УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2013 року№ 812/4904/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ципко О.В., перевіривши матеріали позовної заяви Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
28 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла зазначена позовна заява.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору, де за подання позову майнового характеру стягується 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних мінімальних заробітних плат, а за подання позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року встановлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" у розмірі 1147,00 грн.
Із аналізу ст.5 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що Інспекція з питань захисту прав споживачів у Луганській області не належить до органів владних повноважень, які звільнені від сплати судового збору, тому позивач при подачі позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір".
В позовній заяві позивач просить відповідно до статті 88 КАС України звільнити від сплати судового збору до ухвалення судового рішення по справі, так як Інспекція з питань захисту прав споживачів є бюджетною організацією, що фінансується за рахунок Державного бюджету.
Відповідно до статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Тобто положеннями статті 88 КАС України передбачено зменшення розміру судових витрат чи звільнення від їх оплати, чи відстрочення або розстрочення, а не звільнення від сплати судового збору до ухвалення судового рішення, як це зазначено позивачем в позовній заяві.
До того ж, стаття 88 КАС України передбачає право, а не обов'язок суду щодо звільнення, відстрочення або розстрочення судових витрат. Тому суддя вважає, що відсутні будь - які підстави для задоволення клопотання позивача щодо звільнення позивача від сплати судового збору до ухвалення судового рішення по справі.
Позовна вимога про стягнення суми фінансових санкцій є майновою, оскільки вирішення судом вказаного спору стосується зобов'язань відповідача, що виражені в грошовому еквіваленті, має очевидний економічний характер, адже за результатами розгляду справи може призвести до збільшення чи зменшення активів відповідача.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України № 165/11/13-12 від 18.01.2012 за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. Відповідно, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, позивач не звільнений від сплати судового збору за подання позову до суду, суд не відстрочив та не розстрочив сплату судових витрат, тому не сплата судового збору при поданні адміністративного позову є недоліком позовної заяви в розумінні ст. 106 КАС України.
При зверненні до Луганського окружного адміністративного суду судовий збір підлягає сплаті у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації
доходів (ККД): 22030001
Символ: 206
Назва: судовий збір
(Державна судова адміністрація України, 050)
Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене адміністративний позов підлягає залишенню без руху. В разі невиконання позов буде повернуто позивачу.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн. залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання ухвали шляхом надання суду квитанції про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду адміністративного позову майнового характеру.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяО.В. Ципко