Справа № 323/1708/13-ц
2/323/489/13
РІШЕННЯ
іменем УКРАЇНИ
31.05.2013 року м.Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі судді О.В.Плечищевої, при секретарі О.С.Свириденко, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Оріхівської районної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про повернення надміру нарахованих коштів як допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В :
30 квітня 2010 року Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області звернулося до суду із позовом, в якому зазначає, що відповідно до заяви ОСОБА_1 від 16.02.2010 року та поданих особисто нею документів, управлінням, відповідно до ст.ст. 13, 14, 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (далі - Закон) та п.п. 17-24 Порядку призначення і виплати державної допомога сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (з відповідними змінами ) (далі - Порядок призначення і виплати) відповідачу було призначено та проводилися відповідні виплати допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним трирічного віку у розмірі встановленому чинним законодавством.
Відповідно до ст. 13 Закону право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Відповідно до ст. 14 Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Особам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі довідки державної служби зайнятості.
У разі працевлаштування або виходу на роботу матері дитини або особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною, до закінчення строку догляду у режимі повного робочого часу зазначена допомога виплачується особі, яка продовжує догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особі, яка фактично доглядає за дитиною, здійснюється за письмовою заявою цієї особи та на підставі довідки матері дитини про те, що виплату зазначеної допомоги їй припинено (із зазначенням дати).
Матерям, які мають дітей віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання з відривом від виробництва, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначається (виплачується) в повному розмірі.
Відповідно до ст. 15 Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Статтею 22 Закону встановлена відповідальність громадян за недостовірність документів, поданих для призначення державної допомоги.
Так, одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей: про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Відповідно до п. 17 Порядку призначення і виплати встановлено, що відповідно до статті 13 Закону право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично і здійснює догляд за дитиною.
Відповідно до п. 18 Порядку призначення і виплати допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
Днем звернення за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вважається день прийняття органом соціального захисту населення відповідної заяви з усіма необхідними документами.
Відповідно до п. 19 Порядку призначення і виплати допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення зазначеної допомоги по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.
Відповідно до п. 20 Порядку призначення і виплати для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку органам праці та соціального захисту населення подаються такі документи, заява матері (батька, усиновлювача, опікуна), що складається за формою, затвердженою Мінпраці; копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки; копія свідоцтва про народження дитини; копія трудової книжки матері (батька, усиновлювача, опікуна), яка (який) здійснює догляд за дитиною; довідка з місця навчання - для осіб, які навчаються; довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, - для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Усиновлювачі та опікуни подають також копію рішення про усиновлення або встановлення опіки.
Особи - суб'єкти підприємницької діяльності подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що не провадять підприємницької діяльності.
Особи, що працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов'язків на зазначених умовах.
Особам, що працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності та господарювання, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Для найманих працівників фізичних осіб підприємців допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі довідки роботодавця, до якої за відсутності печатки прикладається копія свідоцтва про державну реєстрацію.
Якщо особа працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв'язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, роботодавець повинен протягом п'яти днів після видання наказу про припинення зазначеної відпустки повідомити про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання такої особи.
Відповідно до п. 21 Порядку призначення і виплати переоформлення документів щодо виплати допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії, здійснюється згідно з письмовою заявою такої особи на підставі довідки з місця роботи, навчання, служби, центру зайнятості про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов'язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості.
Особам, які доглядають дітей віком до трьох років і одночасно продовжують навчатися з відривом від виробництва, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується в повному розмірі.
Одному з батьків дитини, усиновлювачу, опікуну, дідусю, бабусі або іншому родичу допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем їх реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Відповідно до п. 22 Порядку призначення і виплати встановлено, що відповідно до статті 15 Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2010 р.- 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за передні шість місяців, але не менш як 130 гривень. {Абзац перший пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановами KM N 311 (311-2006-п) від 15.03.2006, N 1060 (1060-2006-п) від 01.08.2006, N 13 (13-2007-п) від 11.01.2007, N 57 (57-2008-п) від 22.02.2008}
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім'ї, по догдяду за якими надається допомога.
Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).
Відповідно до п. 23 Порядку призначення і виплати виплата допомоги по догляду за глиною до досягнення нею трирічного віку припиняється:
- у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу що догляду за дивною до досягнення нею трирічного віку:
- звернулася до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні - з дня призначення їй допомоги по безробіттю чи матеріальної допомоги по безробіттю. Центр зайнятості повідомляє орган праці та соціального захисту населення про те, що такій особі призначено допомогу по безробіттю чи матеріальну допомогу по безробіттю або що строк виплати хоча б однієї із риналених двох видів допомоги закінчився;
- виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків);
розпочала або поновила підприємницьку діяльність - з першого числа місяця, в якому резпочато таку діяльність.
Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Не припиняється виплата допомоги особам, що працюють у режимі неповного робочого часу і або вдома.
Відповідно до п. 48 Порядку призначення і виплати органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.
Підприємства, установи та організації несуть відповідальність за шкоду, заподіяну сім"ям з дітьми або державі внаслідок несвоєчасної видачі документів або видачі неправдивих даних, і відшкодовують її в установленому законом порядку.
Відповідно до п. 49 Порядку призначення і виплати особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують значену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).
Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги.
Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Державного комітету статистики України від 21.07.99 N 119/167/96/114/175/266 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 серпня 1999 р. за N 578/3871) затверджено Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги (далі - Положення).
Відповідно до п. 1 Положення це Положення розроблено на виконання пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" та пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1999 року N 238 "Про запровадження адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям" і визначає умови проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання ленню субсидій та соціальної допомоги, з метою забезпечення їх цільового використання, а ж перевірки достовірності поданої громадянами інформації та обгрунтованості надання їм субсидій та адресної соціальної допомоги (надалі - соціальна допомога).
Відповідно до п. 2 перевірки здійснюються за напрямками:
г) достовірність та вичерпність інформації про доходи, яка використовується при наченні житлових субсидій та соціальної допомоги;
Відповідно до п. 4 Положення перевірки здійснюються відповідно до Положення про порядок начення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 N 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 N 1050 (з відповідними змінами та доповненнями) та змінами внесеними відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 "Про спрощення порядку надання надання населенню субсидій для одування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, дого та рідкого пічного побутового палива", Положення про умови та порядок надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.99 N 238, Порядку повернення коштів, надміру виплачених за зазначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції від 29.12.97 N 39/283/90/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 31.12.97 за N 634/2438, та цього Положення.
Відповідно до п.11 розділу ІV "Перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, використовуються при призначенні житлових субсидій та соціальної допомоги" Положення перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, що надається у відділи (управління) їй та управління соціального захисту населення заявником, здійснюються податковими інстанціями, органами соціального захисту населення та відділами (управліннями) субсидій.
Відповідно до п. 12 Положення у ході перевірки встановлюється достовірність та повнота інформації про: характеристику житлового приміщення; прописаних у житловому приміщенні (будинку) осіб; склад сімей, які отримують соціальну допомогу; доходи за довідкою про доходи з роботи або навчання всіх прописаних у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та членів сімей, яким призначається соціальна допомога; в тому числі відомості про: пенсії, виплати та допомоги; відомості, отримані зайнятості; розмір земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного дарства, огородництва, сінокосіння та випасання худоби та правильність обрахунку доходу особистого підсобного господарства та вказаних земельних ділянок; доходи, отримані внаслідок індивідуальної трудової діяльності.
Відповідно до п. 13 Положення для перевірки достовірності та повноти інформації про доходи відділи (управління) субсидій і управління соціального захисту населення направляють запит до державної податкової адміністрації або самостійно проводять звірку інформації, що зазначена в довідках про доходи, на підприємствах, установах і організаціях, які видали ці довідки, а також інформації щодо виданих патентів та ліцензій на право займатися індивідуальною трудовою діяльністю. За результатами проведення такого звірення складається акт про проведення інформації про доходи на підприємствах, в установах та організаціях, які видали довідки про доходи.
Пунктом 14 Положення встановлено, що відповідно до запиту відділу (управління) субсидій управління соціального захисту населення місцеві державні податкові адміністрації протягом і робочих днів надають відповідь на запит, у якій зазначається інформація про доходи громадян та джерела їх надходження, а також джерела та розмір тих доходів, інформація про які була подана до відділу субсидій чи управління соціального захисту населення заявником.
Відповідно до п. 16 Положення при виявленні фактів подання громадянами неповної або невірної інформації про доходи відділ (управління) субсидій або управління соціального захисту населення:
а) припиняє перерахування коштів за призначеною субсидією, соціальною допомогою з місяця, у якому виявлено порушення;
б) проводить розрахунок субсидії, соціальної допомоги на підставі отриманих у результаті перевірки даних;
в) визначає суму надміру перерахованих коштів за призначеними субсидіями, соціальною допомогою;
г) повідомляє одержувачів житлової субсидії, соціальної допомоги про припинення перерахування коштів за призначеною субсидією чи соціальною допомогою та про термін, до якого вони мають відшкодувати надміру перераховані кошти у подвійному розмірі;
д) вносить корективи до переліків уповноважених власників/наймачів житла, яким призначено субсидію, що складаються відділами (управліннями) субсидій.
Спеціалістами управління проведено вибіркову перевірку правильності та повноти інформації наданої заявниками для призначення соціальних допомог.
В ході перевірки встановлено, ОСОБА_1 відповідно до наказу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вільнянка" від 18.06.2010 року №81-ОК з 29.06.2010 року прийнята на посаду підсобного робітника на умовах повного робочого дня. ОСОБА_1 не повідомила про це управління соціального захисту населення. В результаті чого виникла переплата у розмірі 580,08 грн. за період з 29.06.2010 року до 31.07.2010 року.
РОЗРАХУНОК
надміру виплачених коштів, як допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
№Місяць/рік НарахованоПерерахунок Надміру виплачено Відповідно до законуПо доходам з/п Відповідно до законуПо доходам 101.06.2010 30.06.2010130,00410,08121,34382,7136,00201.07.2010 31.07.2010130,00414,08--544,08всього 260,00828,16121,34382,71580,08
Повертати в добровільному порядку надміру нараховані кошти ОСОБА_1 не бажає.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 р. N 39/283/90/5 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 р. за N 634/2438) затверджено Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями (далі - Порядок).
Порядок, розроблено відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (848-95-п ), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050 (надалі - Положення).
Відповідно п. 1 Порядку повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадках:
- виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, в тому числі: приховування заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів;
- виявлення помилки в розрахунку розміру призначеної субсидії;
- виявлення неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами.
Відповідно до п. 2 Порядку в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, відділи (управління) субсидій вживають таких заходів:
- припиняють надання субсидії і позбавляють права на її призначення на наступний термін;
- повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення в подвійному розмірі надміру виплачених коштів;
- подають позовні заяви до суду про стягнення у подвійному розмірі надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни);
- повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії;
Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються відділом (управлінням) субсидій в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.
Відповідно до п. 3 Порядку в разі виявлення помилки, допущеної працівником відділу (управління) субсидій в розрахунку розміру призначеної субсидії відділ (управління) субсидій повідомляє отримувача субсидії про розмір недоплачених чи переплачених коштів.
Суми субсидій надміру перерахованих внаслідок допущеної помилки повертаються на підставі заяви громадянина про добровільне повернення коштів в тих випадках, коли субсидія на наступний термін не призначається.
Якщо заявнику призначається житлова субсидія на наступний термін, суми субсидій, що були надміру перераховані внаслідок допущеної помилки розрахунку розміру раніше призначеної субсидії, враховуються при призначенні субсидії на новий термін.
Відповідно до п. 4 Порядку в разі виявлення при перевірках неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами, в результаті чого були надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, відділи (управління) субсидій стягують надміру виплачені кошти із зазначених юридичних осіб у претензійно-позовному порядку відповідно до цивільного законодавства України.
Відповідно до п. 5 Порядку повернені кошти зараховуються на рахунок відділів (управлінь) субсидій для подальшого їх перерахування надавачам послуг.
Відповідно до п. 6 Порядку до посадових осіб, винних у надмірному нарахуванні субсидій вживаються заходи, передбачені чинним законодавством.
При виявленні в діях громадян чи посадових осіб ознаків злочину, відділи (управління) субсидій подають відомості та наявні матеріали до правоохоронних органів.
Відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050) та змінами внесеними відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2006 року 1703 "Про спрощення порядку надання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
В судове засідання Представник позивача не з"явився, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, на вимогах позову наполягає та прохає його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, 29 травня 2013 року на адресу суду надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме не відображення Відповідачем у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги за період часу з 29.06.2010 р. до 31.07.2010 року, факт отримання доходу у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Вільнянка", внаслідок чого Позивачем було переплачено 580,08 грн. соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Обов'язок Відповідача подавати правдиві відомості чи подання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що випливають на виплату державної допомоги, встановлено ст. 22 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.1992 р. зі змінами та доповненнями.
Таким чином, Відповідач, в порушення вимог законодавства, не подавши правдивих відомостей про отримання доходу від праці в ТОВ "Вільнянка", що впливають на розмір соціальної виплати, не повідомила Позивача про отримання нею доходу, внаслідок чого було надмір виплачено кошти в розмірі 580,08 грн.
При таких обставинах, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і судові витрати покласти на відповідача у відповідності до задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 11, 27, 31, 57, 58, 59, 60, 74, 76, 88, 167, 199, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 11, 16, 267, 1166 ЦК України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.1992 р. зі змінами та доповненнями, Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751 (з відповідними доповненнями та змінами), "Порядком повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом МПтСП № 39\283\90\5 від 29.12.1997 року, "Положенням про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання субсидій та адресної соціальної допомоги" затвердженого наказом МПтСП № 119\167\96\114\175\266 від 21.07.1999 року, "Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов Управління соціального захисту населення Оріхівської районної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про повернення надміру нарахованих коштів як допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с.Скворцове Вільнянський район Запорізька область, ідентифікаційний НОМЕР_1, на користь Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області (р\р 35416023004537 МФО 813015 ГУДКСУ в Запорізькій області) суму заборгованості у розмірі 580 грн. 08 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с.Скворцове Вільнянський район Запорізька область, ідентифікаційний НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 229 грн. 40 коп. в державний бюджет Оріхівського району, 22030001, код ЄДРПОУ одержувача: 34676974; банк ГУДКУ у Запорізькій області; МФО банку: 813015; номер рахунку 31211206700211, призначення платежу: судовий збір, 37455335, п.1.1.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області: О.В.Плечищева