Постанова № 31664343, 04.06.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2013
Номер справи
805/2690/13-а
Номер документу
31664343
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2013 року Справа № 805/2690/13-а

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., розглянувши у порядку скороченого провадження за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 723,79 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у Волноваському районі Донецької області Державної податкової служби, звернувся з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 723,79 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 11.02.2013 року відповідач має податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 723,79 грн., сума податкового боргу є узгодженою.

Відповідачем 09.02.2011 року до позивача була подана декларація про доходи, одержані з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, в якій було визначено розмір авансових платежів на 2011 рік у розмірі 1800,00 грн., а саме: 450,00 грн. щокварталу. Однак, відповідачем авансові платежі по строку сплати до 15.08.2011 року та до 15.11.2011 року сплачені не були та в подальшому не сплачувались, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 723,49 грн.

На підставі вищезазначеного позивач просив суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 723,79 грн.

Позивачу була надіслана копія ухвали про відкриття провадження, він був належним чином повідомлений про розгляд адміністративної справи в скороченому провадженні, будь - яких клопотань суду не надав.

Відповідачу була надіслана копія ухвали про відкриття провадження, але у передбачений законодавством строк, заперечень проти позову або заяви про визнання позову відповідач суду не надав, був належним чином повідомлений про розгляд адміністративної справи в скороченому провадженні.

Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.

За таких підстав суд вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження на підставі наявних в ній доказів.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Волноваської районної державної адміністрації Донецької області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Волноваському районі Донецької області Державної податкової служби як платник податків з 11.03.2004 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 1966/10/18-014-2 від 27.02.2013 року.

Відповідачем надана до позивача декларація про доходи, одержані з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року, або за інший період звітного року (вх. №34882 від 09.02.2011 року) за звітний період - 2010 рік, рядком 3.2 розділу 3 якої відповідач визначив, що у 2011 році ним передбачено одержувати сукупний оподаткований дохід у розмірі 1800,00 грн., у тому числі по строку сплати до 15.08.2011 року у розмірі 450,00 грн., по строку сплати 15.11.2011 року у розмірі 450,00 грн.

З урахуванням часткової сплати податкових зобов'язань у розмірі 176,21 грн., сума податкового боргу відповідача з податку з доходів фізичних осіб складає 723,79 грн.

Позивачем виставлена відповідачу податкова вимога №420 від 18 серпня 2011 року, згідно якої станом на 18 серпня 2011 року загальна сума податкового боргу вказаного платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 273,79 грн.

Вищезазначена податкова вимога отримана відповідачем 27.08.2011 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений ст. 60 Податкового кодексу України.

При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

Як вбачається із матеріалів справи починаючи з 18 серпня 2011 року (дата формування податкової вимоги) по теперішній час відповідач безперервно мав податковий борг, у зв'язку з чим податкова вимога №420 від 18 серпня 2011 року є чинною.

Тобто, на час розгляду справи у відповідача існує податкова заборгованість з податку з доходів фізичних осіб, яка складає у загальному розмірі 723,79 грн., що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області Державної податкової служби про податковий борг.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджет-це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади АРК та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.

Згідно положення п.1 ст.9 Бюджетного кодексу України зазначено, що доходи бюджету складаються з податкових надходжень.

Податковими надходженнями визнаються передбачені податковими законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.

Отже, порушення в сфері податкового законодавства спричиняють несвоєчасне надходження чи зовсім ненадходження коштів до бюджету, що призводить до неналежного забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - це податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Згідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

За правилами пункту 4 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" обов'язок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості у сумі 723,79 грн. відповідач не надав.

Підпунктом 14.1.156 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно до п.п.20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом,

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Пунктом 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб.

Беручи до уваги те, що суму податкового боргу у загальному розмірі 723,79 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 105, 158 -162, 183-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 723,79 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) суму заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 723 (сімсот двадцять три) грн. 79 коп. до місцевого бюджету на р/р 33213801700185, код платежу 11010500, отримувач Оленівська с/рада, банк ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 37980308.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Загацька Т. В.