2-а/330/15/2013
Справа № 330/800/13-а
П О С Т А Н О В А
іменем України
"22" травня 2013 р. Якимівський районний суд Запорізької області
в складі: головуючого - Бойчевої Н.В.
при секретарі - Колєдаєвої Л.І.
розглянув в відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кирилівської селищної ради про визнання протиправною бездіяльність, протиправним та нечинним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до Кирилівської селищної ради в Якимівському районі Запорізької області, мотивуючи тим, що у відповідності до рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.» позивачці надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.
Другим пунктом зазначеного рішення її було зобов'язано представити проект відведення зазначеної земельної ділянки на затвердження в Кирилівську селищну раду в термін не пізніше одного року.
Позивачкою на виконання вищезазначеного рішення було вчинено усі необхідні дії задля отримання необхідних висновків та погоджень щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки, а саме:
26 серпня 2010 року позивачкою з Якимівської державної санітарно-епідеміологічної станції отримано висновок за № 83 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
30 серпня 2010 року з Відділу культури та туризму Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області отримано висновок за № 402 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
31 серпня 2010 року з Мелітопольського сектору регулювання природокористування Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області було отримано висновок за № 1370 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.
07 вересня 2010 року з Відділу містобудування та архітектури Якимівської районної державної адміністрації було отримано висновок за № 324 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
13 вересня 2010 року з Відділу Держкомзему у Якимівському районі Запорізької області було отримано висновок за № 2376 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
Таким чином, позивачкою були отримані всі необхідні висновки та погодження у межах терміну дії рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.».
На підставі її замовлення та доданих до нього необхідних документів Якимівським районним відділом Запорізької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» було виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1.
Тобто, позивачкою були вжиті усі заходи щодо виконання у повному обсязі рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.», зокрема представлено проект відведення зазначеної земельної ділянки на затвердження в Кирилівську селищну раду в термін не пізніше одного року.
Пунктом 1 рішення шостої сесії шостого скликання № 21 від 27 січня 2011 р. Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області «Про розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.» ПП ОСОБА_1 в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 - відмовлено.
Вважаючи, що зазначене рішення являється незаконним і таким, що порушує її права та законні інтереси у сфері публічно-правових відносин, позивачка звернулась до суду з позовом до Кирилівської селищної ради.
Постановою Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення шостої сесії шостого скликання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області № 21 від 27 січня 2011 року «Про розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.»
Зобов'язано Кирилівську селищну раду Якимівського району Запорізької області розглянути на сесії питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1 , яка розташована в АДРЕСА_1 та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.
Відповідач не погодившись з рішенням суду оскаржив його в апеляційному порядку. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2012р. по справі №2а-3526/2011 апеляційну скаргу Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області залишено без задоволення, а Постанову Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. залишено без змін.
На підставі даної Постанови Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. мені було видано виконавчий документ -
виконавчий лист № 0828/114/12 від 11.09.2012р., який для примусового виконання був поданий мною до органу державної виконавчої служби, а саме до відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Запорізькій області.
Постановою старшого державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень ОСОБА_2 від 19.10.2012 року відкрито виконавче провадження - ВП № 34795085.
28 лютого 2013 року Кирилівська селищна рада розглянувши вимогу державного виконавця зідділу примусового виконання рішень №84-6/11 від 14.012013 та проект землеустрою щодо відведення для розширення магазину та обладнання складського приміщення приватному підприємцю ОСОБА_1, керуючись п.34 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 123, 124 Закону України «Про оренду землі» прийняла рішення №41 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розширення магазину та обладнання складського приміщення приватному підприємцю ОСОБА_1.» (надалі :з текстом - Рішення, оскаржуване рішення), яким відмовила в затвердженні проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для розширення магазину та обладнання складського приміщення, приватному підприємцю ОСОБА_1, в межах смт. Кирилівка Якимівського району Запорізької області.
Вважає прийняте селищною радою Рішення незаконним, протиправним, необґрунтованим, таким грубо порушує мої права та інтереси, Конституцію та Закони України та таким, що підлягає визнанню не чинним.
Відповідач є органом місцевого самоврядування. А відповідно до ст. 19 Конституції України: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законом України».
Не зважаючи на вимоги Конституції України та інших нормативних актів, ухвалюючи оспорюване рішення від 28.02.13р. відповідач діяв протиправне з огляду на наступне.
Відповідач, намагаючись обґрунтувати своє Рішення, послався на неіснуючі правові норми - статті 123, 124 Закону України «Про оренду землі». Таких статей у цьому Законі не існує. Закон України «Про оренду землі» взагалі містить у собі лише 37 статей.
З тексту оскаржуваного рішення не вбачається мотивів та підстав його прийняття, але аналізуючи зміст апеляційної скарги відповідача у справі 2а-3526/2011р,, а саме п.3 вбачається, що головною юридичною підставою відмови у затвердженні проекту відведення земельної ділянки є на - думку відповідача, необхідність проведення земельних торгів для надання ділянки в оренду.
Виходячи з цього, вірогідно, відповідач, обґрунтовуючи своє Рішення від 28.02.2013р. мав на увазі статті 123,124 не Закону України «Про оренду землі», а статті 123,124 Земельного Кодексу України, бо у ч.2 ст. 124 ЗК зазначено: «Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами зведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу,»
Якщо своє рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою відповідач обґрунтовує саме цими нормами, то це неправомірно.
Законодавством України встановлено підстави для відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відповідно до ч. 13 ст. 123 Земельного кодексу України: «Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативне правових актів.»
В оспорюваному Рішенні від 28.02.13р. не зазначено вимогам яких законів та прийнятих відповідно до них нормативне правових актів не відповідає проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У рішенні зазначається про те, що воно прийняте у виконання вимоги державного виконавця відділу примусового виконання рішень №84-6/11 від 14.01.2013, тобто у виконання Постанови Якимівського районного суду Запорізької
області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р., яка 21.06.2012р.набрала законної сили, тобто з цього часу має силу закону для усіх осіб, у тому числі для сторони по справі, якою є відповідач.
Вищезазначеним рішенням Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р.постановлено: «Визнати протиправним та скасувати рішення шостої сесії шостого скликання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області № 21 від 27 січня 2011 року «Про розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.»
Зобов'язати Кирилівську селищну раду Якимівського району Запорізької області розглянути на сесії питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1, яка розташована в АДРЕСА_1, Якимівського району Запорізької області та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.»
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2012р. по справі №2а-3526/2011 апеляційну скаргу Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області залишено без задоволення, а Постанову Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. залишено без змін.
Відповідно, позивач, з 15 липня 2010 року має право виправдано очікувати, що після розроблення проекту відведення земельної ділянки, він буде затверджений відповідачем, а позивач отримає в користування цю земельну ділянку без проведення земельних торгів, використовуватиме її в своїй підприємницькій діяльності протягом не менш 49 років - розширить магазин,, обладнає складське приміщення та буде отримувати прибуток (гроші),
Відповідач своїм протиправним Рішенням повторно відмовив позивачу у затвердженні проекту відведення земельної ділянки, чим на погляд позивача порушив його право власності.
Посилання у Рішенні відповідача від 28.02.13р. на ст.ст.124, 134 ЗК України не ґрунтуються на законі та є безпідставними.
Навіть без фактичних обставин, встановлених рішеннями Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року та судом апеляційної інстанцій по справі 2а-3526/2011р, (хоча ці фактичні обставини обов'язково повинні бути враховані) з огляду на вищезазначені законодавчі норми, право позивача на затвердження проекту землеустрою та отримання в оренду запитуваної земельної ділянки без проведення аукціону (торгів) було врегульовано законодавче, після надання позивачем відповідачу документів проекту землевідведення. Це право позивача існувало, як на час звернення позивача до Якимівського районного суду Запорізької області, так і на час ухвалення Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом ухвали від 21.06.2012р.
Відповідач, будучи органом місцевого самоврядування, повинен чітко виконувати вимоги законодавства України щодо затвердження проекту землеустрою по наданню мені в користування землі, та враховувати фактичні обставини, встановлені чинними судовими рішеннями, які набрали законної сили, але повторно допустив протиправну довготривалу бездіяльність в частині не розгляду питання щодо надання мені в користування земельної ділянки навіть вже після ухвалення рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року та прийняв незаконне рішення.
З огляду на вищезазначене вбачається, що у період подання позивачем відповідачу на затвердження проект землеустрою порядок передачі в оренду земельних ділянок за умови наявності рішення відповідних органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта та про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки регулювався декількома нормативними актами: а саме ч. 2 ст. 124 Земельного Кодексу України (за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 143 цього Кодексу) та Прикінцевими положеннями Закону України «Про знесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509 - VI від 16.09.08 зі змінами від 29.06.2010р. (визначені певні обставини, за яких Передача в оренду земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів)).
Представник позивачки в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, викликався належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАСУ у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце розгляду справи, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Всебічно дослідивши обставини справи, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи у відповідності до рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.» позивачці надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.
Другим пунктом зазначеного рішення її було зобов'язано представити проект відведення зазначеної земельної ділянки на затвердження в Кирилівську селищну раду в термін не пізніше одного року.
Позивачкою на виконання вищезазначеного рішення було вчинено усі необхідні дії задля отримання необхідних висновків та погоджень щодо відведення вищезазначеної земельної ділянки, а саме:
26 серпня 2010 року позивачкою з Якимівської державної санітарно-епідеміологічної станції отримано висновок за № 83 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
30 серпня 2010 року з Відділу культури та туризму Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області отримано висновок за № 402 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
31 серпня 2010 року з Мелітопольського сектору регулювання природокористування Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області було отримано висновок за № 1370 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.
07 вересня 2010 року з Відділу містобудування та архітектури Якимівської районної державної адміністрації було отримано висновок за № 324 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
13 вересня 2010 року з Відділу Держкомзему у Якимівському районі Запорізької області було отримано висновок за № 2376 з позитивним висновком щодо погодження відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1
Таким чином, позивачкою були отримані всі необхідні висновки та погодження у межах терміну дії рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.».
На підставі її замовлення та доданих до нього необхідних документів Якимівським районним відділом Запорізької регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» було виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1.
Тобто, позивачкою були вжиті усі заходи щодо виконання у повному обсязі рішення тридцять восьмої сесії п'ятого скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.», зокрема представлено проект відведення зазначеної земельної ділянки на затвердження в Кирилівську селищну раду в термін не пізніше одного року.
Пунктом 1 рішення шостої сесії шостого скликання № 21 від 27 січня 2011 р. Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області «Про розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.» ПП ОСОБА_1 в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 - відмовлено.
Вважаючи, що зазначене рішення являється незаконним і таким, що порушує її права та законні інтереси у сфері публічно-правових відносин, позивачка звернулась до суду з позовом до Кирилівської селищної ради.
Постановою Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. мій позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення шостої сесії шостого скликання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області № 21 від 27 січня 2011 року «Про розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.»
Зобов'язано Кирилівську селищну раду Якимівського району Запорізької області розглянути на сесії питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1 , яка розташована в АДРЕСА_1 та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.
Відповідач не погодившись з рішенням суду оскаржив його в апеляційному порядку. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2012р. по справі №2а-3526/2011 апеляційну скаргу Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області залишено без задоволення, а Постанову Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. залишено без змін.
На підставі даної Постанови Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року по справі 2а-3526/2011р. мені було видано виконавчий документ - виконавчий лист № 0828/114/12 від 11.09.2012р., який для примусового виконання був поданий мною до органу державної виконавчої служби, а саме до відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції у Запорізькій області.
Постановою старшого державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень ОСОБА_2 від 19.10.2012 року відкрито виконавче провадження - ВП № 34795085.
28 лютого 2013 року Кирилівська селищна рада розглянувши вимогу державного виконавця відділу примусового виконання рішень №84-6/11 від 14.012013 та проект землеустрою щодо відведення для розширення магазину та обладнання складського приміщення приватному підприємцю ОСОБА_1, керуючись п.34 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 123, 124 Закону України «Про оренду землі» прийняла рішення №41 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розширення магазину та обладнання складського приміщення приватному підприємцю ОСОБА_1.» (надалі за текстом - Рішення, оскаржуване рішення), яким відмовила в затвердженні проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для розширення магазину та обладнання складського приміщення, приватному підприємцю ОСОБА_1, в межах смт. Кирилівка Якимівського району Запорізької області.
Відповідач, будучи органом місцевого самоврядування, повинен чітко виконувати вимоги законодавства України щодо затвердження проекту землеустрою по наданню мені в користування землі, та враховувати фактичні обставини, встановлені чинними судовими рішеннями, які набрали законної сили, але повторно допустив протиправну довготривалу бездіяльність в частині не розгляду питання щодо надання мені в користування земельної ділянки навіть вже після ухвалення рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року та прийняв незаконне рішення.
З огляду на вищезазначене вбачається, що у період подання позивачем відповідачу на затвердження проект землеустрою порядок передачі в оренду земельних ділянок за умови наявності рішення відповідних органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта та про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки регулювався декількома нормативними актами: а саме ч. 2 ст. 124 Земельного Кодексу України (за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 143 цього Кодексу) та Прикінцевими положеннями Закону України «Про знесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509 - VI від 16.09.08 зі змінами від 29.06.2010р. (визначені певні обставини, за яких Передача в оренду земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів)).
Тобто, вбачається наявність колізії норм права - неузгодженість поміж нормативно-правовими актами, прийнятими одним і тим же нормотворчим органом (Верховною Радою України), їх протиріччя по одному й тому ж предмету регулювання, а саме - вони по різному регулювали - надання землі в оренду в частині щодо необхідності проведення земельних торгів.
Як відомо, колізія норм права вирішується шляхом вибору того нормативного акту, який повинен бути застосований до конкретного випадку.
Згідно п.2 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення» «У разі наявності суперечностей між нормами законів (кодексів), що мають однакову юридичну силу, застосуванню підлягає той з них, який прийнятий пізніше.»
Як вбачається, чинна редакція ч. 2 ст. 124 Земельного Кодексу України була прийнята Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509-VI від 16.09.08.
Пункт 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509 - VI від 16.09.08 був змінений Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного врегулювання у сфері будівництва житла» №2367 - VI від 29.06.2010р.
Тобто, з урахуванням вищезазначених роз'яснень Пленуму Верховного суду України однозначно вбачається, що у виниклій ситуації застосуванню підлягають норми закону, які прийняті пізніше, тобто норми п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509 - VI від 16.09.08 зі змінами від 29.06.2010р.
Відповідач вирішуючи питання щодо погодження позивачу проекту землеустрою протиправно не застосував норми пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509 - VI від 16.09.08 зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла» №2367 - VI від 29.06.2010р.
Також безпідставно відповідач послався в оскаржуваному Рішенні на статті 124 та 134 ЗК України коли ухвалював оспорюване рішення від 28.02.13р., бо повинен був виконувати чинні рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 15 липня 2011 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2012р,по справі 2а-3526/2011р не тільки з формального боку - розглянути питання на сесії, а повинен був застосувати встановлені судом факти, а саме:
- право позивача на погодження проекту землеустрою та отримання земельної ділянки в оренду без проведення земельних торгів;
- виконання позивачем у повному обсязі рішення 38 сесії 5 скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.» щодо розробки проекту землеустрою та своєчасне і повне подання позивачем усіх, передбачених законодавством того часу документів та погоджень;
- чинність і неможливість, згідно рішенню Конституційного суду України, скасувати рішення 38 сесії 5 скликання № 22 від 15 липня 2010 р. «Про розгляд питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1.», яким ОСОБА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
В частині позовних вимог щодо встановлення строку для подання відповідачем до суду звіту про виконання постанови в частині зобов'язання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області на найближчему пленарному засіданні (сесії) розглянути питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1, яка розташована в АДРЕСА_1 та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської
селищної ради Якимівського району Запорізької області» без проведення земельних торгів (аукціону) позов задоволенню не підлягає, так як дані вимоги входять до компетенції відділів державної виконавчої служби під час виконання судових рішень.
Керуючись ст. 161-163 КАС України, на підставі ст. 19,55,64,124,152 Конституції України, ст. 2,93,123,124,134,152,158 Земельного кодексу України, п. 2 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» № 509-VI від 16.09.2008 року зі змінами від 29.06.2010 року, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кирилівської селищної ради про визнання протиправною бездіяльність, протиправним та нечинним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області у період з 21.06.2012 року по 28.02.2013 року щодо не розгляду на пленарному засіданні питання стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1, яка розташована в АДРЕСА_1 та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області.»
Визнати протиправним та не чинним в повному обсязі рішення тридцять першої сесії шостого скликання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розширення магазину та обладнання складського приміщення Приватному підприємцю ОСОБА_1.» № 41 від 28 лютого 2013 року.
Зобов'язати Кирилівську селищну раду Якимівського району Запорізької області на пленарному засіданні (сесії) розглянути питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення магазину та обладнання складського приміщення ПП ОСОБА_1, яка розташована в АДРЕСА_1 та прийняти рішення щодо затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1000 га для розширення магазину та обладнання складського приміщення, яка розташована в АДРЕСА_1 в довгострокову оренду на 49 років, за рахунок земель населеного пункту смт. Кирилівка, Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області» без проведення земельних торгів (аукціону).
Стягнути з Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 34 грн. 41 коп.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Якимівський районний суд Запорізької області протягом 10 днів, сторонами в той же термін з моменту тримання копії постанови.
Суддя:Н. В. Бойчева