ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2013 року м.Львів № 813/2037/13-а
16 год. 41 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Задорожної М.М., представника позивача Пирч Р.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області Державної податкової служби до державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» про стягнення коштів з банківських рахунків,
встановив:
Державна податкова інспекція у Стрийському районі Львівської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з рахунків державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» (далі - ДП «Львівський військовий лісокомбінат») боргу в сумі 109465,60 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що заборгованість відповідача виникла через несплату податкового зобов'язання із земельного податку в розмірі 79 064,41 грн. самостійно задекларованого відповідачем у розрахунках, податку на прибуток 183,64 грн. самостійно задекларованого у податковій декларації № 35671 та податку на додану вартість 30217,57 грн., узгодженого у порядку розстрочки податкового боргу. Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив суд позов задоволити.
Відповідач жодного разу не забезпечив участі свого представника у судовому засіданні. Про місце, дату та час судових засідання, призначених судом відповідач вважається повідомленим належним чином. 18.04.2013 року за вх. № 13498 та 13.05.2013 року за № 16239 від директора ДП «Львівського військового лісокомбінату» надійшло клопотання про перенесення судового розгляду. Суд, розглянувши останнє клопотання, відхилив як не обґрунтоване, оскільки доказів про неможливість забезпечити яку уповноваженого представника суду не надано.
У судовому засіданні 27.05.2013 року, на яке відповідач не забезпечив явку уповноваженого представника, суд, зваживши на дозволені законом строки розгляду справи, ухвалив на підставі ст. ст. 71, 128 КАС України розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши долучені до матеріалів справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне:
ДП «Львівський військовий лісокомбінат» зареєстроване як юридична особа 07.08.1996 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради, йому присвоєно ідентифікаційний код 07361304, про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10-11).
Стрийський деревообробний цех державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» є структурним підрозділом ДП «Львівський військовий лісокомбінат», ідентифікаційний код якого 24297973. Відповідно до довідки від 25.02.2013 року № 1874/1/18-20 Стрийський деревообробний цех державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» перебуває на обліку в ДПІ у Стрийському районі як платник податків з 02.04.1994 року за № 07361304.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI, що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Як вбачається з припису норми пп. 14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (чинний з 01.01.2011 року), орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до підп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
П.п.20.1.18 п.20.1 ст. 20 ПК Податкового кодексу України передбачено право податкового органу звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України. Така сума грошового зобов'язання або пені вважається узгодженою.
Відповідно до ст. 100 Податкового кодексуУкраїни розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Згідно п. 100.2. ст.100 ПК України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу у межах одного бюджетного року приймається у такому порядку: стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником); стосовно місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори. (п. 100.8 ст. 100 ПК України).
Заборгованість Стрийського деревообробного цеху державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» становить 109 465,60 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 21.02.2013 року та непогашеного станом на 27.05.2013 року та обліковою карткою платника (а.с. 37, 39-80 ).
Такий борг виник внаслідок несплати податкових зобов'язань:
- із земельного податку в сумі 79 064,41 грн. самостійно задекларованих платником в податкового розрахунку за 2012 рік поданому до органів ДПС, в якому визначене податкове зобов'язання за червень 2012 року по грудень 2012 року в сумі 73418,88 грн. та пеня 5645,53 грн. (а.с.37-38);
- із податку на прибуток у розмірі 183,64 грн. самостійно задекларованого згідно податкової декларації з податку на прибуток № 35671 (а.с.6-7).
- із податку на додану вартість у сумі 30217,57 грн., яка узгоджена відповідачем відповідно до п.100.2 ст. 100 ПК України та договору про розстрочку податкового боргу, рішення № 7752/1019-00 від 30.08.2012 року.
До 01.01.2011 року спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовувалися до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, тобто на момент виникнення спірних правовідносин, був Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (далі - Закон № 2181-ІІІ).
Згідно з підп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивач надсилав Стрийському деревообробному цеху державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» податкову першу податкову вимогу № 1/89 від 18.10.2001 року на суму 7317.61 грн., яка отримана 22.10.2001 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення та другу податкову вимогу № 2/418 від 21.11.2001 року. на суму 13561,55 грн. Доказів оскарження даних вимог суду не надано.
Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача, згідно з долучених до справи документів його заборгованість в сумі 109 465 грн. залишається непогашеною.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163,167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» (м. Львів, Стрийський район, вул. Луганська,3; ідентифікаційний код 07361304) відкритих у банківських установах, які обслуговують такого платника, на користь державного бюджету борг у сумі 109 465 (сто дев'ять тисяч чотириста шістдесят п'ять) грн. 60 коп.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 31 травня 2013 року.
Суддя Сподарик Н.І.