ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2013 року о 12 год. 28 хв.Справа № 808/3921/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Колесникової С.Г., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Приватного підприємства «КОНДОР 97»
про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (далі - позивач або ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області ДПС) до Приватного підприємства «КОНДОР 97» (далі - відповідач або ПП «КОНДОР 97»), в якому позивач просить суд стягнути кошти з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих приватне підприємство «КОНДОР 97» податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 722, 84грн. та податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 29 321,02грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за Приватним підприємством «КОНДОР 97» обліковується податковий борг на загальну суму 30043 грн. 86 коп., який складається із заборгованостей по податку на прибуток у розмірі 722 грн. 84 коп. та по податку на додану вартість у розмірі 29 321 грн. 02 коп.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2013 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.
Представник позивача в судове засідання не прибув. Через службу діловодства суду подав клопотання, в якому просить розглянути справу за відсутності представника Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, на позовних вимогах наполягає.
Відповідач явку повноважного представника в судове засіданні не забезпечив. Судові повістки надсилались відповідачу на адресу наявну в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, проте повернулись до суду без вручення адресату з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відтак, відповідач є таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання. За таких обстави суд приходить до висновку, що є можливим розглянути адміністративну справу без участі представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.
Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А03 №524288 Приватне підприємство «КОНДОР 97» 10.02.1997 зареєстроване, як юридична особа за адресою: 69121, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Заозерна, буд. 29-а, ідентифікаційний код 24518345.
13 листопада 2011 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток Приватного підприємства «КОНДОР 97» за 2011 рік, за результатами якої складено Акт перевірки №2856 від 13.11.2011.
Перевіркою встановлено, що ПП «КОНДОР 97» порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
На підставі Акту перевірки №2856 від 13.11.2011 податковим органом винесене податкове повідомлення - рішення №0021711501 від 17.12.2012, яким до Приватного підприємства «КОНДОР 97» застосовані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 200 грн. 00 коп.
Крім того, 19 лютого 2013 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби проведено камеральну перевірку Приватного підприємства «КОНДОР 97» за перше півріччя 2011 року з питань своєчасності сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток, за результатами якої складено Акт перевірки №227 від 19.02.2013. Перевіркою встановлено, що ПП «КОНДОР 97» порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
На підставі Акту перевірки №227 від 19.02.2013 податковим органом винесене податкове повідомлення - рішення №0000591501 від 19.02.2013, яким до Приватного підприємства «КОНДОР 97» застосовані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 00 грн. 21 коп.
До того ж, Приватному підприємству «КОНДОР 97» на підставі пп. 129.1.1 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України за період з 31.05.2012 по 28.01.2013 нараховано пеню з податку на прибуток у розмірі 64 грн. 63 коп.
30 жовтня 2012 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби проведено камеральну перевірку своєчасності сплати до бюджету узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно податкової декларації по податку на додану вартість за листопад 2011 року, грудень 2011 року, за січень 2012 року, за лютий 2012 року, за березень 2012 року, за травень 2012 року Приватного підприємства «КОНДОР 97». За результатами перевірки складено Акт перевірки №2631/15-03/24518345 від 30.10.2012. Перевіркою встановлено, що ПП «КОНДОР 97» порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
На підставі Акту перевірки №2631/15-03/24518345 від 30.10.2012 податковим органом винесене податкове повідомлення - рішення №0002601502 від 19.11.2012, яким до Приватного підприємства «КОНДОР 97» застосовані штрафні санкції з податку на додану вартість у розмірі 1929 грн. 03 коп.
Крім того, відповідачем подано до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість: №9034190301 від 18.06.2012, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 5298 грн. 00 коп., у зв'язку з переплатою сума боргу склала 1507 грн. 20 коп.; №9041658886 від 19.07.2012, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 2300 грн. 00 коп.; №9063649016 від 17.10.2012, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 3161 грн. 00 коп.; 9072604471 від 19.11.2012, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 448 грн. 00 коп.; 9079239184 від 17.12.2012, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 9121 грн. 00 коп.; уточнюючий розрахунок №9079646643 від 17.12.2012, яким визначено суму до сплати у бюджет з податку на додану вартість у розмірі 4466 грн. 00 коп., та суму штрафу, нараховану платником самостійно у зв'язку з виправленням помилок у розмірі 223 грн. 00 коп.; податкову декларацію №9085180142 від 18.01.2013, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 3190 грн. 00 коп.; №9006306016 від 14.02.2013, якою визначено суму до сплати у бюджет у розмірі 2254 грн. 00 коп.
До того ж, Приватному підприємству «КОНДОР 97» на підставі пп. 129.1.1 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України за період з 31.12.2011 по 18.02.2013 нараховано пеню з податку на додану вартість у розмірі 721 грн. 79 коп.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу).
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Всупереч вимогам ст.57 Податкового кодексу України платник самостійно не сплатив суми податкових зобов'язань.
Як зазначено у пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 3.1 Розділу 3 Інструкції про порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контролю за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом ДПА України від 18.07.2005 №276 (далі - Інструкція №276), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
У п.3.6 Інструкції №276 зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Згідно п. 4.1 Розділу 4 Інструкції №276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають, зокрема, податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником; податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства.
Податкові зобов'язання, штрафні санкції, пеня, самостійно визначені платником у податковій звітності, уносяться до електронної бази даних підрозділами обробки та ведення податкових документів і формуються в електронні та паперові реєстри. Нарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій, що самостійно визначені та узгоджені платником, обліковується у розділі «Нараховано платежів - зменшено платежів» за відповідними кодами операцій (п. 4.2.1 Розділу 4 Інструкції №276).
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано:
- облікову картку відповідача (зворотній бік, скорочена форма) з податку на додану вартість, згідно якої за Приватним підприємством «КОНДОР 97» обліковується борг у розмірі 29321 грн. 02 коп.;
- облікову картку відповідача (зворотній бік, скорочена форма) з податку на прибуток приватних підприємств, згідно якої за Приватним підприємством «КОНДОР 97» обліковується борг у розмірі 722 грн. 84 коп.
Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до приписів п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Так, з матеріалів справи вбачається, що на адресу відповідача направлялась податкова вимога №6 від 12 січня 2012 року.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Станом на час розгляду справи Приватне підприємство «КОНДОР 97» має податковий борг з податку на прибуток у розмірі 722 грн. 84 коп., з податку на додану вартість у розмірі 29321 грн. 02 коп., який самостійно відповідачем не погашено, що підтверджується обліковими картками платника податків (зворотній бік скорочена форма) - відповідача, наявними в матеріалах справи, а тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих Приватне підприємство «КОНДОР 97» (код ЄДРПОУ 24518345) (код одержувача 38025423 в ГУДКС України у Запорізькій області МФО 813015) податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 722 грн. 84 коп. (сімсот двадцять дві гривні 84 копійки) (код платежу 11021000 на р/р 31117009700006) та податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 29 321 грн. 02 коп. (двадцять дев'ять тисяч триста двадцять одну гривню 02 копійки) (код платежу 14010100 на р/р 31119029700006).
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя /підпис/ Я.В. Горобцова
Постанова не набрала законної сили
Суддя Я.В. Горобцова