КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2013 року 810/2309/13-а
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу
за позовомРадикальної Партії Олега Ляшкадоначальника Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Борковської Світлани Павлівни, начальника реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Перепелиці Леоніда Олеговичапровизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Радикальна Партія Олега Ляшка (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до начальника Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Борковської Світлани Павлівни (далі - відповідач 1), начальника реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Перепелиці Леоніда Олеговича (далі - відповідач 2) про визнання неправомірними дій відповідача 2 щодо затвердження правового висновку головного спеціаліста Власенко А.О. від 18.04.2013 та погодження наказу № 42/27 Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області; визнання неправомірними дій відповідача 1 щодо видачі наказу № 42/27 Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області; визнання неправомірними дій відповідача 2 щодо відмови позивачеві у реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка; визнання неправомірної бездіяльності відповідача 1, що виявилася у незабезпеченні виконання Васильківським міськрайонним управлінням юстиції Київської області покладених законодавством завдань щодо реалізації державної політики у частині реєстрації місцевих організацій політичних партій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що головний спеціаліст реєстраційної служби Васильківського МРУЮ при проведенні правової експертизи установчих документів Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка вийшов за межі наданих чинним законодавством України повноважень та провів аналіз установчих документів міської організації партії на відповідність Статуту партії, а не на їх відповідність Конституції та законам України, що у свою чергу стало підставою для прийняття наказу № 42/27, згідно з яким було відмовлено у реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області, а відтак, на думку позивача, дії відповідачів щодо затвердження правового висновку та погодження наказу про відмову в реєстрації міської організації Партії є такими, що вчиненні не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачі позов не визнали, надали суду письмові заперечення, в яких зазначили, що твердження позивача про те, що проведення правової експертизи поданих документів на відповідність Статуту партії не передбачена законодавства є безпідставними та незаконними, оскільки згідно з вимогами Закону України "Про політичні партії в Україні" політичні партії проводять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із прийнятим статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку, у зв'язку з чим просили суд у задоволенні позову відмовити.
Представники сторін 29.05.2013 до початку розгляду справи по суті подали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, якщо всі особи, які беруть участь у справі заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
За таких обставин, судом визнано за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 09.04.2013 керівник структурного утворення Партії Нефьодова С.В. звернулась до Васильківського міськрайонного управління юстиції із заявою про реєстрацію структурного утворення політичної партії - Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області.
Разом із заявою було подано установчі документи на реєстрацію структурного утворення політичної партії, а саме:
- протокол Засідання Президії Політичної ради Радикальної Партії Олега Ляшка від 03.04.2013 № 67-04/13, яким постановили організувати та провести установчу конференцію для створення Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка;
- протокол установчої конференції Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка від 04.04.2013 № 1, яким вирішили створити Васильківську міську організацію Радикальної Партії Олега Ляшка, обрати головою новоствореної Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка Нефьодову С.В., заступником голови Герель В.Ф. та керівний орган-бюро у складі 3-х осіб, а також вирішили доручити голові організації Нефьодовій С.В. подати рішення установчої конференції на затвердження та погодження до Президії Політичної ради Радикальної Партії Олега Ляшка через обласну партійну організацію і після затвердження рішень зареєструвати організацію в органах юстиції;
- протокол Засідання Президії Політичної ради Радикальної Партії Олега Ляшка від 05.04.2013 № 68-04/13, яким затвердили рішення установчої конференції Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка про створення міської партійної організації та погодили рішення установчої конференції Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка про обрання головою партійної організації Нефьодову С.В., а Герель В.Ф. на посаду заступника голови;
- копію статуту Радикальної Партії Олега Ляшка.
В заяві про реєстрацію структурного утворення політичної партії зазначено місцезнаходження керівного органу Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка - 08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 44, кв. 24.
Наказом начальника управління Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області від 18.04.2013 № 42/27 "Про відмову в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області" відмовлено в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області.
Зі змісту вказаного Наказу вбачається, що підставою для відмови в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області є невідповідність установчих документів, поданих для реєстрації, вимогам ст. 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" та Статуту Радикальної Партії Олега Ляшка.
Висновок про наявність правових підстав для відмови в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області зроблений відповідач 2 на підставі Правового висновку щодо відповідності законодавству України установчих документів, поданих на реєстрацію Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області, який був затверджений начальником реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області 18.04.2013.
Як вбачається зі змісту правового висновку від 18.04.2013, правовою експертизою було встановлено, що установчі документи Організації не відповідають законодавству України та Статуту Радикальної Партії Олега Ляшка із змінами, взятими до відома Державною реєстраційною службою України на підставі наказу № 630 від 01.12.2011, а саме:
- в заяві про реєстрацію структурного утворення політичної партії вказана назва "Васильківська міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області", у той час як в протоколі Конференції вказана назва "Васильківська міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка";
- в заяві не вказано назву керівного органу структурного утворення політичної партії;
- рішення Президії Політичної ради Партії, на яке йде посилання в заяві, прийняте після проведення установчої конференції Організації, що не відповідає абзацу 1 пункту 11.3 Статуту, відповідно до якого місцева організація Партії створюється на установчій конференції за рішенням Президії Політичної ради Партії, ухваленим за рекомендацією відповідної територіальної організації Партії;
- порушення порядку обрання членів бюро Конференції, оскільки відповідно до підпункту 14.4.2 Статуту Конференція місцевої організації визначає чисельний склад бюро місцевої організації Партії, за поданням голови місцевої організації Партії обирає її членів строком на два роки та відкликає їх з цих посад;
- копія Статуту не завірена керівним органом політичної партії.
Проте не погоджуючись із діями та бездіяльністю відповідачів, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001 № 2365-ІІІ та Порядком підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 № 1828/5 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.07.2011 за № 855/19593.
Відповідно до статті 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Статтею 1 Закону України "Про політичні партії в Україні" визначено, що право громадян на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Встановлення обмежень цього права допускається відповідно до Конституції України в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також в інших випадках, передбачених Конституцією України.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про політичні партії в Україні" політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Так, частиною першою статті 3 Закону України "Про політичні партії в Україні" передбачено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про політичні партії в Україні" втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Так, статтею 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" передбачено, що реєстрацію політичних партій здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань.
Відповідно до частини сьомої статті 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" реєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідним центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, на місцевому рівні, якщо інший порядок не передбачений законом, лише після реєстрації політичної партії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань. Після реєстрації обласних, міських та районних організацій політичних партій вони можуть набувати статусу юридичної особи, якщо це передбачено статутом партії.
Частиною п'ятнадцятою статті 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" визначено, що у реєстрації політичної партії може бути відмовлено, якщо документи, подані для реєстрації політичної партії, не відповідають Конституції, цьому та іншим законам України.
Реєструючі органи, зазначені у частині п'ятій цієї статті, приймають рішення про реєстрацію обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень політичної партії, передбачених статутом партії, протягом 10 днів з дня надходження письмової заяви від них, завіреної керівним органом політичної партії.
До заяви додаються: копія статуту політичної партії; протокол установчих зборів або конференції, на яких було утворено обласну, міську, районну організацію або інше структурне утворення політичної партії.
У разі відмови в реєстрації центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, повинні надати заявникові своє письмове вмотивоване рішення.
Рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, щодо реєстрації або неприйняття будь-якого рішення з цього питання може бути оскаржене до суду.
Питання стосовно створення, легалізації (реєстрації) та функціонування громадських формувань, згідно з якими легалізація (реєстрація) політичних партій та їх структурних утворень, благодійних організацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, творчих спілок, професійних спілок, їх об'єднань, асоціацій кредитних спілок, торгово-промислових палат, постійно діючих третейських судів, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок та інших громадських формувань (далі - громадські формування) є обов'язковою і здійснюється шляхом їх легалізації або реєстрації, врегульовано Порядком підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 № 1828/5 та зареєстрованим в міністерстві юстиції України 13.07.2011 за № 855/19593 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 4 Порядку легалізація (реєстрація) громадських формувань полягає у проведенні правової експертизи установчих документів на їх відповідність Конституції та іншим актам законодавства України, а у випадках, передбачених законодавством, також статуту (положенню) громадського формування, прийнятті рішення про легалізацію (реєстрацію) громадського формування, занесенні відомостей до відповідного реєстру та присвоєнні реєстраційного номера, видачі свідоцтва (крім громадських формувань, яким законодавством не передбачено видачу свідоцтва) або довідки.
Згідно з вимогами пункту 8 Порядку Укрдержреєстр та реєстраційні служби територіальних органів Мін'юсту (далі - легалізуючий орган), зобов'язані у строк, визначений законами України та іншими актами законодавства України, прийняти одне з таких рішень, зокрема: про легалізацію (реєстрацію) громадського формування; про відмову в легалізації (реєстрації) громадського формування.
Пунктом 9 Порядку визначено, що рішення, зазначені у пункті 8 цього Порядку, приймаються залежно від результатів правової експертизи в межах установленого строку виключно на підставах, встановлених законами, а також прийнятими на їх виконання актами Кабінету Міністрів України та наказами Мін'юсту України, а в разі реєстрації (погодження або взяття до відома) змін до статутних документів, взяття до відома інформації про зміни у складі керівних органів - також на підставі статуту (положення) відповідного громадського формування. Такі рішення оформляються наказами, до яких додається правовий висновок щодо відповідності законодавству України установчих документів, поданих на легалізацію (реєстрацію).
Згідно з пунктом 13 Порядку на підставі правових висновків готується наказ, який підписують Голова Укрдержреєстру, начальники головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, міжрайонних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції.
Як було встановлено судом, головним спеціалістом реєстраційної служби Васильківського МРУЮ була проведена правова експертиза установчих документів, поданих керівником структурного утворення партії Нефьодовою С.В. щодо реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка, в результаті чого начальником реєстраційної служби Васильківського МРУЮ погоджено та затверджено Правовий висновок щодо відповідності законодавству України установчих документів, поданих на реєстрацію Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області від 18.04.2013.
З даного висновку вбачається, що Васильківська міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка не може бути зареєстрована, оскільки установчі документи, подані на реєстрацію, на думку відповідачів, не відповідають вимогам статуту Радикальної Партії Олега Ляшка. Також, підставами для відмови в реєстрації вказаної міської організації Партії є те, що копія Статуту не завірена керівним органом політичної партії та назва структурного утворення політичної партії в заяві не відповідає протоколу Конференції.
На підставі цього Правового висновку начальником управління Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області видано наказ № 42/27 від 18.04.2013, яким було відмовлено в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області.
Проте, проаналізувавши дії відповідачів на предмет їх відповідності Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 № 1828/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.2011 за №855/19593, суд прийшов до висновку, що відповідачі в порушення вимог чинного законодавства затвердили правовий висновок та видали наказ, з огляду на наступне.
Додатком 1 до пункту 9 Порядку затверджено типовий бланк Правового висновку щодо відповідності законодавству України установчих документів, поданих на легалізацію (реєстрацію), обов'язковою структурною складовою якого є мотивувальна частина - оцінка відповідності установчих документів законодавству України. У разі виявлення невідповідності статуту (положення) законодавству вказуються пункти статуту (положення) та норми актів законодавства, яким суперечить чи з якими не узгоджується пункти статуту (положення).
Вказане означає, що Правовий висновок щодо установчих документів, поданих на реєстрацію (легалізацію) повинен бути мотивованим та містити конкретні посилання на факти відповідності/невідповідності поданих установчих документів законодавству України.
Суд вважає за необхідне зазначити про те, що при реєстрації громадських формувань, суб'єкт владних повноважень, який наділений повноваженнями щодо їх реєстрації, повинен перевіряти як виконання особами вимог щодо подання передбачених чинним законодавством документів (які, як правило, встановлені спеціальними нормативно-правовими актами, що регулюють процедуру реєстрації), так і перевіряти подану заяву та документи на відповідність іншим (загальним) умовам, встановленим чинним законодавством (як правило, загальними нормативно-правовими актами).
Проаналізувавши зміст Правового висновку щодо установчих документів, поданих на реєстрацію Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка від 18.04.2013, суд дійшов висновку про те, що він є немотивованим, оскільки не містить жодного правового обґрунтування невідповідності поданих Позивачем документів вимогам законодавства України, як і не містить посилання на конкретні галузеві норми права, положенням яких суперечать подані Позивачем документи.
Так, в Правовому висновку головним спеціалістом реєстраційної служби Васильківського МРУЮ зазначено, зокрема, що установчі документи не відповідають вимогам Статуту Радикальної Партії Олега Ляшка.
Разом з тим, суд не погоджується із таким висновком, оскільки Порядком не передбачена така підстава як проведення правової експертизи установчих документів на їх відповідність Статуту партії.
Як визначено в пункті 4 Порядку легалізація (реєстрація) громадських формувань полягає у проведенні правової експертизи установчих документів на їх відповідність Конституції та іншим актам законодавства України, а у випадках, передбачених законодавством, також статуту (положенню) громадського формування.
Тобто, тільки у випадках, передбачених законодавством, проводиться правова експертиза установчих документів на їх відповідність статуту Партії.
З пункту 9 Порядку вбачається, що такими випадками є реєстрація (погодження або взяття до відома) змін до статутних документів, взяття до відома інформації про зміни у складі керівних органів.
Таким чином, головний спеціаліст реєстраційної служби Васильківського МРУЮ, який проводив правову експертизу, вийшов за межі повноважень, наданих чинним законодавством України.
Крім того, у правовому висновку також зазначено, що копія статуту не завірена керівним органом політичної партії.
Разом з тим, ані в Законі України "Про політичні партії в Україні", ані в указаному Порядку не зазначено, що копія статуту політичної партії підлягає будь-якому завіренню.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд також звертає увагу на те, що правовий висновок, який затверджений начальником реєстраційної служби Васильківського МРУЮ, щодо того, що у заяві не вказано назву керівного органу структурного утворення політичної партії та вказано назву структурного утворення політичної партії "Васильківська міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка в Київській області", у той час я в протоколі Конференції вказана назва "Васильківська міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка", є немотивованим та не знайшов свого правового обґрунтування у рішенні. Правових мотивів, з яких зроблено відповідачами такий висновок, відповідачем у Правовому висновку та в наказі про відмову в реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка не зазначено.
Стаття 19 Конституції України зобов'язує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Суд з'ясовує, чи використане повноваження, надане суб'єкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.
Отже, аналізуючи положення Закону України "Про політичні партії в Україні", Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об'єднань громадян та інших громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 08.07.2011 № 1828/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.2011 за №855/19593, суд приходить до висновку про те, що приписами цих законодавчих актів дійсно не передбачено процедури перевірки установчих документів на відповідність статуту партії, а лише на відповідність Конституції та іншим актам законодавства України, однак відповідачі у спірних правовідносинах фактично вийшли за рамки повноважень суб'єкта владних повноважень, який повинний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, відповідачі, на думку суду, допустили протиправну бездіяльність, яка виявилась у не реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Водночас, відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Тобто, законодавець в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, покладає саме на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності, спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів та довести його недобросовісність.
На виконання цих вимог, відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не довели належними та допустимими доказами правомірність своїх дій.
Водночас, докази подані позивачем, підтверджують обставини, на які він посилається в обґрунтування позовних вимог та не були спростовані доводами відповідачів.
З огляду на зазначене та беручи до уваги достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а його вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 122, 159 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Радикальної Партії Олега Ляшка - задовольнити.
Визнати неправомірними дії начальника реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Перепелиці Леоніда Олеговича щодо затвердження правового висновку головного спеціаліста Власенко А.О. від 18.04.2013 та погодження наказу № 42/27 Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області.
Визнати неправомірними дії начальника Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Борковської Світлани Павлівни щодо видачі наказу № 42/27 Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області.
Визнання неправомірними дії начальника реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Перепелиці Леоніда Олеговича щодо відмови Радикальній Партії Олега Ляшка у реєстрації Васильківської міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка.
Визнати неправомірною бездіяльність начальника Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Борковської Світлани Павлівни, що виявилась у незабезпеченні виконання Васильківським міськрайонним управлінням юстиції Київської області покладених законодавством завдань щодо реалізації державної політики у частині реєстрації місцевих організацій політичних партій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Балаклицький А. І.