ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2013 р. Справа № 804/6378/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіГолобутовського Р.З. при секретаріВербному Д.С. за участю: представника позивача представника відповідача Данилова А.В. Гагарського А.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Технолюксбудсервіс" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
08.05.2013 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства «Технолюксбудсервіс» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська, в якій просить визнати неправомірними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.04.2013 р. №0000362205 та податкове повідомлення-рішення від 30.04.2013 р. №0000352205.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що податковим органом при проведенні перевірки не доведено належними доказами того, що спірні правочини позивачем вчинено з метою безпідставного формування валових витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість. Не надано доказів узгодженості дій сторін спірних угод незаконного отримання податкових вигод або його обізнаності з такими діями постачальників, а саме вироків за кримінальними справами, судових рішень, щодо донарахування контрагентам податкових зобов'язань. Первинні документи взагалі не досліджено.
Відповідач подав заперечення проти позову, в яких вказує, що перевіркою встановлено відсутність документів, які б підтверджували факт прийому-передачі товару та відсутність об'єктів оподаткування по операціях з придбання товарів (послуг) у підприємств-постачальників та по операціях з продажу цих товарів (послуг) підприємствам - покупцям у 2011-2012 р. р. Акт перевірки складений згідно діючого законодавства, а висновки на підставі акта перевірки - правомірні. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Технолюксбудсервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 29.10.2001 р. та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська з 05.11.2001 р.
Будівництво будівель - основний вид діяльності підприємства.
У період з 11.04.2013 р. по 24.04.2013 р. на підставі наказу від 10.04.2013 р. №319 головним державним податковим ревізором-інспектором відділу спеціальних перевірок управління податкового контролю Чіпко Т.А. згідно п. п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ПП «Технолюксбудсервіс» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства по взаємовідносинам з ПП «Транс-Атлантіка Сервіс» за період з 01.03.2012 р. по 31.08.2012 р., за результатами якої складено акт №1195/22-5/31711612 від 24.04.2013 р.
Перевіркою встановлені порушення ПП «Технолюксбудсервіс»:
-п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України - занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, всього на 45634,00 грн., в т. ч. по періодах: у березні 2012 р. у сумі 1200,00 грн., у квітні 2012 р. у сумі 6186,00 грн., у травні 2012 р. у сумі 5281,00 грн., у червні 2012 р. у сумі 4615,00 грн., у липні 2012 р. у сумі 6800,00 грн., у серпні 2012 р. у сумі 21552,00 грн.;
-п. п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України - занижено податок на прибуток всього на 47915,00 грн., у т. ч. по періодах: за І квартал 2012 р. у сумі 1260,00 грн., за ІІ квартал 2012 р. у сумі 1050,00 грн., за ІІІ квартал 2012 р. у сумі 1200,00 грн., за ІV квартал 2012 р. у сумі 34405,00 грн.
На підставі акта перевірки №1195/22-5/31711612 від 24.04.2013 р. ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська прийняті податкове повідомлення-рішення №0000362205 від 30.04.2013 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах)» у розмірі 57042,50 грн., з них: основний платіж - 45634,00 грн. і штрафні (фінансові) санкції - 11408,50 грн., а також податкове повідомлення-рішення №0000352205 від 30.04.2013 р., яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Податок на прибуток приватних підприємств» у розмірі 59893,75 грн., з них: основний платіж - 47915,00 грн. і штрафні (фінансові) санкції - 11978,75 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, 06.03.2012 р. між ПП «Технолюксбудсервіс» (замовник) та ПП «Транс-Атлантика Сервіс» (підрядник) укладено договір підряду №21, відповідно до якого замовник доручає, а підрядник приймає на себе зобов'язання виконати будівельно-монтажні роботи на об'єктах замовника.
На підтвердження виконання договору підряду №21 від 06.03.2012 р. суду надані податкові накладні, картка рахунку, довідки про вартість виконаних будівельних робіт, акти прийому виконаних будівельних робіт, підсумкові відомості ресурсів, локальні смети за березень 2013 р., травень 2012 р., липень 2012 р.. серпень 2012 р.
Відповідно до п. п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам органу державної податкової служби право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки. Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
Як свідчать матеріали справи, ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська від ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська отримано акт по ПП «Транс-Атлантика Сервіс» №7204/224/32694389 від 21.12.2012 р. про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Транс-Атлантика Сервіс» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків ТОВ «Кафепродакшн» за січень 2011 р., ТОВ «Хімагросервіс» за листопад 2011 р., ПП «СВ Гермес» за березень 2011 р., ТОВ «Пасіфік» за вересень 2011 р., ТОВ «Олімп» за вересень 2011 р., ТОВ «Інфотерм» за червень 2011 р., БПП «Сура» за вересень 2011 р., ПВП «Форест» за червень 2011 р. Перевіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування по операціях з продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям у 2011-2012 р. р.
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська під час перевірки ПП «Транс-Атлантика Сервіс» встановлено відсутність первинних документів щодо ведення фінансово-господарської. Також на підставі актів перевірок контрагентів ПП «Транс-Атлантика Сервіс» встановлено відсутність факту здійснення господарських операцій.
20.03.2013 р. на адресу ПП «Технолюксбудсервіс» ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська направила запит щодо підтвердження фінансово-господарської діяльності ПП «Технолюксбудсервіс» по взаємовідносинам з ПП «Транс-Атлантика Сервіс» за березень-серпень 2012 р.
10.04.2013 р. ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська прийнято наказ №319 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Технолюксбудсервіс», копія якого вручена директору Хоменко С.О. під розписку разом з повідомленням №161 від 1.04.2013 р. про дату початку та місце проведення зазначеної перевірки.
Таким чином, податкова призначила проведення перевірки ПП«Технолюксбудсервіс» на підставі та в межах повноважень, визначених чинним законодавством.
Водночас, з аналізу акта про результати документальної невиїзної перевірки ПП «Транс-Атлантика Сервіс» №7204/224/32694389 від 21.12.2012 р. з питань дотримання вимог податкового законодавства вбачається, що перевіркою не виявлено, а підприємством документально не доведено дотримання вимог, встановлених ч. ч. 1, 2 ст. 3 Господарського кодексу України в частині реалізації господарської діяльності, ч. 1 ст. 55 Господарського кодексу України в частині участі в господарських відносинах. Перевіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у періоді з 01.03.2012 р. по 31.08.2012 р.
Приймаючи до уваги акт про результати документальної невиїзної перевірки ПП «Транс-Атлантика Сервіс» №7204/224/32694389 від 21.12.2012 р., ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська зроблено висновок, що за відсутності факту придбання товарів чи послуг або в разі якщо придбані товари чи послуги не призначені для використання у господарській діяльності платника податку, відповідні суми не можуть включатися до складу витрат для цілей оподаткування податком на прибуток або податкового кредиту з податку на додану вартість навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів або сплати грошових коштів. Отже, ПП «Технолюксбудсервіс» за договором підряду №21 від 06.03.2012 р. з ПП «Транс-Атлантика Сервіс» занижені податок на додану вартість та податок на прибуток, що підлягають сплаті до бюджету.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.
Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
В судовому засіданні не підтверджено реальне здійснення господарської операції за договором підряду №21 від 06.03.2012 р. між ПП «Технолюксбудсервіс» та ПП «Транс-Атлантика Сервіс», не надано доказів наявності необхідних умов для здійснення господарської діяльності останнім в частині купівлі, продажу, реалізації, зберігання та відвантаження товарно-матеріальних цінностей, доказів перевезення, наявності трудових ресурсів, виробничо - складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для виконання такого договору.
Таким чином, суд погоджується з висновками ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська про те, що зазначена господарська операція фактично не здійснювалася, а документи, виписані, ПП «Транс-Атлантика Сервіс», використані ПП «Технолюксбудсервіс» з метою заниження податку на прибуток та податку на додану вартість.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги за заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Статтею 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи, що виконання договору підряду №21 від 06.03.2012 р. між ПП «Технолюксбудсервіс» та ПП «Транс-Атлантика Сервіс» не знайшло підтвердження під час судового розгляду стосовно наявності необхідних умов для здійснення господарської діяльності останнім в частині купівлі, продажу, реалізації, зберігання та відвантаження товарно-матеріальних цінностей, доказів перевезення, наявності трудових ресурсів, виробничо - складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для виконання такого договору, тому суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 69, 70, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Технолюксбудсервіс» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 03 червня 2013 року
Суддя Р.З. Голобутовський