Постанова № 31500965, 09.04.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
805/3739/13-а
Номер документу
31500965
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2013 р. Справа №805/3739/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кошкош О.О.

при секретарі Яковецькій О.В.

за участю представника позивача Нагорної Т.В., Мірошниченко М.М.

представника відповідача Гранкіної А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька, звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» про стягнення заборгованості, в якому зазначив, що відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перебуває на обліку у позивача і має недоїмку з єдиного внеску за період з 01.02.2013 року по 21.03.2013 року в сумі 77905,34 грн., яку просив стягнути з відповідача.

В судовому засіданні представниками позивача уточнені позовні вимоги, так, у зв'язку із збільшенням заборгованості боржника перед Управлінням Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька на 25574,27 грн. просили стягнути 103479,61 грн. Уточнені позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення та стягнення заборгованості на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, наявні у справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» перебуває на облік в Управлінні Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька та є платником єдиного внеску.

Між Управлінням Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька та Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» проведено звірення взаєморозрахунків, відповідно до якої відповідач має заборгованість.

Внаслідок його несплати утворилася недоїмка в сумі 103479,61 грн.

Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Пунктом 2.3. вказаного Положення, управлінню надано право, зокрема, стягувати несплачені суми єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів з їх платників.

Відповідно до п. 3 роз. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Статтею 25 вказаного Закону встановлені заходи впливу та стягнення в разі своєчасно не сплачених сум страхових внесків.

Відповідно до ч. 4 вказаної статті Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Абзацом 6 ч. 4 ст. 25 вказаного Закону визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 1103479,61 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про розстрочення виконання постанови.

У відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «донецька будівельна компанія» про розстрочення виконання постанови підлягає задоволенню строком на 36 місяців (3 роки) за графіком: з травня 2013 року в сумі 2889,61 грн., а з червня 2013 року по квітень 2016 року включно в розмірі 2874 грн.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька будівельна компанія» (ЄДРПОУ 32164774) на користь Управління Пенсійного фонду України у Куйбишевському районі м. Донецька заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 103479 (сто тори тисячі чотириста сімдесят дев'ять) гривню 61 копійок.

Розстрочити виконання постанови на тридцять шість місяців (3 роки) за графіком: з травня 2013 року в сумі 2889,61 грн., а з червня 2013 року по квітень 2016 року включно в розмірі 2874 грн.

Повний текст постанови виготовлений 14 квітня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.