Постанова № 31525770, 21.05.2013, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
21.05.2013
Номер справи
505/775/13-а
Номер документу
31525770
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 505/775/13-а

Провадження № 2-а/505/31/2013

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" травня 2013 р. Котовський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Вергопуло А.К.,

при секретарі - Дашковій А.В.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідачів - Чуприної О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Котовську Одеської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до голови Котовської міської ради Одеської області та Котовської міської ради Одеської області про визнання дій голови Котовської міської ради Одеської області незаконними, визнання рішення сесії Котовської міської Ради Одеської області незаконним та скасування його, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до голови Котовської міської ради Одеської області та Котовської міської ради Одеської області, стверджуючи, що 26 грудня 2012 року відбулася сесія Котовської міської ради Одеської області, на якій було затверджено бюджет міста на 2013 рік з дефіцитом у майже 5 млн. гривень.

31 січня 2013 року міський голова ОСОБА_3 на черговій сесії Котовської міської ради, незважаючи на затверджений депутатами міської ради на минулій сесії дефіцит бюджету міста Котовська Одеської області на поточний 2013 рік, виніс на голосування питання: «Про встановлення доплат до посадових окладів на 2013 рік».

Відповідно п.7 ч.1 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень, які мають бути винесені на голосування повинні бути оприлюднені не менше, як за 20 днів до чергової сесії на якої вони мають бути розглянуті, що на превеликій жаль не відбулося.

Також стверджував, що рішенням № 354-VI «Про встановлення розмірів виплат заробітної плати» Котовської міської ради Одеської області від 31 січня 2013 було затверджено щомісячну надбавку до посадового окладу в розмірі 125% Котовскому міському голові ОСОБА_3, 115% заступнику міського голови ОСОБА_4, 95% заступникам міського голови ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Фактично щомісячна надбавка за виконання особливо важливої роботи з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років призначена ОСОБА_3 у розмірі 90% посадового окладу, ОСОБА_4 у розмірі 80% посадового окладу, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 у розмірі 70% посадового окладу, чим було порушено постанову Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», яка передбачає встановлення надбавки керівникам структурних підрозділів, їх заступникам у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки (винагороди) за вислугу років.

Позивач ОСОБА_1 просив визнати дії голови Котовської міської ради Одеської області та Котовської міської ради Одеської області незаконними та такими, що порушують права громадян, визнати рішення "Про встановлення доплат до посадових окладів на 2013 рік" сесії Котовської міської ради в Одеській області VI скликання від 31 січня 2013 року незаконним та скасувати його, зобов'язати осіб, які отримали відповідно до цього рішення грошові кошти та повернути їх до місцевого бюджету, а також стягнути понесені судові витрати.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги.

Представник відповідачів Чуприна О.В. проти позову заперечувала, вважаючи, що оскаржувані дії та рішення є законними і ніяким чином не стосується позивача, не порушує його прав, свобод та інтересів.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 28 грудня 2012 року Котовською міською радою Одеської області було прийнято рішення № 336-VI «Про бюджет м. Котовська на 2013 рік». Відповідно до п. 3 цього рішення бюджет м. Котовська на 2013 рік по загальному та спеціальному фонду приймається без профіциту та дефіциту.

Також судом встановлено, що рішенням Котовської міської ради Одеської області від 31 січня 2013 року № 354-VI «Про встановлення розмірів виплат заробітної плати», за який проголосувало більшість присутніх депутатів, призначені щомісячні надбавки за виконання особливо важливої роботи, пов'язаної з розробленням проектів нормативно-правових актів та проведення експертизи проектів таких актів, з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років: міському голові ОСОБА_3 у розмірі 90%, його заступнику ОСОБА_4 у розмірі 80%, ОСОБА_6, ОСОБА_5, у розмірі 70%, а також встановлені щомісячні премії (за наявності грошових коштів) у розмірі 25% від середньомісячної заробітної плати: ОСОБА_4, ОСОБА_5

Згідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками до постанови.

Згідно ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міські ради - є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

П.2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» надає право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів, керівним працівникам і слідчим органів внутрішніх справ, посади яких віднесені до відповідних категорій посад державних службовців і які займаються розслідуванням кримінальних справ, - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років.

Вислухавши сторони, судом також встановлено, що проект рішення Котовської міської ради Одеської області від 31 січня 2013 року № 354-VI «Про встановлення розмірів виплат заробітної плати» був оприлюднений 08 січня 2013 року на веб-сайті Котовської міської ради Одеської області (http://kotovsk-city.org.ua/).

Згідно п.п.2 ч.1 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту, така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, таким чином вказаний проект рішення був оприлюднений за 20 робочих днів.

Згідно п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Рішення Котовської міської ради Одеської області від 31 січня 2013 року № 354-VI «Про встановлення розмірів виплат заробітної плати» прийнято у межах повноважень Котовської міської ради Одеської області та в межах фонду заробітної плати, затвердженого бюджетом міста, без необхідності додаткового виділення коштів та у відповідності до діючого законодавства.

Згідно ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

У відповідності до вимог п. 2 ст. 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Таким чином, рішення Котовської міської ради Одеської області від 31 січня 2013 року № 354-УІ «Про встановлення розмірів виплат заробітної плати» поширюється лише на осіб, яких воно стосується, тобто є актом індивідуальної дії.

Згідно п.21 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2008 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" судам слід мати на увазі, що за правилами частини 2 ст.171 КАС України право оскаржувати нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи суб'єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Тобто, особа (позивач) повинна довести факт застосування до неї оскаржуваного нормативно-правового акта або те, що вона є суб'єктом відповідних відносин, на які поширюється дія цього акта. Суд не може давати оцінку таким обставинам при відкритті провадження в адміністративній справі, а тому не має права відмовити у відкритті провадження у справі чи повернути позовну заяву з посиланням на частину 2 цієї статті, якщо особа своє звернення обґрунтує необхідністю захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Приписи зазначеної частини можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, якщо суд встановить, що оскаржуваний акт до особи не застосовувався і вона не перебуває у відносинах, до яких цей акт може бути застосовано. У такому разі, суд не проводить перевірку нормативно-правового акта на предмет його протиправності (законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили).

Однак позивачем ніяким чином не доведено того, що оскаржуване ним рішення застосовуються саме до нього, порушує його права, свободи або інтереси. Крім того, позивач не є суб'єктом відповідних правовідносин, на які поширюється дія оскаржуваного рішення.

Таким чином суд, розглянувши всі позовні вимоги, приходить до висновку, що позивачем в судовому засіданні не було представлено жодного з беззаперечних та достовірних доказів, які могли б свідчити про порушення з боку відповідачів її прав та законних інтересів у сфері публічних правовідносин.

При таких обставинах в позовних вимогах необхідно відмовити у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

В задоволені позову ОСОБА_1 до голови Котовської міської ради Одеської області та Котовської міської ради Одеської області про визнання дій голови Котовської міської ради Одеської області незаконними та такими, що порушують права громадян, визнання рішення "Про встановлення доплат до посадових окладів на 2013 рік" сесії Котовської міської ради Одеської області VI скликання від 31 січня 2013 року незаконним та скасувати його, зобов'язання осіб повернути грошові кошти до місцевого бюджету за цим рішенням, а також стягнення понесених судових витрат - відмовити у повному обсязі.

Постанова може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду через Котовський міськрайонний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час її проголошення, - протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя -