ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/2058/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Полтавського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
12 квітня 2013 року позивач Полтавський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Згідно статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Розглянувши подані позивачем документи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що за ФОП ОСОБА_2 значиться борг зі сплати штрафних санкцій в сумі 1700,00 грн., що виник за наступних обставин.
14 вересня 2012 року на 471 км. + 400 м. а/д Київ-Харків-Довжанський при здійсненні рейдової перевірки на підставі завдання на перевірку № 073259 від 07 вересня 2012 року державними інспекторами Теруправління Головавтотрансінспекції у Харківській області перевірений транспортний засіб марки Форд Транзіт д.н.з. НОМЕР_1, що належить перевізнику ОСОБА_2
Під час перевірки транспортного засобу зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом "Полтава-Харків" без оформлення договору із замовником транспортних послуг, що є порушенням статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Результати перевірки відображені в акті № 028559 від 14 вересня 2012 року (а.с. 7), з яким водій ознайомився, підписав та надав пояснення.
Пунктом 25 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (далі за текстом - Порядок) визначено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання не пізніше, ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Пунктом 26 Порядку визначено, що про час і місце розгляду справи уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом з повідомленням.
Згідно пункту 27 Порядку у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа розглядається без її участі.
Згідно статті 39 Закону України автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Так, документами для нерегулярних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що повідомлення про час і місце розгляду справи відповідачу вручене 20 жовтня 2012 року, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення рекомендованого відправлення (а.с. 8).
За порушення перевізником вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", статтею 60 вказаного Закону передбачена фінансова санкція, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн.
За результатом розгляду акта перевірки ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області 29 жовтня 2012 року відносно відповідача винесено постанову № 156153 про застосування фінансових санкцій в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі 1700,00 грн.
Згідно пункту 29 Порядку зазначена постанова направлена відповідачу 31 жовтня 2012 року, що підтверджується відповідною копією поштового повідомлення про вручення рекомендованого відправлення (а.с. 9).
Постанова від 29 жовтня 2012 року № 156153 в передбаченому законодавством порядку відповідачем не оскаржувалась.
Судом встановлено, що на дату розгляду справи судом фінансові санкції відповідачем до Державного бюджету України не перераховані.
Таким чином, за відповідачем на дату розгляду справи судом за відповідачем значиться заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Згідно пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді у випадках визначених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави, як встановлено статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" - є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
У сфері автомобільного транспорту Головна державна інспекція на автомобільному транспорті - це єдиний орган державного управління, на який безпосередньо покладені повноваження щодо здійснення державного контролю за дотриманням автомобільними перевізниками, які здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Полтавського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України на р/р 31115106700002 в УДКСУ у м. Полтава, код за ЄДРПОУ 38019510, банк одержувача: ГУДКУ в Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символ 106.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.О. Чеснокова