Постанова № 31437910, 14.05.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2013
Номер справи
821/1650/13-а
Номер документу
31437910
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2013 р. Справа № 821/1650/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Білозерської селищної ради Білозерського району Херсонської області про зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Державна фінансова інспекція в Херсонській області (далі - позивач, ДФІ) звернулась до суду із позовом до Білозерської селищної ради Білозерського району Херсонської області (далі - відповідач, Рада, в якому просить зобов'язати відповідача виконати пункт 3 вимоги від 06.02.2013 р. № 21-08-14-15/786, а саме: відкоригувати суми єдиного внеску до Пенсійного фонду в сумі 4,6 тис. грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до пункту 1.4 Плану роботи Державної фінансової інспекції в Херсонській області на 4 квартал 2012 р. на підставі направлення від 14.12.2012 року № 1153, виданого в. о. начальника Державної фінансової інспекції в Херсонській області головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції в Херсонській області Дрозд І. В. проведено ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності в Білозерській селищній раді за період з 01.01.2009 року по завершений звітний період 2012 року.

У ході ревізії встановлено порушення відповідачем фінансової дисципліни, які зафіксовані в акті ревізії від 25.01.2013 року № 08-17/02, а саме: на суму нарахованої та виплаченої компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівниками селищної ради безпідставно нараховано та сплачено внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 4600,66 грн., що є порушенням вимог п. 2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 року № 697.

Представник ДФІ в Херсонській області до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 р. № 765 утворено територіальні органи Державної фінансової інспекції, як юридичну особу публічного права, шляхом перетворення територіальних органів Головного контрольно-ревізійного управління.

Пунктом 7 статті 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Украйні" від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939-ХІІ) встановлено право органів державної контрольно-ревізійної служби у випадку, коли ревізією фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю, виявлені порушення, надсилати такому об'єкту письмову вимогу щодо усунення порушень законодавства, із зазначенням строку виконання вимоги.

Отже, вимога про усунення порушень є відповідним рішенням суб'єкта владних повноважень, що приймається на підставі висновків ревізії та згідно статті 15 Закону № 2939-ХІІ та є обов'язковою до виконання.

Судом встановлено, що на виконання пункту 1.4 Плану роботи Державної фінансової інспекції в Херсонській області на 4 квартал 2012 р. на підставі направлення від 14.12.2012 року № 1153, виданого в. о. начальника Державної фінансової інспекції в Херсонській області головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції в Херсонській області Дрозд І. В. проведено ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності в Білозерській селищній раді за період з 01.01.2009 року по завершений звітний період 2012 року.

Під час ревізії встановлено порушення фінансової дисципліни з боку Білозерської селищної ради, які зафіксовані в акті ревізії від 25.01.2013 року № 08-17/02, а саме: на суму нарахованої та виплаченої компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівниками селищної ради безпідставно нараховано та сплачено внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 4600,66 грн., що є порушенням вимог п. 2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 року № 697.

Станом на 08 березня 2013 року відповідачем не усунуті порушення, викладені у вимозі від 06.02.2013 року щодо зайвої сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 4,6 тис. грн.

За наслідками проведеної ревізії, голові Білозерської селищної ради Царюченку Олександру Володимировичу надіслано вимогу від 06.02.2013 року №21-08-14-15/786, пунктом 3 якої відповідача зобов'язано відкоригувати суму єдиного внеску до Пенсійного фонду та надано строк до 08 березня 2013 року надати інформацію про вжиті заходи.

Станом на 22.04.2013 р. відповідачем пункт 3 вимоги від 06.02.2013 р. №21-08-14-15/786 не виконано.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України" законні вимоги осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що перевіряються.

Суд зазначає, що пунктом 2 Розпорядження Кабінету міністрів України "Питання зміцнення фінансово - бюджетної дисципліни" від 19.01.2011 року № 148 - р. передбачена відповідальність керівника за невиконання вказаних вимог.

Враховуючи те, що відповідачем пункт 3 вимоги від 06.02.2013 р. №21-08-14-15/786 не оскаржено ні до ДФІ, ні до суду, належних доказів виконання вимоги від 06.02.2013 р. не надано, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ДФІ в Херсонській області у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Білозерську селищну раду Херсонської області (75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул. Карла Маркса, 83, код - 04401368) виконати п.3 вимоги від 06.02.2013 року №21-08-14-15/786.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 9.3