ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" травня 2013 р. Справа № 809/1302/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитин Н.М.
при секретарі судового засідання Жовнірович О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Авалон» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7775,14 грн,-
ВСТАНОВИВ:
23.04.2013 року Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - позивач) звернулося в суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Авалон» (надалі - відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 7775,14 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, в порушення статей 19, 20 Закону України ''Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні'', не виконав нормативу по працевлаштуванню одного інваліда та в строк до 16 квітня 2013 року самостійно не сплатив адміністративно-господарські санкції за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом в розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві, на загальну суму 7764,29 грн. Крім того, позивачем за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, у відповідності до частини 2 статті 20 Закону України ''Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні'', відповідачу нарахована пеня в розмірі 10,85 грн. Загальна сума адміністративно-господарських санкцій та пені складає 7775,14 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, однак попередньо подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча 29.04.2013 року ним отримано ухвалу про відкриття провадження, а 08.05.2013 року повістку про виклик до суду, що підтверджується відмітками про отримання в повідомленнях про вручення відправлення (а.с. 13,19). Разом з тим, відповідач своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався.
Відтак, суд доходить висновку, про можливість розгляду справи у відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наявні у матеріалах справи докази, які повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Згідно ч. 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Авалон» зареєстроване Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як юридична особа 05.12.2003 року, що підтверджується інформацією з сайту Державного підприємства Інформаційно-ресурсний центр(а.с. 20-21) .
Приписами статті 18 Закону визначено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 19 Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Так, відповідно до Звіту про занятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік форми 10-ПІ №1-097 від 26.02.2013 року (а.с.8), у відповідача обліковується 14 штатних працівників, водночас відсутні штатні працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Як вбачається з відповіді Івано-Франківського міського центру зайнятості №1561-05/1013 від 24.05.2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Авалон» протягом 2012 року інформацію про наявність у них вакантних місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до Івано-Франківського міського центру зайнятості не подавало (а.с. 24).
Статтею 65 Конституції України встановлено, зокрема, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно з статтею 18 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку.
Відтак, у зв'язку із невиконанням відповідачем вимог закону та згідно з розрахунком (а.с.8), до відповідача підставно застосовано адміністративно-господарські санкції в сумі 7764,29 грн. та нараховано пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарський санкцій станом на 22.04.2013 року в сумі 10,85 грн.
З огляду на вищенаведене, позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариствва з обмеженою відповідальністю «Авалон» (ідентифікаційний код 31523962, місцезнаходження: 76010, Івано-Франківська область,м.Івано-Франківськ,вул.. Короля Данила,16-В) на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 7775 (сім тисяч сімсот сімдесять п'ять гривень) гривень 14 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ Микитин Н.М.