ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 травня 2013 р. 11:28 Справа №801/2894/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Залюбовської Л.В., розглянувши за участю представників позивача - ОСОБА_1, довіреність від 02.04.2013, ОСОБА_2, довіреність від 02.04.2013, ОСОБА_3, довіреність від 21.01.2013 № 42,представника відповідача - Ходус М.Г., довіреність від 25.02.2013 № 06-08/5 у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим про визнання протиправною та скасування постанови.
Обставини справи: Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим (далі відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови № 1-т від 26.02.2013 про накладення стягнень передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржувана постанова є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки прийнята в результаті неправильного застосування відповідачем норм матеріального права, а саме Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та Закону України "Про рекламу", без врахування всіх обставин справи, з порушенням порядку проведення перевірки.
Відповідач проти позову заперечував, надав суду заперечення на адміністративний позов, в яких зокрема зазначив, що доводи позивача необґрунтовані та не підлягають задоволенню, оскільки заходи контролю прийняті відповідачем здійснено з дотриманням вимог чинного законодавства, стягнення застосовано правомірно, обґрунтовано та у порядку передбаченому статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд -
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що 08.02.2013 відповідачем проведено перевірку дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, за результатами якої складено Акт № 000004 від 08.02.2013.
На підставі зазначеного Акту відповідачем прийнято постанову про накладення стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" № 1-т від 26.02.2013 року.
В постанові зазначені наступні порушення законодавства:
- порушення заборони реклами, не пряме стимулювання заборони тютюнових виробів виразилося в розміщенні трьох пачок тютюнових виробів ТМ "Ротманс" окремо від усього асортименту товару окремої виділяється підсвічуванням, зверху спеціального стенду з викладення товарів. Фон на якому розміщені пачки сигарет синього і білого кольору, що візуально співпадає з дизайном тютюнових виробів ТМ "Ротманс". Дані тютюнові вироби знаходяться під склом, тому що інші тютюнові вироби на стенді без скла.
- порушення заборони реклами, стимулювання продажу тютюнових виробів виразилося в розміщенні на спеціальному стенді в місці роздрібної торгівлі тютюнових виробів (сигар) на передній скляній прозорій стінці зображення знака для товарів і послуг (Сигарний дім "Фортуна") зареєстрованих під класом 16: паперу, картон… і 35; реклама товарів асортименту товару 16 і 34 класів, яке в написанні і текстовому вираженні ідентифікуються і асоціюється зі знаком для товарів і послуг Сигарний Дім "Фортуна", яке зареєстроване, згідно офіційного сайту державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності", зареєстрований під класами 16: папір, картон і 34: тютюн, жувальний тютюн, сигарети, тютюн нюхальний, тютюн кальяний … 35: реклама товару 16 і 34 класів. Обидва знака зареєстровані за ТОВ "Сигарний Дом Фортуна" опубліковано 10.08.2011 бюлетень № 1. Розповсюджуваний знак для товарів та послуг несе інформацію про виробники тютюнових виробів у місцях реалізації на елементах торгового обладнання.
Відповідно даної постанови, за вищезазначені порушення до позивача застосовано стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60000,00 грн. (по 30000,00 грн. за кожне порушення).
Перевіряючи правомірність висновків, викладених в акті перевірки та оскаржуваній постанові, суд дійшов наступних висновків.
Стосовно епізоду: порушення заборони реклами, не пряме стимулювання заборони тютюнових виробів виразилося в розміщенні трьох пачок тютюнових виробів ТМ "Ротманс" окремо від усього асортименту товару окремої виділяється підсвічуванням, зверху спеціального стенду з викладення товарів. Фон на якому розміщені пачки сигарет синього і білого кольору, що візуально співпадає з дизайном тютюнових виробів ТМ "Ротманс". Дані тютюнові вироби знаходяться під склом, тому що інші тютюнові вироби на стенді без скла, суд зазначає наступне.
Як зазначено в Акті перевірки, на думку відповідача, позивачем порушено ст. 16 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, в тому числі: проведення заходів з безоплатної роздачі, у тому числі для маркетингових досліджень та дегустації, обміну тютюнових виробів на тютюнові вироби чи будь які інші товари, роботи, послуги; використання тютюнових виробів з метою отримання товарів, робіт, послуг; пропонування або надання будь-якого прямого чи непрямого відшкодування на придбання або використання тютюнових виробів; пропонування або надання бонусів, премій, повернення готівкових коштів, права на участь у будь-якій грі, лотереї, конкурсі, події, прямо або опосередковано пов'язаних з тютюновими виробами, або якщо умовою надання, або участі в яких, є придбання або вживання тютюнових виробів; продаж тютюнових виробів у наборі з будь-якими іншими товарами або послугами; розміщення інформації про виробника тютюнових виробів та/або тютюнові вироби у місцях, де ці вироби реалізуються чи надаються споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, за виключенням одного плаката розміром не більше 40 х 30 см на одне місце торгівлі, в якому надається текстова інформація про наявні в продажу тютюнові вироби та ціни на них; розміщення інформації з метою стимулювання продажу тютюну безпосередньо на тютюнових виробах та/або їх упаковці, у тому числі: малюнків та інших зображень, які не є частиною захищеної торгової марки; адрес веб-сайтів, електронної пошти; вкладень до упаковки тютюнових виробів; текстової або графічної інформації на прозорій обгортці упаковки тютюнових виробів; розміщення інформації щодо тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, в місцях проведення розважальних заходів, в місцях роздрібної торгівлі, на автотранспортних засобах та обладнанні; надсилання повідомлень поштою, електронною поштою, повідомлень на мобільні телефони, поширення відеодисків, відеоматеріалів, компакт-дисків, комп'ютерних та інших ігор, розміщення інформації в мережі Інтернет з метою стимулювання продажу тютюнових виробів; продаж, пропонування для продажу, поставка чи реклама нетютюнових виробів, послуг, реклама або упаковка яких містить напис, малюнок чи будь-яке інше зображення, повідомлення, які повністю або в частині ідентифікуються чи асоціюються з тютюновим виробом, знаком для тютюнових товарів і послуг чи з виробником тютюнових виробів; інші заходи прямого та непрямого стимулювання продажу тютюнових виробів та вживання тютюну.
В свою чергу ст. 1 зазначеного Закону визначено, що реклама й стимулювання продажу тютюну - будь-який вид передачі комерційної інформації, рекомендації або дії, метою чи результатом або ймовірним результатом якого є стимулювання продажу тютюнового виробу або вживання тютюну, прямо чи опосередковано.
Аналізуючи вищезазначену норму закону слідує, що реклама та стимулювання продажу тютюну є поняттями тотожними, які мають однаковий зміст.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про рекламу" реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Суд звертає увагу на те, що розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, а також безпосередньо на самому товарі та/або його упаковці, не вважається рекламою (ч. 7 ст.8 Закону).
Як свідчать матеріали справи три пачки сигарет "Ротманс", на які посилається в Акті відповідач, розміщені позивачем під склом у верхній частині стенду із всіма асортиментом (пачками) сигарет, а не окремо від усього асортименту товару.
Вищезазначені факти підтверджуються поясненнями свідка - ОСОБА_5, яка допитана під час розгляду справи у порядку ст. 76 КАС України та попереджена про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання або за відмову від надання показань з непередбачених Законом підстав, а також залученими до матеріалів справи відеозаписами які здійснені під час проведення перевірки.
Таким чином, посилання відповідача в Акті перевірки на те, що ці пачки знаходяться окремо від усього асортименту товару є неспроможнім та безпідставним і спростованим матеріалами справи.
Також безпідставним та необґрунтованим є посилання відповідача на те, що реалізація вищезазначених тютюнових виробів візуально споживачу не здійснюється, оскільки це спростовано під час розгляду справи поясненнями свідка - ОСОБА_5, яка допитана під час розгляду справи у порядку ст. 76 КАС України та попереджена про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання або за відмову від надання показань з непередбачених Законом підстав, яка пояснила що зазначені сигарети реалізуються покупцям, а також залученими до матеріалів справи відеозаписами які здійснені під час проведення перевірки.
Щодо посилання відповідача на підсвічування зазначених вище трьох пачок сигарет «Ротманс» суд зазначає, що Листом Держспожівінспекції України від 19.09.2012 № 4700-3-7/7 надано роз'яснення щодо застосування Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів" яким внесено зміни до кількох законів, у тому числі до Закону України «Про рекламу» та Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», зокрема у п. 3 цього Листа зазначено, що встановлення у буд-якій формі тютюнових виробів з метою оформлення місць торгівлі, їх освітлення та інші елементи звичайної організації торгівлі не можуть вважатися порушенням законодавства про рекламу тютюнових виробів.
З системного аналізу всіх вищезазначених приписів законодавства вбачається, що оформлення місця торгівлі, що обрано позивачем, зокрема підсвічування, не може бути порушенням ані Закону України «Про рекламу», ані Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
Стосовно епізоду: порушення заборони реклами, стимулювання продажу тютюнових виробів виразилося в розміщенні на спеціальному стенді в місці роздрібної торгівлі тютюнових виробів (сигар) на передній скляній прозорій стінці зображення знака для товарів і послуг (Сигарний дім "Фортуна") зареєстрованих під класом 16: паперу, картон… і 35; реклама товарів асортименту товару 16 і 34 класів, яке в написанні і текстовому вираженні ідентифікуються і асоціюється зі знаком для товарів і послуг Сигарний Дім "Фортуна", яке зареєстроване, згідно офіційного сайту державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності", зареєстрований під класами 16: папір, картон і 34: тютюн, жувальний тютюн, сигарети, тютюн нюхальний, тютюн кальяний … 35: реклама товару 16 і 34 класів. Обидва знака зареєстровані за ТОВ "Сигарний Дом Фортуна" опубліковано 10.08.2011 бюлетень № 1. Розповсюджуваний знак для товарів та послуг несе інформацію про виробники тютюнових виробів у місцях реалізації на елементах торгового обладнання, суд зазначає наступне.
Як вже було зазначено судом вище, згідно ст. 1 Закону України "Про рекламу", реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару. Відповідно до положення ст. 16 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускається тютюнові вироби, у тому числі:
- розміщення інформації щодо тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, в місцях проведення розважальних заходів, в місцях роздрібної торгівлі, на автотранспортних засобах та обладнанні.
Аналогічну норму містить ч. 3 ст. 22 Закону України «Про рекламу», де зазначено, що реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби:
- забороняється шляхом розміщення зображення тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг під якими випускаються тютюнові вироби, на будь-яких інших товарах, крім розміщення на товарах (предметах), пов'язаних із вживанням тютюнових виробів, запальничках, попільничках.
Таким чином, на законодавчому рівні заборонено розміщення інформації про знаки для товарів і послуг (торгівельні марки), під якими випускаються (виробляються) тютюнові вироби. Тобто критерієм відповідальності у відповідності з зазначеними нормами законів є розміщення торгівельних марок тютюнових виробів, що самі по собі (виходячи з загального визначення реклами) стимулюють споживача на придбання таких тютюнових виробів.
Але відповідачем не надано жодного тютюнового виробу, який випускався б під зазначеною в постанові торгівельною маркою.
Те, що вказана торгівельна марка зареєстрована крім 35, 16 класів МКТУ ще й в 34 класі, не може свідчити про рекламу, стимулювання продажу тютюнових виробів, адже:
1) відповідальність настає за рекламу торгівельних марок, під якими випускаються тютюнові виробі;
2) під зазначеною маркою жодні тютюнові вироби не випускаються;
3) будь-який суб'єкт господарювання може у відповідності до законодавства зареєструвати будь-яку не заборонену законом торгівельну марку, але не обов'язково розпочинає випускати товари або виконувати послуги, передбачені цією торгівельною маркою. Так, 34 клас МКТУ зокрема передбачає : бурштинові наконечники до сигарових і сигаретних мундштуків (цибухів); вбиральний папір до курильних люльок; газові балончики до запальничок; жуйний тютюн; запальнички; кисети (торбники) на тютюн; кінці сигарет (фільтровані); книжечки з сигаретного (цигаркового) паперу; коробки на сірники не з дорогоцінних металів; кремінь; курильні люльки; знаряддя для очищення люльок курильних; підставки під люльки курильні; наконечники сигаретних мундштуків(цибухів); плювальниці для споживачів тютюну; попільниці не з дорогоцінних металів; різаки сигарні; сигарети; мундштуки (цибухи) до сигарет не з дорогоцінних металів; сигарети з замінниками тютюну, крім лікувальних; сигаретний (цигарковий) папір; сигаретниці (цигарниці) не з дорогоцінних металів; сигаретні цідила (фільтри); сигари; мундштуки (цибухи) до сигар не з дорогоцінних металів; сигарили; сигарниці із зволожуванням, сірничниці не з дорогоцінних металів; табакерки (вмістинки на тютюн для нюхання) не з дорогоцінних металів; трави для куріння; вмістини не з дорогоцінних металів на тютюн; тютюн для нюхання; тютюнниці не з дорогоцінних металів; цигарки; кишенькове знаряддя для скручування цигарок.
Але жодного з цих товарів під вказаною торгівельною маркою не випускалося і не випускається. Доказів зворотнього відповідачем не надано.
4). вказана торгівельна марка саме тому й була зареєстрована в 34 класі МКТУ, щоб жоден суб'єкт господарювання не міг її зареєструвати на своє ім'я, розпочати випуск тютюнових виробів і тим самим унеможливити її використання як знаку для товарів та послуг підприємства як торгівельної марки дистриб'ютора (продавця).
5). зазначена торгівельна марка використовується підприємством, виходячи з реєстрації її в 35 класі МКТУ, який зокрема передбачає : "…оформлення вітрин, розміщення в одному місці, в інтересах інших осіб, асортименту товарів 16 та 34 класів, для надання покупцям зручного огляду, вибору та придбання цих товарів, в місцях оптової та роздрібної торгівлі, в магазинах, кіосках, у шафах-вітринах, що розташовані в нежитлових приміщеннях підприємств торгівлі…", тобто цілком законно і не порушуючи жодних нормативних актів України. Ніякої мови про рекламу товарів 34 класу в даному розділі МКТУ не йде. Крім того, як вже було зазначено, під вказаною маркою ніяких товарів 34 класу МКТУ не випускається.
Таким чином, оскільки під торгівельною маркою «Сигарний дім «Фортуна» не виробляються жодні тютюнові вироби, то й розміщення зазначеного знаку на торгівельному обладнанні, оформленні місця торгівлі і взагалі будь-де ніяк не може бути стимулюванням продажу тютюнового виробу або вживання тютюну, або тютюнових виробів, оскільки виробника тютюнових виробів під такою назвою не існує.
Щодо посилання представника відповідача на сайт http://www.fortunacigars.com.ua, суд зазначає, що зазначений сайт не може свідчити про про стимулювання споживачів до придбання або вживання тютюнових виробів, а свідчить про те, які виробі реалізуються.
Отже, враховуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач не порушував ст. 16 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», у зв'язку з чим безпідставним та необґрунтованим є накладання стягнень, що передбачені ст. 20 зазначеного Закону в розмірі 60000,00 грн.
Згідно вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; - з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;- обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);- безсторонньо (неупереджено);добросовісно;розсудливо;- з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; - пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); - з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; - своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Так зокрема, принцип прийняття рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України є одночасно і орієнтиром при реалізації повноважень владного суб'єкта, який вимагає від останнього діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним, з дотриманням встановленої законом процедури. Критерій прийняття рішення, вчинення (невчинення) дії обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значен ня для прийняття рішення або вчинення дії, відо бражає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі. Суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, об ґрунтованих припущеннями, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які на справді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішен ня повинно бути вмотивованим.
Згідно з приписами ст. 70 КАС України докази повинні бути належними та обґрунтованими. Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Частиною 1 ст. 71 КАС України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування покладається в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен подати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
В порядку передбаченому ст.71 КАС України, доказів правомірності, законності та обґрунтованості накладення на позивача стягнень відповідачем не надано.
Суд вважає неспроможним посилання відповідача на Лист академіка-секретаря КАН від 18.04.2013р. № 10 та голови КРА «Екологія та Мир» від 18.04.2013р. № 31, оскільки це не є належними та допустимими доказами в силу приписів ст. 70 КАС України, не є висновком експертів в розумінні КАС України, а є особистою думкою фахівців певної галузі.
Таким чином, на думку суду, оскаржувана постанова є упередженою, неспроможною та безпідставною та не може бути визнана такою, що прийнята на підставі, у межах повноважень та у спосіб визначений чинним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 14.05.2013 року.
У повному обсязі постанову складено та підписано 20.05.2013 року
Керуючись ст.ст. 7, 9, 69-71, 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною та скасувати Постанову Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим про накладення стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" № 1-т від 26.02.2013 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України шляхом безспірного списання з рахунків Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 витрати зі сплати судового збору у сумі 600,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Євдокімова О.О.