Постанова № 31586156, 30.05.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2013
Номер справи
820/1881/13-а
Номер документу
31586156
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 820/1881/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2013 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бідонька А.В.,

при секретарі судового засідання Загребельному В.І.

за участю:

представника позивача - Караульної Ю.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Бюджетні Інтер'єрні рішення" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Приватне підприємство "Бюджетні Інтер'єрні рішення", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби, в якому просить суд: скасувати податкові повідомлення-рішення №0000811550/46981 від 01.10.2012 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1712747 грн. та нараховано штрафні санкції у сумі 428186,75 грн., №0006691503/48733 від 05.10.2012 року, яким зменшено суму від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 73296 грн., №0006591503, яким нараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 2438382 грн., №0007011503/55958 від 05.11.2012 року, яким нараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 41589 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС було проведено: камеральну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних періодів за червень 2012 року, за результатами якої був складений акт перевірки № 2712/15-520/37187953 від 13.09.2012 р.; камеральну перевірку ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" з питань подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року, за результатами якої був складений акт перевірки № 2905/15- 319/37187953 від 21.09.2012 р.; камеральну перевірку уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість ПП Бюджетні Інтер'єрні рішення" № 9055521349 від 13.09.2012 р. за липень 2012 р. та уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9055906226 від 15.09.2012 р. за липень 2012 р., за результатами якої був складений акт перевірки № 3167/15-319/37187953 від 12.10.2012 р.

На підставі вказаних актів перевірки ДПІ у м. Сумах винесені податкові повідомлення - рішення №0000811550/46981 від 01.10.2012 року, №0006691503/48733 від 05.10.2012 року, №0006591503, №0007011503/55958 від 05.11.2012 року.

Позивач не погоджується з податковими повідомленнями-рішеннями, вважає їх прийнятими з перевищенням службових повноважень та у порушення приписів діючого законодавства України, а саме: норм Податкового Кодексу України, Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1492 від 25.11.2011 р., зареєстрованого в Мін'юсті України за № 1490/20228 від 20.12.2011 р., Конституції України. Вказав, що дотримуючись норм чинного законодавства, ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 року задекларувало суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних періодів за червень 2012 року - 1712747 грн.

Підставою для зменшення суми бюджетного відшкодування з боку ДПІ стало надання підприємством "Розрахунку суми бюджетного відшкодування", в якому сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, відсутня та ненадання додатку 2 "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податкового періоді".

При цьому позивач наголошує, що вичерпний перелік підстав, що позбавляють платника податку права на бюджетне відшкодування, наведений у п.200.5 ст.200 Податкового кодексу України. Такі підстави, на думку позивача, відсутні.

Відповідач проти позову заперечував. Зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0000811550/46981 від 01.10.2012 року, №0006691503/48733 від 05.10.2012 року, №0006591503, №0007011503/55958 від 05.11.2012 року винесені на законних підставах, а отже підстав для їх скасування немає.

Висновки про порушення ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" п.200.1, п.200.3, п. 200.4., п. 200.6, п.200.7 ,п. 200.14. ст.200 Податкового кодексу України, базуються на недотриманні позивачем порядку подання податкової декларації з податку на додану вартість. Підприємством до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 р. до ДПІ у м. Сумах надано лише "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" (Д3) (додаток 3), в якому сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (сума, указана в рядку 1, у межах суми, указаної в рядку 2) (значення цього рядка переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період) відсутня. Крім того, додаток 2 "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" (Д2) подано не було.

В декларації з податку на додану вартість за липень 2012 р. (№ 9050586631 від 20.08.2012р.) залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (р.24) відсутній. В податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року платником задекларовано значення р. 21.2 "значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1698884 грн.

По декларації за червень 2012 року значення р.24 "залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту" відсутнє. В уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за липень 2012 р. №9055521349 від 13.09.2012 р. платником неправомірно відображено збільшення р. 21.2 "значення рядка 24 попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1712747 грн. та неправомірно зменшено суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплати в бюджет (р.25) на суму 13863 грн. В уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за липень 2012 р. №9055906226 від 15.09.2012 платником неправомірно відображено збільшення р. 21.2 "значення рядка 24 попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1712747 грн. та неправомірно зменшено суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплати в бюджет (р.25) на суму 13863 грн.

Таким чином, відповідач вважає, що платником порушено п. 4.6.6. Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1492 від 25.11.11 р. "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" із змінами і доповненнями, п.200.1, п.200.3, п. 200.4., п. 200.6, п.200.7 ,п. 200.14. ст.200 Податкового кодексу України.

В зв'язку з відсутністю посадових осіб підприємства - позивача за податковою адресою, підтвердженою актом № 948/15-5/37187953 від 16.10.2012 р., недопуском посадових осіб відповідача до проведення документальної позапланової виїзної перевірки згідно акту № 1027 від 01.11.2012 р., повідомленням ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" про втрату документів, сума бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість в наступних звітних (податкових) періодах за червень 2012 р. на 1712747 грн. не була підтверджена первинними документами.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.

Судом встановлено, що ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" зареєстроване 16.09.2010 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи № 426476 серії А 01 (а.с. 29 т. 1).

Позивача взято на облік як платника податків, перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Податковим кодексом України, Порядком заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість , затвердженим Наказом Міністерства фінансів України №1492 від 25.11.11р., зареєстрованим в Мін'юсті України за № 1490/20228 від 20.12.11 р.

Статтями 75, 76 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Матеріали справи свідчать, що на підставі п.п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України відділом контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС проведено камеральну перевірку ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" код ЄДРПОУ 37187953 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних періодів за червень 2012 року.

Результати перевірки оформлені актом № 2712/15-520/37187953 від 13.09.2012 р. (а.с. 15-21 т. 1).

У висновках акту перевірки в діяльності підприємства позивача встановлено порушення: п.200.1, п.200.3, п. 200.4., п. 200.5, п. 200.6, п.200.7, п. 200.8, п. 200.14. ст.200 Податкового кодексу України, підприємством завищено заявлену суму бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість в наступних звітних ( податкових) періодах за червень 2012р. на 1712747 грн.

На підставі висновків акту відповідачем прийняте податкове повідомлення - рішення №0000811550/46981 від 01.10.2012 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1712747 та нараховано штрафні санкції у сумі 428186,75 грн. (а.с. 14 т. 1).

Згідно п.п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України відділом адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за серпень 2012 року ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення".

Результати перевірки оформлені актом № 2905/15-319/37187953 від 21.09.2012 р. (а.с. 9-11 т. 1).

Дані камеральної перевірки свідчать про завищення (таблиця 3) суми від'ємного значення, заявленої у податковій декларації з ПДВ за серпень 2012 року на суму 1698884 грн. та заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду на 1625588 грн., зменшується сума залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 73296 грн.

На підставі висновків акту відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення № 0006691503/48733 від 05.10.2012 року, яким позивачу зменшено суму від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 73296 грн. та № 0006591503, яким збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на 2438382 грн., з яких: за основним платежем 1625588,00 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями 812794,00 грн. (а.с. 12, 13 т. 1).

Згідно п.п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України відділом адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС проведено камеральну перевірку уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" № 9055521349 від 13.09.2012р. за липень 2012 р. та уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість № 9055906226 від 15.09.2012р. за липень 2012 р.

Результати перевірки оформлені актом № 3167/15-319/37187953 від 12.10.2012 р. (а.с. 22-27 т. 1).

Дані камеральної перевірки свідчать про заниження суми до сплати згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість № 9055521349 від 13.09.2012р. за липень 2012 р. на 13863 грн. та завищено збільшення р.24 залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 1698884 грн. та заниження суми до сплати згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість № 9055906226 від 15.09.2012 р. за липень 2012 р. на 13863 грн. та завищено збільшення р.24 залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 1698884 грн.

На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС прийнято податкове повідомлення - рішення № 0007011503/55958 від 05.11.2012 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з ПДВ на 41589 грн., з яких: за основним платежем 27726,00 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями 13863,00 грн. (а.с. 28 т. 1).

Перевіряючи висновки податкового органу і прийняті на їх підставі спірні податкові повідомлення - рішення на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд виходить з наступного.

Подання податкової декларації з податку на додану вартість передбачено п. 46.1 ст. 46 розділу II "Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)" та ст. 203 розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Згідно з п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу України форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Форма податкової декларації з податку на додану вартість визначена Наказом Міністерства фінансів України від 1492 від 25.11.2011 року.

Відповідно до п.48.1 ст. 48 Податкового кодексу України форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (у разі, якщо у майбутніх податкових періодах з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу II Кодексу, платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених статтею 50 розділу II Кодексу)) передбачено п. 50.1 ст. 50 розділу II Кодексу.

Також суд зазначає, що відповідно до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1492 від 25.11.11 р., платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку визначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Згідно до п.п.5.1. р.5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011р. № 1492, декларація складається із вступної частини, службових полів, чотирьох розділів та обов'язкових додатків. Платником заповнюються вступна частина, службові поля, перші три розділи та додатки.

Матеріалами справи встановлено, що згідно з поданим ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 р. № 9048422505 від 13.08.2012 р. сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних періодів за червень 2012 року за даними платника складає - 1712747 грн. (а.с. 48 - 49 т. 1).

Згідно п.п.4.6.5. п.4.6. ст.4 р.3 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011р. № 1492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.12.2011р. за № 1490/20228 (зі змінами та доповненнями) платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають (Д3) (додаток 3).

Значення рядка 3 (Д3) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації.

Підприємством до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 р. до ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС надано "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" (Д3) (додаток 3) (а.с. 50 т. 1).

В даному розрахунку сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (сума, указана в рядку 1, у межах суми, указаної в рядку 2) (значення цього рядка переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний (податковий) період) - відсутня.

У відповідності до п.п.4.6.4. п.4.6. ст.4 р. 3 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011р. № 1492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.12.2011р. за № 1490/20228 (зі змінами та доповненнями) якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), подається (Д2) (додаток 2).

Матеріалами справи підтверджено, що додаток 2 "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)" підприємством позивача подано не було.

Таким чином, ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" не проведено розрахунок суми бюджетного відшкодування у розрахунку суми бюджетного відшкодування (Д3) (додаток 3) до декларації з податку на додану вартість за червень 2012 року, не визначено відшкодування у р. 2 "Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів/послуг постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України включена до податкових зобов'язань у декларації, у попередніх звітних (податкових) періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх звітних (податкових) періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (переноситься до рядка 2 розрахунку бюджетного відшкодування) (графа 4 додатка 2 до декларації звітного (податкового) періоду" та не подано додаток 2 "Довідка пре залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду".

Отже, сума бюджетного відшкодування за червень 2012 року, визначена в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9048422505 від 13.08.2012р. була завищена у сумі 1712747 грн. (а.с. 48 - 49 т. 1).

Матеріали справи містять податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2012 р. № 9050586631 від 20.08.2012 р. (а.с. 107 - 109 т. 1).

В наданій декларації залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (р.24) відсутній.

В податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року платником задекларовано значення р. 21.2 "значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1698884 грн. (а.с. 113 - 115 т. 1).

В декларації за червень 2012 року значення р.24 "залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту" відсутнє (а.с. 127 - 129 т. 1).

В уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за липень 2012 р. №9055521349 від 13.09.2012 р. платником неправомірно відображено збільшення р. 21.2 "значення рядка 24 попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1712747 грн. та неправомірно зменшено суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплати в бюджет (р.25) на суму 13863 грн. (а.с. 97 - 99 т. 1).

В уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість за липень 2012 р. №9055906226 від 15.09.2012 платником неправомірно відображено збільшення р. 21.2 "значення рядка 24 попереднього звітного (податкового) періоду" в сумі 1712747 грн. та неправомірно зменшено суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплати в бюджет (р.25) на суму 13863 грн. (а.с. 102 - 104 т. 1).

Зазначене є порушенням п. 4.6.6. Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1492 від 25.11.11 року "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" із змінами і доповненнями, а саме: залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 24 декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного (податкового) періоду).

Згідно п.4.6.7. Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, суми на яку збільшено або зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту, наступного податкового періоду за результатами камеральної та документальної перевірки, проведеної органами державної податкової служби.

Отже, сума заниження залишку від'ємного значення за результатами акту камеральної перевірки № 2712/15-520/37187953 від 13.09.2012 р. повинна включатися до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Представником позивача в судовому засіданні не заперечувався факт подачі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 р. № 9048422505 від 13.08.2012 р. без додатку 2 "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)".

Таким чином, в судовому засіданні знайшло своє підтвердження те, що платником вищевказаний додаток до ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС не надано, чим порушено діючі норми податкового законодавства.

Суд не приймає посилання позивача на п.200.5 ст.200 Податкового кодексу України, оскільки дана норма зазначає лише осіб, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування.

Разом з тим, в матеріалах справи наявний наказ ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС № 1870 від 16.10.2012 р. про організацію документальної позапланової виїзної перевірки ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" (код 37187953) (а.с. 80 т. 1).

16.10.2012 р. посадовими особами відповідача встановлено відсутність підприємства позивача за податковою адресою, що підтверджується актом № 948/15-5/37187953 від 16.10.2012 р., складено акт щодо неможливості проведення документальної виїзної позапланової перевірки ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" (а.с. 81 т. 1).

26.10.2012 р. ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС прийнято наказ № 1988 про організацію документальної позапланової виїзної перевірки ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" (код 37187953) (а.с. 82 т. 1).

Матеріали справи містять акт № 1027 від 01.11.2012 р. недопуску посадовими особами ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення"до проведення документальної позапланової виїзної перевірки (а.с. 83 т. 1).

04.12.2012 р. ПП "Бюджетні Інтер'єрні рішення" повідомило податковий орган про втрату документів та печатки підприємства (а.с. 88 т. 1).

13.12.2012 р. позивач повідомив ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС про зміну місцезнаходження підприємства з м. Суми до м. Харкова (а.с. 90-91 т. 1).

Таким чином, за відсутності належним чином поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2012 р. № 9048422505 від 13.08.2012 р., а саме: без додатку 2 "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)", недопуску до перевірки, позивачем сума бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість в наступних звітних (податкових) періодах за червень 2012 р. на 1712747 грн. не була підтверджена первинними документами.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Із врахуванням встановлених обставин, суд вважає, що податкові повідомлення-рішення №0000811550/46981 від 01.10.2012 року, №0006691503/48733 від 05.10.2012 року, №0006591503, №0007011503/55958 від 05.11.2012 року, винесені ДПІ у м. Сумах Сумської області ДПС, відповідають вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, а позовні вимоги позивача щодо скасування вказаних податкових повідомлень-рішень є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, у разі ухвалення судового рішення на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, сплачений судовий збір позивачу не повертається.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Бюджетні Інтер'єрні рішення" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Бідонько А.В.

Повний текст постанови виготовлений 03.06.2013 року.