Постанова № 31586277, 22.05.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.05.2013
Номер справи
826/5928/13-а
Номер документу
31586277
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 травня 2013 року 10:10 год. № 826/5928/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом

Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва

до

Державної установи «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»

про

стягнення заборгованості

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Державної установи «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» заборгованість по відшкодуванню різниці фактичних витрат на виплату пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумую пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, яка утворилась у період з 01.11.2012 року по 28.02.2013 року, у розмірі 6 545,23 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Подільському районі з 18.08.1992 року та є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування». Відповідач відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» повинен сплачувати різницю фактичних витрат по відшкодуванню наукових пенсій. Проте, в порушення даних норм відповідач відмовляється сплачувати ці витрати, а тому виникла заборгованість за період з 01.11.2012 року по 28.02.2013 року в сумі 6 545,23 грн., позивач просить суд стягнути дані кошти в судовому порядку.

Судом встановлено, що згідно зі статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана адміністративна справа за предметом позову може бути розглянута у порядку скороченого провадження.

Керуючись вищевикладеним, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.04.2013 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі, а відповідачу запропоновано, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

15.05.2013 року від відповідача, Державної установи «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» надійшли письмові пояснення з додатками щодо заявлених позовних вимог, в яких останній повідомляє про те, що Державна установа «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» відповідно до статуту є державною науковою неприбутковою установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів державного бюджету України. Відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» відповідач не повинен сплачувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, оскільки він є бюджетною установою. Згідно Бюджетного кодексу України відповідач одержує бюджетні асигнування, які є підставою для затвердження основного планового документу бюджетної установи - кошторису, який надає повноваження щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для отримання ним своїх цілей і завдань відповідно до бюджетних призначень. Відповідно до п. 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.02 № 228 до кошторисів бюджетних установ можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи.

Суд, з’ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідач –Державна установа «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва, зареєстрований Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 16.06.92, код ЄДРПОУ 02128514. Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА№151547 відповідач за організаційно - правовою формою є державною організацією.

Згідно рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва № 562 від 25.08.2009 року відповідача внесено до Реєстру неприбуткових організацій.

Відповідно пункту 1.5 Статуту ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», затвердженого розпорядженням Президії НАН України № 513 від 15.08.2008 року, відповідач є неприбутковою державною бюджетною науковою установою.

Постановою президії Національної академії наук України № 194 від 02.07.2008 року відповідач до зміни найменування мав назву – Інститут харчової хімії та технології Національної академії наук України, який відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.1999 року № 226 входив до складу Національної академії наук України.

Крім того, відповідно матеріалів наданих представником відповідача, а саме, довідок Національної академії наук України № 12/127 від 22.01.2002 року, № 12/89 від 19.06.2003 року, №12/327 від 28.11.2006 року, №12/165 від 14.05.2007 року, № 12/98 від 04.03.2008 року, 12/181 від 04.11.2010 року, 12/59 від 14.02.2011 року, 12/1066-8 від 12.06.2012 року відповідач є державною установою, яка фінансується повністю з Державного бюджету України за кодами програмної класифікації видатків та кодами економічної класифікації відповідно до кошторису, затвердженого Національною академією наук України.

Відповідно довідки наданої позивачем № 4179/03 від 11.04.2013 року відповідач станом на 11.04.2013 має заборгованість на загальну суму 6 545,23 грн.

Згідно з частиною дев’ятою статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

За таких умов, суд приходить до висновку, що відповідно до абзацу 1 частини дев’ятої вищезазначеної статті різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право наукові працівники ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», фінансується за рахунок коштів державного бюджету, а тому у позивача відсутні належні правові підстави для нарахування та надсилання відповідачу повідомлень про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Окрім того, суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що заборгованість виникла в період роботи теперішніх пенсіонерів по наукових посадах з 01 січня 1997 року по 04 листопада 2002 року коли підприємство не було на 100 відсотків на бюджетному фінансуванні, оскільки воно є безпідставною. Крім того, суд наголошує, що предметом розгляду цієї адміністративної справи є стягнення заборгованості за період з 01.11.2012 року по 28.02.2013 року.

Суд, з’ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи те, що відповідач є державною установою та фінансується за кошти бюджету він не повинен сплачувати різницю між сумою призначеної пенсії за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, за своїм внутрішнім переконанням, керуючись, статтею 67 Конституції України; статтями 17, 69, 70, 71, 106, 107, 121, 158 – 165, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

У задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.