Постанова № 31574004, 31.05.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2013
Номер справи
826/4815/13-а
Номер документу
31574004
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку письмового провадження

м. Київ

31 травня 2013 року № 826/4815/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О. розглянув в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до

Приватного акціонерного товариства «Акцепт-УСК»

про

стягнення штрафу в розмірі 850,00 грн.

Позовні вимоги заявлено про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 850,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.04.2013 р. відкрито провадження в справі.

В судове засідання 15.05.2013 р. прибув представник позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не виконав постанову № 644-ЦА-КФ-Е від 14.09.2012 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідач, належним чином повідомлений про судове засідання, заперечень проти позову не надав, в судове засідання не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив.

Відповідно до частини шостої ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Відповідно до абзацу другого частини другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Постанову № 644-ЦА-КФ-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів було винесено 14.09.2012 р.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в країні» встановлено строк для добровільної сплати штрафу протягом 15 днів.

Таким чином, подавши адміністративний позов лише 02 квітня 2013 р. позивачем пропущено строк звернення до суду із даним адміністративним позовом.

Відповідно до частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Як вбачається із пояснень позивача та наданої ним виписки з рахунку КЕКВ станом на 13.03.2013 р., строк для звернення до адміністративного суду було пропущено в зв’язку з відсутністю коштів на рахунках Комісії для сплати судового збору.

З урахуванням зазначеного, суд вважає поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду із даним позовом.

Розглянувши подані документи і матеріали, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

22 серпня 2012 року складено Акт №183- ЦА-КФ-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якого ПАТ «Акцепт-УСК» порушено п. 1, гл. 7 р. V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 №1591 в частині нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярної річної інформації за 2011 рік.

Постановою № 644-ЦА-КФ-Е уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14 вересня 2012 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» на ПАТ «Акцепт-УСК» накладено штраф в розмірі 850 грн.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік " у загальному фонді Державного бюджету України на 2013 рік до доходів належать надходження, визначені частиною другою статті 29 Бюджетного кодексу України. Згідно із п. 22 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України належать кошти від санкцій (штрафів, пеня, тощо), що застосовуються відповідно до закону.

Таким чином, несплата ПАТ «Акцепт-УСК» застосованих відповідно до закону фінансових санкцій має наслідком ненадходження коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.

На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена. Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в країні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Під час розгляду справи доведено правомірність заявлених позовних вимог та суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення штрафних санкцій з ПАТ «Акцепт-УСК» в розмірі 850,00 грн.

Враховуючи вищенаведене суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Акцепт-УСК» (ідентифікаційний код 30783658) штраф в розмірі 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.) до Державного бюджету України, на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна