), наприклад, суміші лимонаду та пива чи вина, суміши пива та вині з концентрацією спирту понад 0,5%. До зброджених (ферментованих) напоїв відносяться напої, отримані за допомогою зародження (ферментації), таких видів як: вино, пиво, квас та інші.

Таким чином, до товарної позиції 2206 можуть бути віднесені суміші зброджених напоїв двох або більше різних видів, але не напоїв, щ відносяться до одного виду (наприклад, до вина).

Також до цієї товарної позиції включаться напої, що виробляються з концентрованого виноградного сусла, але не є продуктами натурального бродіння сусла свіжого винограду. Саме продуктом натурального бродіння сусла свіжого винограду і є напої винні виноградні оригінальні виробництва ТОВ «Агрофірма Крим Вино» (лист від 0602.2012р. вих. №21ч/04-13, а.с. 39).

Позивач пояснив, що напої, які виробляються згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні. Технічні умови» виготовляються шляхом купажування виноматеріалів виноградних оброблених сухих, кріплених білих, рожевих та червоних, з додаванням концентрованого виноградного соку або/і консервованого виноградного сусла, екстрактів плодів та ягід, спирту етилового ректифікованого, цукрового сиропу або цукру, кислоти лимонної.

До складу зазначених напоїв входять, зокрема, харчові ароматизатори, барвники натуральні харчові, дозволені центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я та вода питна підготовлена, що суттєво відрізняє їх від вермутів, в яких заборонено використання такої сировини.

Відповідач зазначив, що напої, які випускаються згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні. Технічні умови» не є вермутом або ароматизованим вином, а відносяться до по коду УКТЗЕД до товарної позиції 2206 «Інші зброджені напої, зокрема, суміші із зброджених напоїв».

Як зазначає відповідач, акцизний податок на таку продукцію обчислюється за ставками відповідно до п. 215.3 Податкового кодексу України за кодом товару (продукції) згідно УКТЗЕД 2206.

Суд зазначає, що позивач не виробляє ані вермути, ані ароматизовані вина, на чому безпідставно наполягає відповідач, оскільки продукція, яку виробляє позивач згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 має назву «Напої винні виноградні десертні та міцні».

Суд зазначає, що напої винні виноградні десертні та міцні є окремим видом продукції, що виробляється на підставі окремого нормативного документу - ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні. Технічні умови».

А, відтак, суд зауважує, що відповідно до висновку ДП «Кримстандартметрологія» Держспоживстандарту від 15.11.2012р. №0205/2980 напої винні виноградні десертні та міцні, які виробляються позивачем, лише відносяться до цього коду, а не є вермутами та ароматизованими винами за своїм складом.

Щодо присвоєння продукції кодів за УКТЗЕД суд зазначає наступне.

Порядок ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 428 (далі - Порядок № 428), цей порядок визначає процедуру ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД).

Відповідно до п. 2 Порядку № 428 УКТ ЗЕД є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України», що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів.

УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації (далі - Гармонізована система) з урахуванням Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (далі - Комбінована номенклатура) (пункт 3 Порядку № 428).

Щодо застосування системи класифікації, суд зазначає наступне.

Статистичні класифікації базуються на ґрунтовних методологічних основах, щоб забезпечувати інформаційну єдність і цілісність зібраної статистичної інформації, можливість інтегрування в процес міжнародного інформаційного обміну.

Система статистичних класифікацій не статична та постійно переглядається. Перегляд статистичних класифікацій здійснюють принаймні один раз на 5-10 років (версії Міжнародної стандартної галузевої класифікації всіх видів економічної діяльності (ISIC) прийняті в 1948, 1958, 1968, 1989, 2002 роках, Класифікації основних продуктів (CPC) - у 1989, 1997, 2002 роках).

В Україні статистичні дані збираються та розробляються, в тому числі за Класифікацією видів економічної діяльності Європейського Співтовариства (NACE) та Класифікацією продукції за видами економічної діяльності Європейського Співтовариства (CPА).

NACE та CPА - це складова частина міжнародної інтегрованої системи статистичних класифікацій. NACE - похідна класифікація від ISIC і, задля задоволення конкретних потреб користувачів у ЄС, вона більш деталізована на нижчому рівні.

В Україні національні статистичні класифікації видів економічної діяльності, продукції, товарів створювали, використовуючи європейські класифікації в незмінному вигляді.

Упровадження Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009-96), яку було побудовано на базі NACE (Rev.1), відбувалось протягом 1997-2000 років згідно з розробленим планом заходів, а, починаючи з січня 2001 року, за цією Класифікацією здійснювали організування статистичних спостережень, формування зведеної інформації та публікацію статистичних даних. З 2006 року набула чинності друга редакція Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2005), побудована на базі NACE (Rev.1.1).

Щодо коду ДКПП 15.94.10 згідно ДК 016-97 суд зазначає, що Державний класифікатор продукції та послуг є складовою частиною Державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації.

ДКПП за Європейською класифікацією продукції та послуг за видами діяльності (СРА), яка у свою чергу пов'язана з Гармонізованою системою опису та кодування товарів (НS) та комбінованою номенклатурою Європейського співтовариства (CN).

Таким чином, відповідачем фактично було привласнено винам позивача (код 10.04.10-00.00 - 2205 за європейською класифікацією, що встановлюється для вермутів та інших ароматизованих вин зі свіжого винограду) - код продукції 15.94.10 (2206 за європейською класифікацією), встановлену для напоїв класу «сидр».

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 року № 671/97-ВР зі змінами та доповненнями торгово-промислові палати створюються з метою сприяння розвиткові народного господарства та національної економіки, її інтеграції у світову господарську систему, формуванню сучасних промислової, фінансової і торговельної інфраструктур, створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, всебічному розвиткові усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України, науково-технічних і торговельних зв'язків між українськими підприємцями та підприємцями зарубіжних країн.

Згідно з ч. 2 ст. 3 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» завданнями торгово-промислових палат є: сприяння розвиткові зовнішньоекономічних зв'язків, експорту українських товарів і послуг, подання практичної допомоги підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, освоєнні нових форм співробітництва; представлення інтересів членів палати з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами; організація взаємодії між суб'єктами підприємницької діяльності, координація їх взаємовідносин з державою в особі її органів; участь в організації в Україні та за кордоном професійного навчання і стажування фахівців - громадян України з питань підприємництва, розвитку конкуренції, а також у розробленні та реалізації державних і міждержавних програм у цій галузі; надання довідково-інформаційних послуг, основних відомостей, що не є комерційною таємницею, про діяльність українських підприємців і підприємців зарубіжних країн згідно з національним законодавством, сприяння поширенню, зокрема через засоби масової інформації, знань про економіку і науково-технічні досягнення, законодавство, звичаї та правила торгівлі в Україні і зарубіжних країнах, можливості зовнішньоекономічного співробітництва українських підприємців; сприяння в організації інфраструктури інформаційного обслуговування підприємництва; надання послуг для здійснення комерційної діяльності іноземним фірмам та організаціям; встановлення і розвиток зв'язків з іноземними підприємцями, а також організаціями, що об'єднують або представляють їх, участь у роботі міжнародних неурядових організацій та інших спільних організацій; сприяння розвитку торгових та інших чесних звичаїв у підприємницькій діяльності, участь у розробленні правил професійної етики у конкуренції для різних сфер підприємницької діяльності, галузей економіки, спілок та об'єднань підприємців; виконання інших завдань, передбачених її статутом.

Статтею 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» встановлено, що торгово-промислові палати мають право: проводити за дорученням державних органів незалежну експертизу проектів нормативно-правових актів з питань економіки, зовнішньоекономічних зв'язків, а також з інших питань, що стосуються прав та інтересів підприємців; представляти і захищати законні інтереси торгово-промислової палати або за дорученням її членів їх інтереси; надавати за дорученням українських та іноземних юридичних і фізичних осіб послуги, пов'язані із захистом їх прав та інтересів, відповідно до законодавства України та міжнародних договорів України; звертатися за дорученням осіб, права яких порушені, до Антимонопольного комітету України із заявами про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції; проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість; засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності; здійснювати декларування зовнішньоторговельних вантажів у випадках, передбачених законом; організовувати міжнародні виставки, національні виставки іноземних держав і окремих іноземних фірм, забезпечувати підготовку і проведення виставок українських товарів в Україні та за її межами; організовувати семінари, конференції, ділові переговори з економічних питань за участю українських підприємців та іноземних фірм як в Україні, так і за її межами; укладати необхідні для виконання функцій палат зовнішньоекономічні та інші угоди з українськими та іноземними суб'єктами підприємницької діяльності, а також з окремими громадянами; видавати інформаційні, довідкові, рекламні та методичні матеріали з питань своєї діяльності, а також газети, журнали та інші друковані матеріали для забезпечення підприємницької діяльності; створювати, реорганізовувати і ліквідовувати підприємства та інші організації з метою виконання статутних завдань у порядку, встановленому законом; самостійно визначати методи здійснення своєї діяльності, встановлювати структуру, штатний розпис, чисельність працівників, форми і розміри оплати та матеріального стимулювання їхньої праці згідно з законодавством України; створювати за ініціативою учасників спору третейські суди відповідно до законодавства України, галузеві або територіальні комітети (ради) підприємців, цільові секції фахівців-консультантів; виконувати інші повноваження, що не суперечать законодавству України.

Методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для застосування на всій території України.

Відповідно до ч. 2 ст. 69 Митного кодексу України від 13.03.2012 року митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.

З аналізу вищевикладених нормативно-правових норм суд дійшов до висновку, що застосування УКТ ЗЕД, роз'яснення та визначення цих кодів можуть надаватися або митними органами виключно для митних цілей або Торгово-промисловими палатами.

Отже думка відповідача про те, що продукція, яка виробляється позивачем згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008 «Напої винні виноградні десертні та міцні. Технічні умови» відповідає та оподатковується відповідно коду УКТ ЗЕД 2206 «Інши зброджені напої, зокрема суміші із зброджених напоїв» є неспроможною та виходить за межі компетенції органу ДПС.

Відповідачем не доведено, що до його компетенції належить визначення кодів УКТ ЗЕД та не спростовано Експертного висновку Торгово-промислової палати Криму №192-Г/04-13, яким встановлено, що продукції позивача, яка виробляється згідно ТУ У 15.9-30848549-017:2008, визначено код 2205101000 згідно УКТ ЗЕД.

Суд вважає, що описання коду УКТ ЗЕД 2206 - «Інши зброджені напої, зокрема суміші із зброджених напоїв» не тільки не співпадає з кодом ДКПП 15.94.10 за змістом, а й суперечить йому.

Отже й ототожнення коду ДКПП 15.94.10 за ДК 016-97 з кодом УКТ ЗЕД 2206 є неправильним.

Беручи до уваги вищенаведені обставини справи, ретельно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що відповідачем доводів позивача не спростовано та не доведено суду правомірності своїх дій при прийнятті оскаржуваного рішення, а отже, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку суб'єкта владних повноважень - відповідача.

В судовому засіданні 12.04.13 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 12.04.2013 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Крим Вино» - задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000012100 від 12.03.2013р., прийнятого стосовно ТОВ «Агрофірма Крим Вино» про донарахування податкових зобов'язань з акцизного податку у сумі 6017437,67грн. та застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1329390,24 грн.

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Агрофірма Крим Вино» (98433, Бахчисарайський район, с. Віліне, вул. Леніна, 128; код за ЄДРПОУ 36551352) судовий збір в сумі 2294,00грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.