Постанова № 31543948, 28.05.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2013
Номер справи
2а-3124/11/1370
Номер документу
31543948
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2013 року 10 год. 02 хв. Справа № 2а-3124/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Семеряк М.І.,

представника позивача - Холявки І.Я.,

розглянувши у м. Львові у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів,-

в с т а н о в и в :

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з відповідача штрафу у розмірі 24 320,76 грн. до державного бюджету.

В судовому засіданні 28.05.2013 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив. Суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлений про час та місце розгляду справи і справу можливо розглядати у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст.71 КАС України.

Розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

На підставі направлення від 08.12.2010 року №05-613-з/н, пп.7 п.4 Положення про державну архітектурно - будівельну інспекцію, затвердженого Постановою КМ України від 18.10.2006 року №1434, Положення про державний архітектурно - будівельний контроль, затверджений Постановою КМ України від 25.03.1993 року №225 працівниками Інспекції ДАБК у Львівській області проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва за період з 15.12.2010 року по 22.12.2010 року на об'єкті будівництва реконструкція системи опалення в житловому будинку на вул. Снопківській, 11 у м. Львові, за результатами якої складено акт № 20 - 12г від 22.12.2010 року (далі -акт перевірки).

22.12.2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області винесено протокол про правопорушення в сфері містобудування №07/12г, відповідно до якого встановлено, що Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради проведено реконструкцію системи опалення з ліквідацією підвальної котельні в будинку №11 по вул. Снопківській у м. Львові без дозволу на виконання будівельних робіт чим порушено п.1.2 ДБН А3.1-5-96 «Організація будівельного виробництва» та ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій», запропоновано накласти штраф у розмірі 50 відсотків вартості цих робіт 121603,80 грн.

22.12.2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області винесено протокол про правопорушення в сфері містобудування №08/12г, відповідно до якого встановлено, що Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради здійснюється експлуатація системи газопостачання будинку №11 по вул. Снопківській у м.Львові після проведення робіт з реконструкції без здачі в експлуатацію, чим порушено п.1.17 ДБН А3.1-5-96 «Організація будівельного виробництва» та ст. 30-1 Закону України «Про планування та забудову територій», запропоновано накласти штраф у розмірі 10 відсотків вартості цих робіт 24 320,76 грн.

05.01.2011 року заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Проць В.І. винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 24 320,76 грн. за правопорушення у сфері містобудування №1г/1-ю на Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради за порушення позивачем п.1.2 ДБН А3.1-5-96 «Організація будівельного виробництва» та ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій».

05.01.2011 року заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Проць В.І. винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №1г/2-ю на Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в розмірі 24320,76 грн. за порушення п.1.17 ДБН А3.1-5-96 «Організація будівельного виробництва» та ст. 30-1 Закону України «Про планування та забудову територій».

Згідно ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.5 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, затвердженого наказом Державної архітектурно - будівельної інспекції України 24.02.2008 року №29 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю має право в установлених законодавством випадках проводити перевірку об'єктів будівництва і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, незалежно від форм власності щодо дотримання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції; давати у межах своїх повноважень замовникам ,проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові до виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства ,державних стандартів, будівельних норм та правил ,технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів; складати протоколи та розглядати справи про правопорушення; від імені інспекції державного архітектурно - будівельного контролю розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення мають право начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та його заступники.

Відповідно п. 9.1 ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження, затвердження проектної документації для будівництва», робочий проект погоджуються з місцевими органами містобудування та архітектури відповідно до місцевих правил забудови відносно архітектурно-планувальних рішень, розміщення, раціонального використання наміченої для відведення території, відповідності передбачених рішень вимогам архітектурно-плану вального завдання, містобудівній документації.

В ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» зазначено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» передбачає відповідальність за здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій», експлуатація неприйнятих у встановленому законодавством порядку об"єктів будівництва забороняється.

Згідно абз.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно -будівельного контролю -у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради представлено Інспекції розрахунок вартості виконання будівельних робіт з реконструкції системи опалення в житловому будинку на вул. Снопківській 1 у м. Львові відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д. 1.1-1 -2000) та Наказу №554 від 04.12.2009р. Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про затвердження типових форм первинних документів з обліку в будівництві», в якому передбачено типову форму № КБ-3 на усі будівельні підприємства та будівельні структурні підрозділи підприємств усіх видів економічної діяльності незалежно від форм власності, що виконують будівельні та монтажні роботи, роботи з капітального та поточного ремонту будівель і споруд та інші підрядні роботи за рахунок усіх джерел фінансування.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій» державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади. Порядок здійснення такого контролю визначається законодавством.

Відповідачем не представлено суду доказів того, що експлуатація системи газопостачання будинку №11 по вул. Снопківській у м. Львові після проведення робіт з реконструкції здійснюється після здачі в експлуатацію об'єкта, не надано доказів введення в експлуатацію об'єкта.

Крім того, судом встановлено, що відповідач, не погоджуючись із рішенням позивача щодо накладення штрафу, оскаржив його в судовому порядку. Так, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.06.2011 року по справі № 2а-600/11/1370 у задоволенні адміністративного позову Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради відмовлено повністю. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2012 року по справі № 124453/12/9104 апеляційну скаргу Департаменту залишено без задоволення, а вказану постанову Львівського окружного адміністративного суду - без змін.

Згідно з ч.3 ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Відповідно до ч.5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

У зв'язку з наведеним, постанова Львівського окружного адміністративного суду у справі № 2а-600/11/1370 набрала законної сили.

Згідно з ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами. Позовні вимоги не спростовані відповідачем, що дає суду підстави визнати позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 71, 86, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл. Ринок, 1, ЄДРПОУ 34814670) штраф у розмірі 24 320, 76 грн. (двадцять чотири тисячі триста двадцять гривень сімдесят шість копійок) до державного бюджету Галицького району ГУДК у Львівській області, р/р 31118106700004, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389381, код: 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 01 червня 2013 року.

Суддя В.М. Сакалош