Постанова № 31430129, 22.05.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2013
Номер справи
821/1666/13-а
Номер документу
31430129
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" травня 2013 р. 16 год.20 хв.Справа № 821/1666/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

за участю: секретаря - Багненко Т.В.,

представників позивача - Беженар Є.О., Сначова Ю.М., Геращенка О.В.

представників відповідача - Гаврищука І.В., Долгополова О.В.

прокурора - Вула Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еволюція" до Служби автомобільних доріг у Херсонській області про визнання вимоги протиправною, незаконними дій та відшкодування майнової шкоди,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Еволюція" (далі - позивач, Товариство, ТОВ "Еволюція") звернулось до суду із адміністративним позовом до Служби автомобільних доріг у Херсонській області (далі - відповідач, Служба доріг) про, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, визнання протиправною вимоги Служби автомобільних доріг у Херсонській області про перенесення рекламоносіїв Товариства, розташованих вздовж автомобільних доріг М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, Т-22-13 від а/д М-17 - Скадовськ, Т-22-16 Гола Пристань-Залізний Порт, Генічеськ - Стрілкове, об'їзд центральної частини м. Генічеськ - на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини до найближчої частини рекламоносія або демонтувати їх; визнання протиправними дії Служби автомобільних доріг у Херсонській області стосовно демонтажу 14 конструкцій - рекламоносіїв Товариства, розташованих на автомобільних дорогах Р-47 Бериславське (стела), Бериславське (пов. Снігурівка), М-17 Кримська траса (Конка), Р-57 Гола Пристань (Виїзд - 21км., 22 км.), М-18 Москва-Сімферополь (поворот Генічеськ, ринок, АЗС "Авіас"), М-17 Цюрупинськ (кафе "Колиба"), М-14 під'їзд Миколаївське шосе (в'їзд та виїзд с.Чорнобаївка), М-17 Кримська траса (АЗС, ЦБК), Р-47 Таврійськ в'їзд; зобов'язати безоплатно повернути Товариству 5 конструкцій - рекламоносіїв, які раніше були демонтовані відповідачем та знаходяться у Служби автомобільних доріг у Херсонській області.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити. Пояснили, що ТОВ "Еволюція" здійснює рекламну діяльність, у тому числі розміщення реклами на зовнішніх носіях (зовнішня реклама). 25.03.2013 року до позивача надійшла вимога від відповідача, що підтверджується листом від 25.03.2013 року № 03-15/536, про демонтаж рекламних щитив, що знаходяться у смузі відводу автомобільних доріг М-14 Під'їзд до м. Херсона з боку м. Миколаїв, км. 1 (праворуч); км. 2 (праворуч); км. 3 (ліворуч) - 2 шт.; М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), км. 210 (ліворуч); М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, км. 13 (праворуч); км. 14 (ліворуч); км.16 (ліворуч) - 3 шт.; км. 19 (ліворуч) - 2 шт.; км. 21 (ліворуч); км. 22 (ліворуч); км. 23 (праворуч); км. 30 (ліворуч) - 2шт.; км. 31 (ліворуч); км. 33 (праворуч); км.39 (ліворуч); км. 39 (праворуч); км. 39 (ліворуч); км. 40 (ліворуч) - 8шт.; Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, км. 21(праворуч) - 2шт.; Р-47 Херсон-Нова Каховка - Генічеськ, км. 1 (ліворуч); км. 3 (ліворуч); км.71 (праворуч) та встановлені без погодження зі Службою автодоріг. Зазначив, що раніше розміщення вказаних рекламоносіїв узгоджувалось зі Службою автомобільних доріг у Херсонській області в порядку обміну листами, що підтверджується відповідним листуванням, вказані рекламоносії встановлені вже більш ніж 5 років. Вважає вимогу щодо перенесення рекламоносіїв на 20 метрів від краю проїзної частини та дії відповідача по демонтажу рекламоносіїв протиправними, та такими, що не передбачені чинним законодавством. Вимога про перенесення рекламоносіїв на 20 метрів від краю проїзної частини не передбачена чинним законодавством та Служба автомобільних доріг в Херсонській області не є суб'єктом, який повинен приймати рішення про демонтаж рекламоносіїв, відповідно до ч. 2 п. 19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2012 р. № 1135.

15 квітня 2013 року до позивача повторно надійшла вимога від відповідача, що підтверджується листом за № 03-15/712 про переміщення на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини рекламоносіїв, розташованих вздовж автомобільних доріг: М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, Т-22-13 від а/д М-17 - Скадовськ, Т-22-16 Гола Пристань-Залізний Порт, Генічеськ - Стрілкове, об'їзд центральної частини м. Генічеськ або їх демонтаж до 26.04.2013 року, мотивуючи свої вимоги приписами УДАІ УМВС України в Херсонській області та подання Прокуратури Херсонської області щодо приведення розміщення рекламних щитів вздовж автомобільних доріг до вимог чинного законодавства, а саме статті 9 Закону України "Про автомобільні дороги". Також пояснив, що відповідач у листі від 15.04.2013 року № 03-15/712 не наводить жодних правових підстав для висунення таких вимог.

Як пояснив представник позивача в судовому засіданні, відповідач демонтував рекламоносії в кількості 6 штук, 8 рекламоносіїв ТОВ "Еволюція" демонтувало самостійно під примусом відповідача. Представник позивача вважає, що рекламоносії встановлені з дотриманням норм чинного законодавства та дії відповідача порушують права та законні інтереси Товариства з провадження законної господарської діяльності з розміщення зовнішньої реклами.

Представники відповідача в судовому засідання проти задоволення позову заперечували, вважають його необґрунтованим. Пояснили, що на підставі подання Прокуратури Херсонської області, УДАІ в Херсонській області були видані приписи про демонтаж зовнішніх рекламних носіїв, розташованих вздовж автомобільних доріг. Враховуючи відсутність у позивача дозвільної документації, права користування земельною ділянкою і, як наслідок, безпідставне розташування зовнішніх рекламних носіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг, керуючись ст. 12 Закону України "Про автомобільні дороги", п. 19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, затверджених Постановою КМУ від 05.12.2012 року за № 1135, Службою автомобільних доріг у Херсонській області, після відповідного попередження позивача був здійснений демонтаж рекламоносіїв в кількості 6 штук, які на сьогоднішній день знаходяться у відповідача.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію представників відповідача, просив позов не задовольняти. Пояснив, що в ході проведення прокурорської перевірки Служби автомобільних доріг у Херсонській області в березні 2013 року, прокуратурою Херсонської області були виявлені порушення Службою автомобільних доріг у Херсонській області чинного законодавства. За результатами перевірки винесено подання заступника прокурора Херсонської області про усунення порушень. Діяльність ТОВ "Еволюція" не перевірялась, будь-яких вимог до ТОВ "Еволюція" прокуратурою Херсонській області не висувалося.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Еволюція" зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за ідентифікаційним кодом 31917665, здійснює рекламну діяльність, у тому числі й з розміщення реклами на зовнішніх носіях (зовнішня реклама).

25 березня 2013 року на адресу позивача надійшла вимога від Служби автодоріг, що підтверджується листом за № 03-15/536 про те, що у смузі відводу автомобільних доріг М-14 Під'їзд до м. Херсона з боку м. Миколаїв, км. 1 (праворуч); км. 2 (праворуч); км. 3 (ліворуч) - 2 шт.; М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), км. 210 (ліворуч); М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, км. 13 (праворуч); км. 14 (ліворуч); км.16 (ліворуч) - 3 шт.; км. 19 (ліворуч) - 2 шт.; км. 21 (ліворуч); км. 22 (ліворуч); км. 23 (праворуч); км. 30 (ліворуч) - 2шт.; км. 31 (ліворуч); км. 33 (праворуч); км.39 (ліворуч); км. 39 (праворуч); км. 39 (ліворуч); км. 40 (ліворуч) - 8шт.; Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, км. 21(праворуч) - 2шт.; Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, км. 1 (ліворуч); км. 3 (ліворуч); км.71 (праворуч) розташовані рекламні щити позивача без погодження зі Службою автодоріг. В строк до 29.03.2013 року Служба автодоріг вимагає демонтувати вищезазначені рекламні щити.

15 квітня 2013 року до позивача надійшла повторна вимога від відповідача, що підтверджується листом за № 03-15/712 про те, що рекламоносії вздовж автомобільних доріг державного значення М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, Т-22-13 від а/д М-17 - Скадовськ, Т-22-16 Гола Пристань-Залізний Порт, Генічеськ - Стрілкове, об'їзд центральної частини м. Генічеськ розміщені на відстані ближче ніж 20 метрів від кромки автодороги. У зв'язку з цим вимагає у термін до 26 квітня 2013 року перенести рекламоносії на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини до найближчої частини рекламоносія або демонтувати їх. У разі невиконання вищенаведених вимог Служба автодоріг демонтує рекламні щити. Витрати пов'язані з демонтажем рекламоносіїв буде покладено на ТОВ "Еволюція".

Як встановлено в судовому засіданні та не заперечувалось сторонами, відповідачем демонтовано 6 рекламоносіїв, 8 рекламоносіїв позивачем демонтовано самостійно. З шести демонтованих відповідачем рекламоносіїв - один повернуто позивачу, п'ять перебуває у відповідача.

Надаючи оцінку правомірності дій відповідача щодо вимоги про перенесення рекламоносіїв, що належать позивачу та їх демонтаж, суд зазначає наступне.

Служба автомобільних доріг у Херсонській області є територіальним органом Державного агентства автомобільних доріг України, є органом виконавчої влади та здійснює регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності, відповідно до Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затверджене Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 456/2011, яким визначені завдання Укравтодору, його права та повноваження.

Відповідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рекламу" від 03.07.1996 року, зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил (2067-2003-п), що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг проводиться відповідно до цього Закону за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власниками та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ч.2 ст.16 Закону України "Про рекламу" зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам: розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків; освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків; фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені; опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі; нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття; у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.

Відповідно до п.3 ч.3 ст. 16 Закону України "Про рекламу", забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.

Згідно зі ст. 38 Закону України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 року розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог законів та інших нормативно-правових актів за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами або їх власниками та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху. Забороняється розміщення рекламоносіїв, що перешкоджають оцінці дорожньо-транспортної ситуації або мають схожість (за зовнішніми ознаками, зображенням чи звуковим ефектом) з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також рекламоносіїв, що створюють ефект присутності на дорозі пішоходів або транспортних засобів.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Представниками відповідача не доведено правомірність вимоги про перенесення рекламоносіїв Товариства з обмеженою відповідальністю "Еволюція", розташованих вздовж вищезазначених автомобільних доріг на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини до найближчої частини рекламоносія або їх демонтажу, не надано належних доказів правомірності своїх дій щодо демонтажу рекламоносіїв.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.16 Закону України "Про рекламу" забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини в той же час, розміщення рекламоносіїв на більшу відстань від краю проїжджої частини законодавством не заборонено.

Повноваження відповідача встановлені Положенням про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 456/2011, відповідно до якого відповідач не наділений повноваженнями щодо встановлення допустимої відстані від краю проїжджої частини до найближчої частини рекламоносія на власний розсуд, а тому суд приходить до висновку що вимога відповідача щодо перенесення рекламоносіїв позивача, розташованих вздовж автомобільних доріг на відстань не менше 20 метрів від кромки проїжджої частини до найближчої частини рекламоносія, є протиправною та необґрунтованою.

Суд не погоджується з думкою представників відповідача про встановлення позивачем рекламоносіїв без погодження зі Службою автодоріг у смузі відводу автомобільних доріг М-14 Під'їзд до м. Херсона з боку м. Миколаїв, км. 1 (праворуч); км. 2 (праворуч); км. 3 (ліворуч) - 2 шт.; М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), км. 210 (ліворуч); М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, км. 13 (праворуч); км. 14 (ліворуч); км.16 (ліворуч) - 3 шт.; км. 19 (ліворуч) - 2 шт.; км. 21 (ліворуч); км. 22 (ліворуч); км. 23 (праворуч); км. 30 (ліворуч) - 2шт.; км. 31 (ліворуч); км. 33 (праворуч); км.39 (ліворуч); км. 39 (праворуч); км. 39 (ліворуч); км. 40 (ліворуч) - 8шт.; Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, км. 21(праворуч) - 2шт.; Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, км. 1 (ліворуч); км. 3 (ліворуч); км.71 (праворуч).

Так, представниками позивача в судовому засіданні були надані, як приклад, листи Служби автомобільних доріг у Херсонській області від: 11.12.2012р. № 03-15/24-19; 13.11.2012р. № 03-15/2255; 03.07.2012р. № 03-15/1519; 24.01.2011р. № 03-15/123; 31.07.2012р. № 03-15/1519; 24.01.2011р. №03-15/121 та інші про погодження розміщення спірних рекламоносіїв, з яких вбачаться, що до Служби автомобільних доріг у Херсонській області звертався позивач за погодженням щодо розміщення спірних рекламоносіїв, на які відповідачем були надані позитивні відповіді.

Суд критично ставиться до позиції представників відповідача, що вказані листи не відповідають вимогам чинного законодавства та є листами - роз'ясненнями, оскільки з їх змісту вбачається, що вони надані на звернення позивача про розміщення спірних рекламоносіїв і відповідач не заперечував проти розміщення спірних рекламоносіїв.

Крім того, як зазначили представники позивача в судовому засіданні і це не заперечувалось представниками відповідача, свою діяльність по встановленню рекламоносіїв позивач здійснює протягом не менш як п'ять років, протягом яких жодних зауважень з боку відповідача щодо неправомірності встановлення рекламоносіїв не було. Також, відповідачем не надано підтвердження того, що за погодження Службою автодоріг розміщення рекламоносіїв саме в такий спосіб суб'єктам господарювання, посадові особи Служби були притягнені до відповідальності.

Відповідно до ч. 2. ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що відповідач в порушення ст. 19 Конституції України, ст.ст. 1, 16 Закону України "Про рекламу", ст.38 Закону України "Про автомобільні дороги", Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 456/2011, неправомірно висунув вимогу про перенесення рекламоносіїв позивача, розташованих вздовж автомобільних доріг М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, Т-22-13 від а/д М-17 - Скадовськ, Т-22-16 Гола Пристань-Залізний Порт, Генічеськ - Стрілкове, об'їзд центральної частини м. Генічеськ - на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини до найближчої частини рекламоносія.

Визначаючись щодо вимог про демонтаж 6 рекламоносіїв ТОВ "Еволюція", суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про автомобільні дороги" орган державного управління автомобільними дорогами загального користування має право приймати за погодженням з відповідним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України рішення щодо демонтування технічних засобів та рекламоносіїв, що встановлені в межах смуги відведення автомобільної дороги з порушенням вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 456/2011 державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.

Частиною 1 пункту 19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2012 р. № 1135 встановлено, що рекламні засоби, розміщені з порушенням вимог цих Типових правил, підлягають демонтажу.

Згідно з п. 6 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів розміщення зовнішньої реклами здійснюється за погодженням з Державтоінспекцією та Укравтодором або його територіальними органами - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

Відповідно до ч.2 п.19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, демонтаж таких засобів у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється за рішенням Укравтодору за поданням, зокрема відповідної облдержадміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що чинним законодавством розділяються повноваження Укравтодору та його територіальних органів, та відповідно до ч.2 п.19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, демонтаж рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється виключно за рішенням Укравтодору, а тому відповідач незаконно демонтував 6 рекламоносіїв позивача.

За таких обставин, суд прийшов до висновку про зобов'язання відповідача безоплатно повернути позивачу 5 рекламоносіїв.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ТОВ "Еволюція", оскільки позивачем не доведено, що демонтаж 8 рекламоносіїв здійснено ним під примусом.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними вимоги Служби автомобільних доріг у Херсонській області про перенесення рекламоносіїв Товариства з обмеженою відповідальністю "Еволюція", розташованих вздовж автомобільних доріг М-17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог), М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Р-57 Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ, Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ, Т-22-13 від а/д М-17 Скадовськ, Т-22-16 Гола Пристань-Залізний Порт, Генічеськ - Стрілкове, об'їзд центральної частини м. Генічеськ, на відстань не менше 20 метрів від кромки проїзної частини до найближчої частини рекламоносія або демонтувати їх.

Визнати протиправними дії Служби автомобільних доріг у Херсонській області щодо демонтажу 6 (шести) конструкцій рекламоносіїв Товариства з обмеженою відповідальністю "Еволюція".

Зобов"язати Службу автомобільних доріг у Херсонській області безоплатно повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Еволюція" 5 (п"ять) конструкцій рекламоносіїв, які належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Еволюція" і знаходяться у Службі автомобільних доріг у Херсонській області.

В інший частині позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 27 травня 2013 р.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 5.1.2