Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
30.06.2011 . Справа № 2а-4159/11/1470 Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мельника О. М. розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження
за позовомПервомайського міжрайонного прокурора Миколаївської області, вул. К. Маркса, 18, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213
в інтересах держави в особіГоловної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14, м. Київ, 01001
доФізичної особи-підпрємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55200 простягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., В С Т А Н О В И В:
Первомайський міжрайонний прокурор Миколаївської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (відповідач) фінансових санкцій у сумі 1700 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем не оскаржена та не виконана постанова про застосування фінансових санкцій від 16.11.200 № 120512.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з такого.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" від 08.09.2004 № 1190, Головна автоінспекція здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт та є юридичною особою, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006 № 1567 органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
17.09.2010 була проведена перевірка відповідача щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатами перевірки був складений акт від 17.09.2010, згідно якого були виявлені порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме відсутній паспорт маршруту. Після складання акту відповідачу було направлено запрошення про розгляд справи за допущене відподачем правопорушення.
Згідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
16.11.2010 постановою № 120512 про застосування фінансових санкцій начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, який діяв в межах своїх повноважень, застосовано відповідальність до відповідача за вищевикладені порушення у виглядів фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Згідно Постанови КМУ "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
На момент подання позову, відповідач постанову від 16.11.2010 № 120512 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, але добровільно цей штраф не сплатив.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (р/рахунок 31112106700009, ЄДРПОУ 23411600, КЕКД 21081100 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013) штраф у розмірі 1700 грн.(одна тисяча сімсот гривень).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.М. Мельник