Постанова № 31508512, 07.05.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2013
Номер справи
818/1681/13-а
Номер документу
31508512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2013 р. Справа №818/1681/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненка О.В.

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Сумській області до Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що в результаті проведеної планової ревізії відповідача виявлено ряд порушень чинного законодавства та пред'явлено вимогу про їх усунення. Відповідач частково виконав вимогу, проте пункти 3,4,6 залишаються не виконаними. В подальшому позивач зменшив позовні вимоги та у зв'язку із частковим виконанням відповідачем листа - вимоги від 12.10.2012 року № 18-07-14-14/7565 просив зобов'язати відповідача виконати пункт 3 вимоги в частині проведення позовної роботи щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів, іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвому витрачанні коштів, шкоду в порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України. Зазначені вимоги мотивує тим, що ревізією встановлено здійснення відповідачем протягом періоду, що підлягав ревізії, витрат на утримання апарату Обласного підприємства. Статутом передбачено здійснення відрахувань на підставі щорічного договору між генеральним директором обласного підприємства та керівником дочірнього. Проте жодного договору надано не було, у фінансових планах на 2011 та 2012 роки витрат на утримання обласного підприємства не передбачено. Зайве відрахування коштів призвело до матеріальної шкоди (збитків) підприємству на суму 96525 грн.

Представник позивача в судовому засіданні вищевказані позовні вимоги підтримав із зазначених підстав.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували, пояснили, що відповідачем поступово виконуються вимоги, викладені в листі від 12.10.2012 року № 18-07-14-14/7565. По пункту 3 вимоги відображено дебіторську заборгованість та направлено претензію до Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Сумиоблагроліс" про повернення зайво перерахованих коштів в сумі 96525 грн. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи , суд вважає за необхідне позов задовольнити. Судом встановлено, що Державною фінансовою інспекцією у Сумській області була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" за період з 01.12.2010 року по завершений звітний період 2012 року, про що складено акт від 07.09.2012 року № 07-06-03/47 (а.с. 10-29).

Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю надається право: пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

З метою повного усунення виявлених порушень, Державною фінансовою інспекцією у Сумській області відповідачу направлено лист-вимогу від 12.10.2012 року № 18-07-14-14/7565 (а.с.30-34) та визначено терміни зворотного інформування про вжиті заходи та надання відповідних підтверджуючих документів до 08.11.2012 року. В пункті 3 листа - вимоги зазначено, що в порушення п. 3. ст. 62 Господарського кодексу України, п. 5.4 Статуту Сумського агролісгоспу підприємством зайво перераховані кошти до Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Сумиоблагроліс" кошти на утримання його апарату, в зв'язку з чим завдано матеріальної шкоди (збитків) підприємству на суму 96525 грн. Вимагається відобразити дебіторську заборгованість за Обласним підприємством, провести з ним претензійно - позовну роботу щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвому витрачанні коштів, шкоду в порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України.

Вимога ДФІ в Сумській області від 12.10.2012 року № 18-07-14-14/7565 відповідачем в установленому законом порядку не оскаржена та не скасована.

Як вбачається з матеріалів справи та з пояснень представників сторін, станом на час розгляду справи порушення, зазначене у пункті 3 листа-вимоги, відповідачем не було усунено в повному обсязі, зокрема, не проведена позовна робота по відшкодуванню зайвих виплат, стягнення шкоди з осіб, винних у зайвому витрачанні коштів також не проводилось. Направлення до Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Сумиоблагроліс" претензії про повернення коштів є засобом досудового врегулювання спору та не може бути підставою для визнання вимоги виконаною.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю надається право: звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до абз. 2 ст. 50 "Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550, за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення: звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Сумській області до Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" про зобов'язання вчинити дії задовольнити

Зобов'язати Сумське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Сумський агролісгосп" виконати частково п. 3 листа - вимоги від 12 жовтня 2012 року № 18-07-14-14/7565 "Про усунення виявлених в ході ревізії порушень", а саме: провести позовну роботу з Сумським комунальним агролісогосподарським підприємством "Сумиоблагроліс" щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвому витрачанні коштів, шкоду в порядку та в розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко