Постанова № 31469108, 15.05.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2013
Номер справи
812/3757/13-а
Номер документу
31469108
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 травня 2013 року Справа № 812/3757/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Качуріної Л.С.

при секретарі Горобець В.О.,

в присутності сторін:

прокурора: Петрова Г.В., посвідчення № 008308 від 09.10.2012

від позивача: Соболь К.Л., довіреність № 41/5-7-557п від 20.12.2012

від відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

18 квітня 2013 року Попаснянський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення штрафної санкції в сумі 1700, 00 грн., в обґрунтування якого прокурор посилався на наступне.

19 жовтня 2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_2, за наслідками якої складено акт № 026718 про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" - надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до пункту 37 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, керівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено постанову № 145820 від 30.12.2012 року про застосування відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн.. Проте, в порушення пункту 28 вищезазначеного Порядку фінансова санкцій до теперішнього часу відповідачем до бюджету не сплачена. На підставі викладеного, прокурор просив стягнути з відповідача до державного бюджету штрафну санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн.

У судове засідання прибув прокурор та представник позивача, які надали пояснення аналогічні викладеним в позові та просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

У судове засідання не прибув відповідач, який був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі - Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно п. 5 Положення № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що 19 жовтня 2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_2. Результати перевірки оформлені актом № 026718 від 19.10.2012 року (аркуш справи 8).

У ході проведення вказаної перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача, а саме:

- в порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» не оформлено ліцензійну картку на автобус ПАЗ 32054-07, ВВ 1622 АА, яким надаються послуги з перевезення пасажирів, відсутня ліцензія, договір з органами виконавчої влади, паспорт маршруту, виготовлений відповідно до вимог наказу Мінтрансзв'язку № 278-2010;

- в порушення вимог ст. 25 Закону України «Про автомобільний транспорт» не оформлено договір про ТО і ремонт транспортного засобу;

- в порушення вимог ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» перевізник не забезпечив проведення періодичного навчання водіїв методом надання допомоги потерпілим від ДТП;

- проведення стажування та інструктажу водіїв з охорони праці пожежної безпеки і безпеки руху;

- утримання транспортного засобу в належному технічному стані (відсутні документи з планування і проведення ТО-1, ТО-2) та інше.

Згідно статті 1 Закону № 2344 автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ст. 39 Закону № 2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема для водія таксі, є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області 30 жовтня 2012 року за № 145820 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.(аркуш справи 9).

Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена.

Даних про оскарження відповідачем постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.10.2012 року за № 145820 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. судом не встановлено, а тому, вона на час розгляду справи є чинною та такою, що підлягає до виконання.

Враховуючи те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку фінансові санкції в розмірі 1 700,00 грн. відповідачем не сплачені, а також те, що у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем у встановленому законодавством порядку постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 30.10.2012 року за № 145820 про застосування фінансових санкцій, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор та позивач звільнені від їх сплати у встановленому законодавством порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 15 травня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 20 травня 2013 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700, 00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), перерахувавши кошти до державного бюджету м. Алчевськ і. к. 37907097 на рахунок № 31116106700027 Банк одержувач УДКС у м. Алчевськ Луганської області, МФО 804013, код 21081100).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 20 травня 2013 року.

Суддя Л.С. Качуріна