ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2013 р. Справа № 804/2236/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» про стягнення податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у сумі 126 315, 92 грн., -
ВСТАНОВИВ:
08.02.2013 року Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» про стягнення податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у сумі 126 315, 92 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що у зв'язку із несвоєчасною сплатою за відповідачем рахується податковий борг зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у сумі 126 315, 92 грн.
Просить суд: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» (код ЄДРПОУ - 32329052) податковий борг зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у розмірі 126 315, 92 грн. (сто двадцять шість тисяч триста п'ятнадцять гривень 92 копійки) на р/р - № 33210812700008, код платежу - 13050200, одержувач - ГУ ДКСУ в Одеській області, код - 37607526, банк одержувача - ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО - 828011.
У судове засідання сторони не з'явились належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справ.
Від представника позивача надійшла письмова заява про розгляд справи без його участі.
З адреси відповідача, вказаної відповідно даних позовної заяви та Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернулись конверти із поштовим вкладенням.
Так, згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Згідно даних копії Довідки АА № 327549 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, копії Свідоцтва з Єдиного про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 059445, 24.01.2003 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради було здійснено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» (код ЄДРПОУ - 32329052). Також відповідач знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби та сплачує податок з орендної плати з юридичних осіб за користування земельними ділянками державної або комунальної власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Частиною 1 п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України передбачено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Судом встановлено, що відповідачем було надано Державній податковій інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за 2012 рік № 2839 на загальну суму 189 473, 82 грн. з розбивкою помісячно 15 789, 49 грн. за період травень - грудень 2012 року.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 року (в редакції станом на момент виникнення правовідносин між сторонами), у разі якщо договором оренди земельної ділянки передбачено використання нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, пов'язані з цим витрати покладаються на орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди.
Отже, заборгованість у відповідача виникла у зв'язку із несплатою узгоджених податкових зобов'язань, а саме: з орендної плати з юридичних осіб за земельні ділянки державної або комунальної власності за договором оренди та складає - 126 315, 92 грн.
Статтями 1, 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 року № 161-ХІV (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами), встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. А орендна плата - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів.
Згідно вимог ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно вимог п. 286.5 ст. 286, п. 287.5 ст. 287 Податкового кодексу України, нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Так, відповідач у добровільному порядку не сплатив самостійно визначену суму податкового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, тому за ним рахується податковий борг у загальній сумі - 126 315, 92 грн.
Положеннями ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Отже, у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених сум податкового зобов'язання позивачем було сформовано податкову вимогу від 02.06.2011 року № 2098 форми «Ю» на суму податкового боргу у розмірі - 14 760, 54 грн., яку відповідач отримав - 28.08.2011 року.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано суду, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» про стягнення податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у сумі 126 315, 92 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МОСТ - ПЛЮС» (код ЄДРПОУ - 32329052) податковий борг зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності з юридичних осіб у розмірі 126 315, 92 грн. (сто двадцять шість тисяч триста п'ятнадцять гривень 92 копійки) на р/р - № 33210812700008, код платежу - 13050200, одержувач - ГУ ДКСУ в Одеській області 37607526, банк одержувача - ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО - 828011.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко