Постанова № 31585750, 28.05.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2013
Номер справи
810/2335/13-а
Номер документу
31585750
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2013 року 810/2335/13-а

приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26,

час прийняття постанови : 12 год. 46 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лиска І.Г.

при секретарі - Васковець М.С., за участю прокурора, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київської області А. Іванченкова в інтересах держави у особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона №13" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Заступник прокурора Київської області А. Іванченков в інтересах держави у особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона №13" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 102000 грн.

Штрафні санкції застосовані до відповідача на підставі Акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 06.11.2012 року № 2834-ЦД-1-Е, згідно з яким відповідачем не виконано вимоги розпорядження про усунення порушень на ринку цінних паперів в частині подання за 2010 роцірегулярної річної інформації Територіальному органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах.

При цьому, дане порушення є повторним.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні санкції, застосовані до нього за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери згідно з постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.11.2012 року № 2804-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у встановлені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» строки.

Оскільки вжиті Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку заходи щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом не призвели до погашення відповідачем заборгованості, Заступник прокурора Київської області в інтересах держави у особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки представника у судове засідання не повідомив, заперечень на позов не надав, про дату. час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За даних обставин суд ухвалив про розгляд справи за відсутності представника Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та представника відповідача, за наявними в ній матеріалами і доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши прокурора, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Як встановлено судом, у 18.07.2012року Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку прийнято розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.07.2012 року №545-ЦД-1-Е щодо усунення ПАТ «Броварський шиноремонтний завод» порушень вимог статті 40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», пункту 1 глави 7 розділу 5 "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" в частині подання ВАТ "Пересувна механізована колона №13" регулярної річної інформації за 2010 рік територіальному органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах.

Оскільки відповідачем на виконання даного розпорядження не було надано необхідних документів і не усунуто порушення, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку 06 листопада 2012 року складено Акт про порушення на ринку цінних паперів та 07.11.2012 року прийнято постанову про розгляд справи про порушення на ринку цінних паперів.

Під час розгляду справи встановлено, що це правопорушення є повторним, про що свідчать постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 03.05.2012 року №555-ЦД-Е-1-Е, 3556-ЦД-1-Е та №1496-ЦД-1-Е від 22.08.2012року.

У зв'язку з цим, за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Пересувна механізована колона» винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 15 листопада 2012р. №2804-ЦД-1-Е, відповідно до якої до товариства застосовано штраф у розмірі 6000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 102 000грн.

Надаючи правову оцінку відносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті п'ятої Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно зі статтею 7 Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є:

1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів;

2) координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних;

3) здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування;

4) захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;

5) сприяння розвитку ринку цінних паперів;

6) узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги щодо випуску (емісії) і обігу цінних паперів та їх похідних, інформації про випуск та розміщення цінних паперів, в тому числі іноземних емітентів (з урахуванням вимог валютного законодавства України), які здійснюють випуск і розміщення цінних паперів на території України, а також встановлює порядок реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів.

Відповідно до пунктів 8, 10 статті 8 Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно зі статтею 11 Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції.

Відповідно до статті 12 Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення цих документів.

Вилучення на строк до трьох робочих днів документів, які підтверджують факт правопорушення, проводиться з обов'язковим складанням протоколу, в якому зазначаються дата його складання, прізвище та посада особи, яка провела вилучення, повний перелік вилучених документів та день, в який ці документи відповідно до цього Закону мають бути повернені. Протокол підписує уповноважена особа Комісії, яка провела вилучення. Представнику юридичної особи, документи якої були вилучені, після закінчення перевірки і проведення вилучення документів надається копія протоколу про вилучення.

Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Як було зазначено судом, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 102000 грн. прийнято позивачем у зв'язку з повторним порушенням ВАТ «Пересувна механізована колона №13» вимог пункту 10 статті 8 Закону України від 30.10.1996 № 448/96 - ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів».

Доказів оскарження або скасування Постанови від 15 листопада 2012 року №2804-ЦД-Е відповідачем суду не надано.

На день розгляду справи відповідач санкції за порушення на ринку цінних паперів, накладені на нього постановою від 15 листопада 2012 року №2804-ЦД-Е не сплатив.

Отже, враховуючи викладене, вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 102000грн. є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Позов Заступника прокурора Київської області А. Іванченкова в інтересах держави у особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона №13" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Пересувна механізована колона №13" (ідентифікаційний код юридичної особи: 06953304 ) до Державного бюджету України штраф у сумі 102000 (сто дві тисячі) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Лиска І.Г.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 31 травня 2013 р.