ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1190/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2013 року управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованості на суму 6773,77 гривень на р/р 37191104000707 в ГУДКУ в Закарпатській області МФО 812016 код ЄДРПОУ 20449666.
24 травня 2013 року від позивача надійшло клопотання через канцелярію суду, в якій заявлені позовні вимоги позивач підтримує в повному обсязі, просять розглянути справу без участі представника позивача управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області.
Відповідач в судове засідання 24 травня 2013 року повторно не прибув, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою, внесеною до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с.6) , а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Крім того, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Згідно ч. 11 ч. ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка невручена адресату із незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів. Відповідно до ч.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зважаючи на викладене, а саме: клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності та повторне неприбуття відповідача - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в судове засідання 24.05.2013 року (що був повідомлений належним чином), суд вважає можливим продовжити розгляд даної справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно Указу Президента України №384/2011 від 06.04.2011р. "Про Положення про Пенсійний фонд України" Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр -міністра України - Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в управлінні ПФУ в Іршавському районі Закарпатської області, як платник страхових внесків, а з 01.01.2011 року як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. №2464
Як зазначено у пп. 4 п. 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Так, пунктом 11 статті 8 Закону 2464 вказано, що для платників єдиного внеску, визначеного ч.4 статті 4 цього Закону (а саме фізичні особи - підприємці , в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності) встановлюються ставки єдиного соціального внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, в даному випадку в розмірі 34,7 відсотків від об'єкта оподаткування визначеного п. 3 ч. 1 ст. 7 цього Закону (на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу).
ОСОБА_1 відповідно до ст.4 Закону України №2464 є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У відповідності до п.8 ст.9 Закону України №2464 та п.4.3.6 Постанови Правління Пенсійного фонду України "Про затвердження інструкції про порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №21-5 від 27.09.2010 року, платники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Здійснюючи підприємницьку діяльність за період з 01.07.2011 року по 31.12.2012 року, згідно з додатком 5 таблиці 2 «Про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування», які підлягають сплаті за 2011 рік фізична особа - підприємець ОСОБА_1 задекларував суму 2031,35 гривень ( а.с.10) та за 2012 рік суму 4572,42 гривень, які станом на 21.03.2013 року не є сплаченими ( а.с. 9).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, несвоєчасно подав звіт, чим грубо порушив п.п. 4 п. 2 ст. 6 Закону України №2464 від 08.07.2010 року. Як наслідок за невиконання вимоги статті про подання звітності, управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі за неподання, відповідно до п.2 ч. 11 ст. 25 ЗУ №2464 прийняло рішення № 21 від 25.01.2013 року (а.с. 12), яким застосувало фінансову санкцію до відповідача в розмірі десяти неоподаткованих доходів громадян у сумі 170 гривень, яке було узгоджено з платником внеску.
Виходячи із вищенаведеного, станом на 21.03.2013 року ОСОБА_1 має заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 6773,77 гривень, згідно наявної в матеріалах справи копії картки особового рахунку платника (а.с. 14-16).
Частиною 12 статті 9 Закону України 2464 зазначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язанням із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Виходячи із вищенаведеного, позовні вимоги є достатніми та обґрунтованими, відповідно такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованість на суму 6773,77 (шість тисяч сімсот сімдесят три) гривні 77 копійок на р/р 37191104000707 в ГУДКУ в Закарпатській області МФО 812016 код ЄДРПОУ 20449666.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Скраль Т.В.