Ухвала суду № 31544206, 21.05.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2013
Номер справи
665/38/13-а
Номер документу
31544206
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 травня 2013 р.Справа № 665/38/13-а

Категорія: 6.2 Головуючий в 1 інстанції: Кузьменко А.Д.

Одеський апеляційний адміністративний суду у складі колегії:

головуючого судді -Кравченко К.В.,судді -Лукянчук О.В.,судді -Вербицькій Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Чаплинського районного суду Херсонської області від 11 січня 2013 року по справі за заявою ОСОБА_4 про заміну сторони виконавчого провадження,-

В С Т А Н О В И В:

У вересні 2012 року ОСОБА_4 звернувся до суду з заявою, в якій просив замінити сторону виконавчого провадження - Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області на його правонаступника - Державну інспекцію сільського господарства в Херсонській області.

Ухвалою Чаплинського районного суду Херсонської області від 11.01.2013 року у задоволені заяви відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою суду, ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та винести нову ухвалу, якою задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Чаплинського районного суду Херсонської області від 24.02.2010 року по справі №2а-1279/09/22 позовні вимоги ОСОБА_4 до Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області були задоволені частково. Визнано дії інспектора Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області незаконними та скасовано постанову про накладення адміністративного стягнення №0009786 від 15.05.2009 року. Стягнуто з Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області на користь ОСОБА_4 1124,85 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, 52500,00 грн. в рахунок відшкодування недоотриманої вигоди та 5000,00 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Постанова суду набрала законної сили 07.03.2010 року.

22.03.2010 року за вищевказаною постановою суду було видано виконавчий лист №2а-4/2010, але при виконанні постанови суду з'ясувалось, що її виконати неможливо, оскільки Державна інспекція з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області змінила свою назву та місто знаходження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 року №1068 «Про ліквідацію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель» ліквідовано Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області та доручено Державному комітетові із земельних ресурсів забезпечити здійснення державного контролю за використанням і охороною земель.

Ухвалою Чаплинського районного суду Херсонської області від 10.12.2011 року заяву ОСОБА_4 про заміну сторони виконавчого провадження задоволено - замінено боржника - Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області на Головне управління держкомзему у Херсонській області Управління Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель.

Указом Президента України від 09.12.2011 року №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» було утворено Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну інспекцію сільського господарства України, реорганізувавши Міністерство аграрної політики України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 року №1300 «Про утворення територіальних органів Державної інспекції сільського господарства» встановлено, що територіальні органи Державної інспекції сільського господарства є правонаступниками Державної хлібної інспекції Автономної Республіки Крим, обласних державних хлібних інспекцій, установ Української державної насіннєвої інспекції, що реорганізуються шляхом приєднання до територіальних органів, утворених згідно з пунктом 1 цієї постанови, та територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів, у частині виконання такими територіальними органами повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

У зв'язку з цим ОСОБА_4 звернувся до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області просив замінити на правонаступника - Державну інспекцію сільського господарства в Херсонській області.

Відмовляючи в задоволені зазначеної заяви, суд першої інстанції виходив з того, що Державна інспекція сільського господарства в Херсонській області не є правонаступником по зобов'язанням Державного комітету із земельних ресурсів.

Колегія суддів не погоджується з цим висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Указом Президента України від 13.04.2011 року «Про Державну інспекцію сільського господарства України» затверджено Положення про Державну інспекцію сільського господарства України.

Пунктом 1 вказаного Положення встановлено, що Державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Підпунктом «а» пп.1 п.4 Положення зазначено, що Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.

Як вбачається з матеріалів справи, зобов'язання Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області перед ОСОБА_4 виникли саме внаслідок здійснення вказаною інспекцією своїх владних повноважень в сфері державного контролю за використанням та охороною земель.

Оскільки пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 року №1300 чітко встановлено, що територіальні органи Державної інспекції сільського господарства України є правонаступниками територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів у частині виконання такими територіальними органами повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, колегія суддів вважає, що саме Державна інспекція сільського господарства в Херсонській області повинна бути належною стороною виконавчого провадження при виконанні постанови Чаплинського районного суду Херсонської області від 24.02.2010 року по справі №2а-1279/09/22 .

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала Чаплинського районного суду Херсонської області від 11.01.2013 року підлягає скасуванню з винесення нової ухвали про задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Керуючись ст.195, ст.197, п.6 ч.1 ст.199, п.3 ч.1 ст.205, ст.206, ч.5 ст.254 КАС України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 - задовольнити.

Ухвалу Чаплинського районного суду Херсонської області від 11 січня 2013 року - скасувати, винести нову ухвалу, якою задовольнити заяву ОСОБА_4 про заміну сторони виконавчого провадження.

Замінити сторону виконавчого провадження - боржника Державну інспекцію з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області на Державну інспекцію сільського господарства в Херсонській області у виконавчому провадженні з примусового виконання постанови Чаплинського районного суду Херсонської області від 24.02.2010 року по справі №2а-1279/09/22.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя:К.В. Кравченко Суддя: Суддя: О.В. Лукянчук Н.В. Вербицька