Постанова № 31590580, 31.05.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2013
Номер справи
826/7455/13-а
Номер документу
31590580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31 травня 2013 року № 826/7455/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., суддів: Амельохіна В.В., Шулежко В.П., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом Державного підприємства "Радіопередавальний центр"

до Державного агентства земельних ресурсів України,

Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області

третя особа з

самостійними вимогами Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області

на предмет спору

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

Позивач в особі, Державного підприємства "Радіопередавальний центр" звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного агентства земельних ресурсів України (надалі по тексту Відповідач - 1), третя особа Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області про визнання незаконними дій Державного агентства земельних ресурсів України щодо відмови у внесенні змін в Державний земельний кадастр (довідку № 6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) стосовно земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області і яка знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства «Радіопередавальний центр»; зобов'язати Державне агентство земельних ресурсів України внести зміни в Державний земельний кадастр (довідку №6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) з зазначенням цільового призначення земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова. 6 м. Бровари Київської області яка знаходиться в постійному користуванні Державною підприємства «Радіопередавальний центр» - земля сільськогосподарського призначення (надалі по тексту первісний позов).

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2013 р. по справі №2а-15994/12/2670 було встановлено, що в державному земельному кадастрі містяться невірні відомості, про те, що земельна ділянка площею 115,8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства "Радіопередавальний центр", як землі промисловості - зв'язку, а не землі сільськогосподарського призначення.

Позивач зазначає, що ним було направлено Відповідачу - 1 заяву про внесення виправлення в земельному кадастрі, проте Відповідачем - 1 в супереч вимогам законодавства було відмовлено в виправленні помилки в земельному кадастрі.

Відповідач -1 проти позовних вимог заперечує в повному обсязі з підстав викладених в письмових запереченнях.

У відповідності до ст. 52 КАС України, судом залучено до справи в якості співвідповідача Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області (надалі по тексту Відповідач - 2).

Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява третьої особи з самостійними вимогами на предмет позову від Відділу Держкомзему у місті Бровари Київської області до Державного підприємства "Радіопередавальний центр" з вимогою щодо зобов'язати Державне підприємство "Радіопередавальний центр" провести інвентаризацію земель, якими користується підприємство із встановлення категорій земель та угідь, що розташовані по вул. Кутузова, 6 в м. Києві.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружним адміністративним судом м. Києва зазначає наступне.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Радіопередавальний центр" є юридичною особою, що створена на загальнодержавній власності Наказом Міністерства зв'язку № 93 від 12.07.1993 року. До цього часу підприємство найменувалось як Республіканська довгохвильова радіостанція РВ-87, а в 70 роках двадцятого століття підприємство по вулиці Кутузова,6 в м. Бровари мало назву Броварська радіостанція № 3. Відвід землі по вул. Кутузова, 6 в м. Бровари - Броварській радіостанції здійснювався різними розпорядженнями Ради Міністрів УРСР. Земельні ділянки відводились за рахунок земельних ділянок, що раніше перебували у користуванні радгоспу ім. Кірова, м. Бровари і мали цільове призначення: орних земель (рілля, городи та залежі), тобто землі для ведення сільського господарства. Останні відводи земельної ділянки було проведено: розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 30.07.1963 року № 1125-00105рс, яким було відведено за рахунок земель радгоспу ім. Кірова, м. Бровари - Броварській радіостанції № 3 земельну ділянку загальною площею 30,3 га, з них 30,3 га орної землі; розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 29.10.1969 року № 1095-рс, яким було відведено за рахунок земель радгоспу ім. Кірова, м. Бровари - Броварській радіостанції № 3 земельну ділянку загальною площею 36,7 га, з них 36 га орної землі, лісосмуг - 0,4 га пол. шлях - 0,3 га.; розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 29.10.1969 року № 1095-рс, яким було відведено за рахунок земель радгоспу ім. Кірова, м. Бровари - Броварській радіостанції № 3 земельну ділянку загальною площею 1,3 га, з них 1,3 га орної землі.

Згідно даних розпоряджень було виготовлено і акт на право користування землею від 04.02.1971 року, в якому і було зазначено, що переважною більшістю є орні землі (рілля, городи та залежі).

Згідно експлікації земель Радіопередавального центру м. Бровари по вул. Кутузова, 6 № 32 від 05.02.1997 року на той час підприємство володіло на праві постійного користування земельною ділянкою загальною площею 140,47 га. В тому числі: 1. Рілля (огородні ділянки) - 94,67 га; 2. Багаторічні насадження: - фруктовий сад - 2,3 га.; - ліс, лісосмуга - 5,2 га.; 3. Житлова зона - 4,75 га.; 4. Гаражний кооператив-1,21 га; 5. Промислова зона-32,34 га.

Пізніше Державне підприємство "Радіопередавальний центр" відмовилось від частини земельної ділянки, на якій розташований гаражний кооператив, житлової зони та частини промислової зони.

Станом на 01.01.2007 року, по вул. Кутузова, 6 в м. Бровари, відповідно до рішень Броварської міської ради підприємству було припинено право користування земельною ділянкою площею 24,6 га, а саме: Рішенням від 21.11.01р. №425 припинено право користування ДП "Радіопередавальний центр" земельною ділянкою площею 3,5 га відповідно до листа від 12.01.01р. №4/5; Рішенням від 18.12.01р. №465 припинено право користування ДП "Радіопередавальний центр" земельною ділянкою площею 2,9 га відповідно до листа від 12.01.01р. №4/5; Рішенням від 09.06.04р. №290 припинено право користування ДП "Радіопередавальний центр" земельною ділянкою площею 17 га відповідно до листа від 13.04.04р. №111/5; Рішенням від 08.09.05р. №780-37-04 припинено право користування ДП "Радіопередавальний центр" земельною ділянкою площею 1,2 га відповідно до листа від 20.07.05р. №182/5-16.

На даний час Державне підприємство "Радіопередавальний центр" володіє на праві постійного користування земельною ділянкою загальною площею 115,87 га, яка складається: 1. Рілля (огородні ділянки) - 94,67 га; 2. Багаторічні насадження: - фруктовий сад-2,3 га.; - ліс, лісосмуга-5,2 га.; 3. Промислова зона-13,7 га.

Вищезазначені обставини встановленні Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2013 р. по справі №2а-15994/12/2670.

Крім того, Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2013 р. по справі №2а-15994/12/2670 було встановлено наступне: «Державне земельне агентство (відділ Держкомзему) м. Бровари погоджується з тим, що в державному земельному кадастрі невірно містяться відомості, про те, що земельна ділянка площею 115,8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства "Радіопередавальний центр" як землі промисловості - зв'язку. Відповідно отриманих архівних відомостей необхідно внести зміни в державний реєстр з поміткою про те, що земельна ділянка площею 115,8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства "Радіопередавальний центр" більшою частиною з яких є землі сільськогосподарського призначення.

Отже, дії заявника з внесення в Державний земельний кадастр відомостей, що земельна ділянка площею 115,8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області знаходиться в постійному користуванні ДП "Радіопередавальний центр" є правомірними.».

У відповідності до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Позивач звернувся з листом від 16.05.2013 р. №28-5/1 до Начальника Відділу Держкомзему у місті Бровари Київської області з проханням внести зміни до довідки №6-Зем. (про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) відповідно до Постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2013 р.

Листом від 16.05.2013 р. №05-6/8-3/462 за підписом Начальника Відділу Держкомзему у місті Бровари Київської області було повідомлено Позивача, що Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області залишає без розгляду Лист Позивача з підстав того, що в рішенні суду чітко не передбачено, що Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області зобов'язаний внести зміни в довідку № 6-Зем. (про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами).

Позивач Листом від 16.05.2013 р. №28-5/2 звернувся до Державного агентства земельних ресурсів України з проханням внести зміни до довідки №6-Зем. (про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) відповідно до Постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2013 р.

Листом від 17.05.2013 р. №27/12-07 Державне агентство земельних ресурсів України було повідомлено Позивача, що в рішенні суду чітко не передбачено, що Державне агентство земельних ресурсів України зобов'язано внести зміни в довідку № 6-Зем. (про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами).

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог (первісний позов) виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.193, 194 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей І документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.

Призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.

Згідно п. в ч.1 ст.195 Земельного кодексу України основними завданнями ведення державного земельного кадастру є запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.

Державний земельний кадастр, крім іншого, включає державну реєстрацію земельних ділянок (п.д ч.1 ст.196 Земельного кодексу України).

Відповідно до ст.202, 204 Земельного кодексу України державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель.

Державний реєстр земель складається з двох частин, а саме: книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок; Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.

Державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади питань земельних ресурсів. Порядок ведення державного земельного кадастру встановлюється законом.

Згідно п.1, 2, 4 Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.1993 p. № 15, державний земельний кадастр призначений для забезпечення Рад народних депутатів, заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян вірогідними і необхідними відомостями про природний, господарський стан та правовий режим земель з метою організації раціонального використання та охорони земель, регулювання земельних відносин, землеустрою, обґрунтування розмірів плати за землю.

У відповідності до ст. 26 Закону України "Про Державний земельний кадастр",від 07.07.2011, № 3613-VI (надалі по тексту Закон №3613-VI), при відкритті Поземельної книги відомості до неї вносяться на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки (крім відомостей про власників та користувачів земельної ділянки). Відомості про віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці, про зміну нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка відбулася внаслідок проведення нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних одиниць, про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, вносяться до Поземельної книги без подання заяв, зазначених у частині третій цієї статті, на підставі документації, яка є підставою для внесення таких відомостей, а також рішень про її затвердження (якщо згідно із законом документація підлягає затвердженню), поданої органом, що прийняв рішення про таке затвердження. Зміни до відомостей про земельну ділянку (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті) вносяться до Поземельної книги за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі документації, передбаченої цим Законом. Для внесення змін до відомостей Поземельної книги щодо цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативної грошової оцінки, а також до відомостей про межі земельної ділянки (у разі їх встановлення (відновлення) за фактичним використанням земельної ділянки) заявник подає до органу, який здійснює ведення Поземельної книги: заяву за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру; оригінали документації із землеустрою, технічної документації з оцінки земель, які згідно з цим Законом є підставою для внесення таких змін (крім випадків зміни виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, що згідно з цим Законом не потребує розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки); документацію із землеустрою, на підставі якої вносяться зміни до відомостей Державного земельного кадастру, у формі електронного документа (крім випадків внесення відомостей про зміну виду використання); документ, що підтверджує оплату послуг із внесення змін до відомостей про земельну ділянку до Поземельної книги. Державний кадастровий реєстратор, який здійснює ведення Поземельної книги, протягом чотирнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви вносить до Поземельної книги інформацію про зміну відомостей про земельну ділянку або надає мотивовану відмову у внесенні таких відомостей. Відмова у внесенні до Поземельної книги змін до відомостей про земельну ділянку надається у разі, якщо: земельна ділянка розташована на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; із заявою звернулася неналежна особа; подані документи не відповідають вимогам законодавства; заявлені відомості вже внесені до Поземельної книги. У разі надання відмови з підстави, визначеної абзацом другим цієї частини, заявнику повідомляється найменування та адреса органу, до повноважень якого належить внесення змін до відомостей про відповідну земельну ділянку.

Згідно ст. 27 Закону України №3613-VI, у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб. Виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення, здійснюється за плату, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України. У разі виявлення технічної помилки, допущеної в записах Державного земельного кадастру органом, що здійснює його ведення, зазначений орган у п'ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересовану особу. Виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах. Виправлення інших помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою, оцінки земель, здійснюється після внесення змін до такої документації. Виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду. Інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.

Як було встановлено під час розгляду справи, в державному земельному кадастрі невірно містяться відомості про те, що земельна ділянка площею 115,8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області, яка знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства "Радіопередавальний центр" рахується, як землі промисловості, а не землі сільськогосподарського призначення, тому у відповідності до вищезазначених норм законів саме на Відповідача - 1 покладено обов'язок щодо виправлення помилок, які містяться в земельному кадастрі.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Радіопередавальний центр» про визнання незаконними дій Державного агентства земельних ресурсів України щодо відмови у внесенні змін в Державний земельний кадастр (довідку № 6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) стосовно земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області і яка знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства «Радіопередавальний центр» та зобов'язати Державне агентство земельних ресурсів України внести зміни в Державний земельний кадастр (довідку №6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) з зазначенням цільового призначення земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова. 6 м. Бровари Київської області яка знаходиться в постійному користуванні Державною підприємства «Радіопередавальний центр» - земля сільськогосподарського призначення підлягають задоволенню в повному обсязі.

В частині позовних вимог третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору щодо зобов'язати Державне підприємство "Радіопередавальний центр" провести інвентаризацію земель, якими користується підприємство із встановлення категорій земель та угідь, що розташовані по вул. Кутузова, 6 в м. Києві, суд зазначає наступне.

В обґрунтування позовних вимог Відділ Держкомзему у місті Бровари Київської області зазначає, що Державне підприємство "Радіопередавальний центр" не вживає жодних дій щодо складання технічної документації із землеустрою.

З матеріалів справи вбачається, що ДП «Радіопередавальний центр» звернулось з технічним завданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянсюстиція» на виконання робіт щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельної ділянки ДП «Радіопередавальний центр».

В результаті проведеної інвентаризації було встановлено, що ДП «Радіопередавальний центр» володіє на праві постійного користування земельною ділянкою загальною площею 115,2232 га, яка складається: 1. Рілля (огородні ділянки) сільськогосподарські землі - 94,67 га; 2. Багаторічні насадження( ліс, лісосмуга)-5,2 га; 3. Промислова зона-13,7 га; 4 Житлова зона - 1,6532 га.

В результаті проведеної інвентаризації були встановлені та погоджені на місцевості зовнішні межі землекористування ДП «Радіопередавальний центр».

Таким чином ДП «Радіопередавальний центр» вже провело інвентаризацію земель, якими користується підприємство із встановленням категорій земель та угідь що розташовані по вул. Кутузова, 6 в м. Бровари.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що вимоги третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору щодо зобов'язати Державне підприємство "Радіопередавальний центр" провести інвентаризацію земель, якими користується підприємство із встановлення категорій земель та угідь, що розташовані по вул. Кутузова, 6 в м. Києві не підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про задоволення позовних вимог Державного підприємства "Радіопередавальний центр", а в частині позовних вимог третьої особи з самостійними вимогами на предмет позову Відділу Держкомзему у місті Бровари Київської області відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державного підприємства "Радіопередавальний центр" задовольнити повністю.

2. Визнати незаконними дії Державного агентства земельних ресурсів України щодо відмови у внесенні змін в Державний земельний кадастр (довідку № 6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) стосовно земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова, 6 м. Бровари Київської області і яка знаходиться в постійному користуванні Державного підприємства «Радіопередавальний центр».

3. Зобов'язати Державне агентство земельних ресурсів України внести зміни в Державний земельний кадастр (довідку №6-Зем про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами) з зазначенням цільового призначення земельної ділянки площею 115.8643 га по вул. Кутузова. 6 м. Бровари Київської області яка знаходиться в постійному користуванні Державною підприємства «Радіопередавальний центр» - земля сільськогосподарського призначення.

4. В задоволенні позовних вимог Відділу Держкомзему у місті Бровари Київської області відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Скарга про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення. Дана скарга подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Головуючий суддя А.Б. Федорчук

Суддів В.В. Амельохін

В.П. Шулежко