ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/8740/13 21.05.13Господарський суд міста Києва, у складі судді Джарти В.В., при секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовомЖмеринської міської ради Вінницької областідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг»провнесення змін до договору оренди землі Представники сторін: від позивачаКудіна С.А., Марущак Ж.М. - представники за довіреністю; від відповідачаГнатюк Є.М. - представник за довіреністю.
С У Т Ь С П О Р У:
Жмеринська міська рада Вінницької області звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» про внесення змін до договору оренди землі, а саме:
- внести зміни до договору оренди землі № 714 від 17.09.2008 р., зареєстрованого у Вінницькій регіональній філії «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2008 р. № 040810300065, укладеного між Жмеринською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг», на підставі рішення 16 сесії 5 скликання № 461 від 28.08.2008 р., виклавши в новій редакції п. 5 договору: «п. 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 356 606,25 грн.»;
- внести зміни до договору оренди землі № 714 від 17.09.2008 р., зареєстрованого у Вінницькій регіональній філії «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2008 р. № 040810300065, укладеного між Жмеринською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг», на підставі рішення 16 сесії 5 скликання № 461 від 28.08.2008 р., виклавши в новій редакції п. 9 договору: «п. 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 10 % відсотків нормативної грошової оцінки землі, що становить 35 660,62 грн. на поточний рік».
Заявлені позовні вимоги Жмеринська міська рада Вінницької області обґрунтовує наступним: між Жмеринською міською радою Вінницької області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» було укладено договір оренди землі від 17.09.2008 р., на підставі рішення 16 сесії 5 скликання № 461 від 28.08.2008 р., який зареєстровано у Вінницькій регіональній філії «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2008 р. № 040810300065.
19.04.2007 р. Жмеринською міською радою Вінницької області прийнято рішення № 201 «Про встановлення розмірів орендної плати за землю», відповідно до п. 1. якого встановлено з 01.04.2007 р. розмір орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки земельних ділянок в залежності від їх функціонального використання. Так, згідно вказаного рішення за земельні ділянки, що використовуються для комерційної діяльності встановлено орендну плату за землю у розмірі 10 %.
На виконання вказаного рішення, Жмеринською міською радою Вінницької області направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки № 714 від 17.09.2008 р. про внесення змін, проте, Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг», у визначений законодавством строк, Жмеринській міській раді Вінницької області, підписану додаткову угоду повернуто не було, що є підставою для звернення Жмеринської міської ради Вінницької області до суду для захисту своїх прав.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.05.2013 р. порушено провадження у справі № 910/8740/13, позовна заява прийнята до розгляду, а розгляд справи призначено на 21.05.2013 р.
Представники позивача в судове засідання 21.05.2013 р. з'явилися, позовні вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити.
У судове засідання з'явився представник відповідача, проти задоволення позовних вимог заперечував та зазначив, що було порушено порядок оприлюднення грошової оцінки земель.
Представники сторін клопотання щодо фіксації судового процесу не заявляли, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані представниками сторін документи і матеріали, заслухавши їх пояснення, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В :
17.09.2008 р. між Жмеринською міською радою Вінницької області, як орендодавцем (надалі - позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг», як орендарем (надалі - відповідач), було укладено договір оренди землі (надалі - договір), відповідно до п. 1. якого, орендодавець на підставі рішення 16 сесії 5 скликання № 461 від 28.08.2008 р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення для комерційних потреб - обслуговування АЗС, яка знаходиться: 23100, м. Жмеринка, по вул. Київська, 115.
Вказаний договір зареєстровано у Вінницькій регіональній філії «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2008 р. № 040810300065.
Згідно п. 3. договору на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: автозаправна станція, яка належить орендарю згідно реєстраційного посвідчення № 178 від 15.03.2004 р., інші об'єкти інфраструктури відсутні.
Відповідно до п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка площею 0,1625 га, у тому числі, 0,0029 га - під будівлями, 0,0160 га - під спорудами, 0,1052 га - проходами, проїздами, площадками, 0,0384 га - під зеленими насадженнями.
В пункті 5. договору встановлено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 59 415,70 грн.
Згідно п. 9. договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 12 відсотків нормативної грошової оцінки землі, що становить 7 129,88 грн. на поточний рік.
Розмір орендної плати може переглядатися щорічно, про що приймається відповідне рішення сесії міської ради, у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у томі числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. 34 договору зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Закон України «Про оренду землі» у ст. 21 передбачає, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди. У разі визнання у судовому порядку договору оренди землі недійсним отримана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.
19.04.2007 р. Жмеринською міською радою Вінницької області прийнято рішення № 201 «Про встановлення розмірів орендної плати за землю», відповідно до п. 1. якого встановлено з 01.04.2007 р. розмір орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки земельних ділянок в залежності від їх функціонального використання.
Згідно п. 1. вказаного рішення, за земельні ділянки, що використовуються для комерційної діяльності встановлено орендну плату за землю у розмірі 10 %. При цьому, в пункті 3. рішення № 201 від 19.04.2007 р. «Про встановлення розмірів орендної плати за землю» вказано, що для суб'єктів підприємницької діяльності, які пройшли державну реєстрацію за межами міста і сплачують податки не до міського бюджету, встановити розмір орендної плати за землю, зазначений у пункті 1 цього рішення, збільшений удвічі, але не більше 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до рішення Жмеринської міської ради Вінницької області № 355 від 24.01.2008 р. «Про внесення змін до рішення 7 сесії міської ради 5 скликання від 19.04.2007 р. за № 201 «Про встановлення розмірів орендної плати за землю» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила: Внести зміни до п. 3 рішення 7 сесії міської ради 5 скликання від 19.04.2007 р. за № 201 «Про встановлення розмірів орендної плати за землю», а саме цифру 10 % замінити на цифру 12 %.
Рішенням Жмеринської міської ради Вінницької області № 249 від 15.11.2011 р. «Про виконання рішення Адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2010 р. № 93-ш по справі № 06-26.20.3/49-10» міська рада вирішила, визнати недійсним п. 3 рішення 7 сесії міської ради 5 скликання від 19.04.2007 р. за № 201 «Про встановлення розмірів орендної плати за землю».
01.02.2012 р. Жмеринською міською радою Вінницької області прийнято рішення № 307 «Про введення в дію нормативної грошової оцінки земель міста Жмеринки», відповідно до п. 2. якого, введено в дію з 01.02.2012 р. на території міської ради грошову оцінку земель міста.
Крім того, відповідно до п. 3 рішення № 307 від 01.02.2012 р. «Про введення в дію нормативної грошової оцінки земель міста Жмеринки» юридичним та фізичним особам - підприємцям до 20.02.2012 р. необхідно було подати до Жмеринської об'єднаної податкової інспекції розрахунок розмірів земельного податку та орендної плати за землю на 2012 рік з врахуванням введення з 01.02.2012 р. нової нормативної грошової оцінки земель міста.
Відповідно до листа Управління Держземагентства у Жмеринському районі Вінницької області № 05-585 від 22.04.2013 р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,1625 га, яка знаходиться: 23100, м. Жмеринка, по вул. Київська, 115, та використовується Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» складає 356 606,25 грн.
Також, в матеріалах справи, наявний витяг № 988 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Жмеринки станом на 01.01.2011 р. затвердженої рішенням Жмеринської міської ради № 307 від 01.02.2012 р., що підтверджує нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка вказана вище, у розмірі 356 606,25 грн.
03.03.2012 р. позивач листом вих. № 02-5/10-457 звернувся до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди та направив на адресу відповідача проект додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки № 714 від 17.09.2008 р. (докази направлення вказаного листа наявні в матеріалах справи).
Крім того, листом вих. № 02-5/10-2328 від 11.10.2012 р. позивач повторно звернувся до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки № 714 від 17.09.2008 р.
Відповідач відповіді на вказані листи у визначений законодавством строк не надав, додаткову угоду не підписав.
Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. було внесено зміни до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», які набули чинності з 01.01.2008 р., а саме зазначено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: - для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю» - для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Дані зміни діяли до 01.01.2011 р.
01.01.2011 р. набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до ст. 288 якого, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: - для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; - для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
Податковий кодекс України у ст. 289 передбачає, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Як встановлено вище, нормативна грошова оцінка земельної ділянки переданої позивачем відповідачу за договором становить 356 606,25 грн.
Згідно приписів ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, внаслідок чого у разі прийняття відповідним органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку (п. 2.19. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» № 6 від 17.05.2011 р.).
Таким чином, суд погоджується з позицією позивача, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 15.03.2011 р. № 01-06/249 та п. 2.19. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» № 6 від 17.05.2011 р.).
Судом береться до уваги, що згідно листа Вищого господарського суду України «Узагальнення судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами» від 01.01.2010 р., установивши, що законодавчо змінено розмір орендної плати за землю, про що орендар був повідомлений, але ухилявся від вчинення дій, спрямованих на внесення відповідних змін до договору оренди землі, суди повинні враховувати вказані нормативні акти при вирішенні спорів про внесення змін до договорів у частині зміни орендних ставок.
В ході розгляду справи, встановлено, що позивач звертався до відповідача з письмовими вимогами у виглядів листів від 03.03.2012 р. за вих. № 02-5/10-457 та від 11.10.2012 р. за вих. № 02-5/10-2328 про потребу внесення змін в договір в частині розміру плати за користування земельною ділянкою на умовах оренди та укладення додаткової угоди.
Відповідач на зазначенні письмові вимоги позивача не відреагував та не вживав заходів для внесення змін у договір, внаслідок чого останній в частині умов розміру орендної плати не відповідає вимогам вищевказаних норм Цивільного та Господарського кодексів України та Закону України «Про оренду землі».
Згідно рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) від 09.02.1999 р., положення частини першої статті 58 Конституції України про те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, треба розуміти так, що воно стосується людини і громадянина (фізичної особи), а не юридичної особи.
Судом встановлено, що зміна умов договору, за приписами п. 34. укладеного договору оренди, здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Встановлена п. 34. укладеного договору оренди вимога щодо внесення змін до договору оренди, кореспондується із ст. 30 Закону України «Про оренду землі».
Згідно з ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Цивільний кодекс України у ч. 2 ст. 651 передбачає, що договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 652 Цивільного кодексу України, у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона. Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.
Згідно ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України, у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідач у своєму відзиві на позов вказав на порушення позивачем вимог п. 271.2. статті 271 Податкового кодексу України, відповідно до яких, рішення рад, щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
З вказаним твердженням суд погодитись не може, так як, рішення позивача щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок було розміщено на офіційному сайті Жмеринської міської ради Вінницької області.
Враховуючи викладені обставини суд погоджується з позицією позивача, що згідно вимог Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, ст. 288 Податкового кодексу України, ст.ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі», передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.
У пункті 13. договору зазначено, що розмір орендної плати переглядається у разі, в тому числі, змін умов господарювання, передбачених законом та зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.
Оскільки, сторонами в договорі оренди передбачена можливість перегляду розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Таким чином, для приведення у відповідність договору оренди вимогам діючого законодавства, необхідно внести зміни до пунктів 5., 9. договору, а саме в частині визначення розміру орендної плати у розмірі 10 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що встановивши підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, орендодавець вправі був вимагати від орендаря приведення договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін, зокрема шляхом звернення з позовною заявою до суду.
З врахуванням викладеного, доведеними є позовні вимоги позивача щодо необхідності внесення змін до пунктів 5. та 9. договору внаслідок невідповідності вказаних пунктів вимогам вищевказаних норм Цивільного, Господарського, Податкового кодексів України та Закону України «Про оренду землі».
Витрати позивача по сплаті судового збору, відповідно до положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов Жмеринської міської ради Вінницької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» про внесення змін до договору оренди землі, задовольнити повністю.
2. Внести зміни до договору оренди землі № 714 від 17.09.2008 р., зареєстрованого у Вінницькій регіональній філії «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.12.2008 р. № 040810300065, укладеного між Жмеринською міською радою Вінницької області (ідентифікаційний код: 03084233; місцезнаходження: 23100, Вінницька область, місто Жмеринка, вулиця Центральна, будинок 4) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» (ідентифікаційний код: 31481710; місцезнаходження: 03146, місто Київ, вулиця Чаадаєва, будинок 2-Б), на підставі рішення 16 сесії 5 скликання № 461 від 28.08.2008 р., виклавши в новій редакції п. 5 розділу «Об'єкт оренди» та пункт 9 розділу «Орендна плата» договору в новій редакції, а саме:
- Пункт 5 «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 356 606,25 гривень.»;
- Пункт 9 «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі - 10 % нормативної грошової оцінки землі, що становить - 35 660,62 гривень на поточний рік.»
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейдінг» (ідентифікаційний код: 31481710; місцезнаходження: 03146, місто Київ, вулиця Чаадаєва, будинок 2-Б) на користь Жмеринської міської ради Вінницької області (ідентифікаційний код: 03084233; місцезнаходження: 23100, Вінницька область, місто Жмеринка, вулиця Центральна, будинок 4) суму витрат з оплати судового збору у розмірі 1 147,00 (одна тисяча сто сорок сім) грн. 00 коп.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України до Київського апеляційного господарського суду.
Дата складення повного рішення 27.05.2013 р.
Суддя В.В. Джарти