ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2013 року № 813/3753/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Хоми О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області звернулось з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з вимогою стягнути заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка становить 4 180 грн. 30 коп. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що дана заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем суми нарахованого УПФУ в м. Самборі та Самбірському районі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік та штрафних санкцій за неподання звітності.
Позивач належним чином повідомлявся про розгляд справи в порядку скороченого провадження, підтвердженням чого є наявна в матеріалах справи розписка.
Надіслані рекомендованою кореспонденцією відповідачу за адресою місце знаходження, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов'язки повернулися з відміткою поштового відділення на конверті про повернення у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Відповідно до положень статті 37` Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час і місце судового засідання.
Відповідачем не подано заперечення проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову у передбачений частиною третьою статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.
З 01 січня 2011 року правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі -Закон № 2464-VI).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Перелік платників єдиного податку міститься у статті 4 цього ж Закону, згідно пункту першого якої такими є, зокрема, роботодавці-підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб; фізичні особи - підприємці; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту); філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), утворені відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами; працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють; особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді; військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу; особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності; особи, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно частини 3 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI з дня набрання чинності цим Законом платниками єдиного внеску вважаються платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Відповідач - фізична особа-підприємець (ФОП) ОСОБА_1, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту четвертого частини другої статті 6 Закону № 2464-VI платник єдиного податку зобов'язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 не подав звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік.
Сума мінімального страхового внеску у 2011 році з урахуванням сплачених сум за 2011 рік, згідно повідомлення-рахунку становить 4 010 грн. 30 коп.
Стаття 25 Закону № 2464-VI передбачає заходи впливу та стягнення, які застосовуються органами Пенсійного фонду до платників єдиного внеску.
Відповідно до пункту 4 частини 11 цієї статті за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальний орган Пенсійного фонду накладає на платника єдиного внеску штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі вказаної норми Управлінням ПФУ в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області прийнято Рішення № 1948 від 27.12.2012 р. про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафної санкції у розмірі 170 грн.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначений статтею 9 Закону № 2464-VI, згідно якої платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області ФОП ОСОБА_1, надіслано вимогу № Ф-37 від 27.12.12 року на загальну суму 4 010 грн. 30 коп.
Матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ФОП ОСОБА_1 перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області, яка складає 4 180 грн. 30 коп.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги УПФ України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 4 180 грн. 30 коп. підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-14,69-71,86,87,94,159,160-163,1832,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області 4 180 (чотири тисячі сто вісімдесят) грн. 30 коп. заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня одержання копії постанови апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Суддя Хома О.П.