ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2013 р. Справа № 821/1556/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів до приватного підприємства "Південьгазмонтаж" про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені,
встановив:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів (надалі - позивач) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства "Південьгазмонтаж" (надалі - відповідач, ПП "Південьгазмонтаж"), у якому просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 000,00 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3,60 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно з даними звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік, поданого відповідачем, та відповідно до розрахунку Фонду середньооблікова чисельність його штатних працівників складає 10 осіб, з цього розрахунку установлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце. За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2013 року повинен був самостійно сплатити позивачу адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 380,00 грн. та пеню за порушення терміну сплати цих санкцій в сумі 3,60 грн. Заборгованість з урахуванням часткової сплати зі сплати адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 6 003,60 грн. відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник відповідача надав до суду клопотання, відповідно до якого ПП "Південьгазмонтаж" визнає позов у повному обсязі, просить розстрочити виконання рішення суду терміном на 6 місяців починаючи з червня 2013 року. Мотивуючи своє клопотання тим, що у підприємства на даний час тяжке матеріальне становище пов'язане з великою заборгованістю перед ПП "Південьгазмонтаж" від інших організацій за виконанні роботи за 2012 рік. Також, справу просив розглядати в порядку письмового провадження.
Представник позивача відповідно до наданої суду заяви про розстрочення виконання рішення суду заперечував, справу просив розглянути в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4. ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Згідно зі звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік наданим приватного підприємства "Південьгазмонтаж" до обласного відділення Фонду, середньооблікова кількість штатних працівників складає 10 чоловік.
Відповідно до ст. 18 Закону України від 21.03.1991 року № 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (надалі - Закон України № 875-XII) забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до ч. 1 ст. 19 Закон України № 875-XII для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України № 875-XII, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами в 2012 році, відповідач до 16.04.2013 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 380,00 грн.
Дана сума заборгованості підтверджується звітом за формою 10-ПІ № 79 від 10.01.2013 року за 2012 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Оскільки вищезазначена сума відповідачем була сплачена частково у розмірі 380,00 грн. залишок заборгованості складає у розмірі 6 000,00 грн.
Розмір пені в сумі 3,60 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 6 003,60 грн.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені, відповідачем повністю не сплачена, сума заборгованості складає 6 003,60 грн.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів та їх задоволення.
Стосовно заявленого клопотання представника відповідача, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства "Південьгазмонтаж" (код ЄДРПОУ 32267824) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 000,00 грн. (шість тисяч грн.) та пеню в сумі 3,60 грн. (три грн. 60 коп.).
Встановити спосіб та строки виконання рішення суду шляхом розстрочення виконання рішення суду терміном на 6 місяців починаючи сплату боргу з червня 2013 року по листопад 2013 року включно шляхом щомісячного погашення боргу визначеними частками в розмірі 1 000,60 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 10.3.4