Постанова № 31420937, 25.04.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2013
Номер справи
818/1921/13-а
Номер документу
31420937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2013 р. Справа № 818/1921/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Сумах до публічного акціонерного товариства "Сумихімпром" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач в березні 2012 року звернувся до суду з позовом, який його представники підтримали та уточнили в судовому засіданні, мотивуючи вимоги тим, що відповідач, який перебуває на обліку в ДПІ у м. Сумах, допустив заборгованість перед бюджетом зі слати узгоджених зобов’язань , зокрема зі сплати земельного податку в розмірі 1494768,90 грн., зборів за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 153 736, 37 коп., штрафних санкцій за порушення законодавства, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 20422,38 грн., тому просить стягнути зазначені суми за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави.

Представник відповідача проти позову заперечив та пояснив, що відповідно до п. 87.10 ст. 87 Податкового кодексу України з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов'язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» без застосування норм цього Кодексу.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» конкурсними вважаються кредитори, вимоги яких виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Сумської області 24.10.11 року по справі №5021/2509/2011 порушено провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Вказана в адміністративному позові заборгованість із сплати земельного податку та збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі утворилась до порушення провадження у справі про банкрутство, борг по штрафних санкцій за порушення законодавства, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 20422,38 грн., сплачений ще до звернення до суду з даним позовом, а саме 04.11.2011 року.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ПАТ “Сумихімпром” є юридичною особою (ідентифікаційний код 05766356) ( том 1 а.с.61-62). Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у м. Сумах з 10.01.2008 року та є платником зокрема земельного податку та зборів за забруднення навколишнього природного середовища, що вбачається з позову та акта перевірки від 10.10.2011р. ( том 1 а.с.53-54).

До 01.01.2011р. порядок справляння податків і зборів, в тому числі земельного податку та зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначалось Законами України “Про систему оподаткування”, “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та “Про плату за землю”.

Так, відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, чинного до 01.01.2012р. до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Згідно п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який діяв до 01.01.2011р. платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, та зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України “Про плату за землю”, чинного до 01.01.2011р. податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з приписами п. 4.1.1 ст. 4 Податкового кодексу України, який почав діяти з 01.01.2011р., кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу. Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України).

Відповідно пп.16.1.4,16.1.3 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пп.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Таким чином, на відповідача, який є платником плати за землю та інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища, як до набрання чинності Податковим кодексом України так і його нормами, покладався обов’язок по сплаті даних зобов’язань, зокрема інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища - протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, для подання розрахунку, та із земельного податку – протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

При цьому дані зобов’язання, як в розумінні п.п.5.1, 5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” так і згідно п.54.1 ст. 54, п.57.1 ст. 57, 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України вважаються узгодженими з дня подання податкової декларації чи уточнюючого розрахунку, і платник податків зобов'язаний був самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації (розрахунку), у встановлений строк.

В судовому засіданні встановлено, зокрема, із копій розрахунків з земельного податку за 2009р. ( том 1 а.с.93,135,137), 2010р. ( том 1 а.с.94,136,139), податкових декларацій та уточнюючих розрахунків з плати за землю за 2011р., ( том 1 а.с.30-42,138), копій податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3 квартал 2010р. ( том 1 а.с.95-96,144-145), за 4 квартал 2010р. ( том 1 а.с.146-147) відповідачем самостійно було розраховано суму земельного податку за 2009р. (з урахуванням уточнення) в загальному розмірі 98347220грн. 09коп., за 2010р. – 3213005грн. 87коп., за 2011р. – 5278350грн. 58коп. (потім уточнюючим розрахунком, поданого в липні 2011р. було уточнено суму на 5220392грн. 25коп.), в тому числі з плати за землю за листопад 2011р. в розмірі 439862грн. 55коп., а також збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3 квартал 2010р. – 346100грн. 25коп., за 4 квартал 2010р. – 594411грн. 38коп.

Однак, відповідачем були порушені строки та повнота обсягів сплати зазначених узгоджених зобов’язань, що вбачається із зворотного боку облікових карток платника, розрахунків ( том 1 а.с.7-8,9,10-17,156-170,188-197), та визнається відповідачем.

Також порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання із сплати земельного податку та збору за забруднення навколишнього природного середовища, було зафіксовано актами перевірки від 05.11.2009р. №7629/152 ( том 1 а.с.99-100,129-130), від 05.11.2009р. №7628/152 ( том 1 а.с.102,127), від 24.12.2010р. №10631/152 ( том 1 а.с.104-106,132-134,141-143), від 17.09.2010р. №7412/152 ( том 1 а.с.110-112,149-151), на підставі яких винесені податкові повідомлення-рішення відповідно:

- від 13.11.2009р. №0010351502/0/75910, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання з земельного податку, сплаченої з затримкою, що складає 358749грн.25коп. (том 1 а.с.101,128);

- від 13.11.2009р. №0010341502/0/76911, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання з земельного податку, сплаченої з затримкою, що складає 358749грн.10коп. (том 1 а.с.103,126);

- від 30.12.2010р. №0011671502/0/99479, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов’язання з земельного податку, сплаченої з затримкою, що складає 2461805грн.13коп. ( том 1 а.с.107,131,140);

- від 07.10.2010р. №0008761502/0/77496, яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 50% узгодженої суми зобов’язання із збору за забруднення навколишнього природного середовища, сплаченої з затримкою, що складає 421357грн.31коп. ( том 1 а.с.113,148).

Згідно п.5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, (чинного на час винесення зазначених податкових повідомлень-рішень), у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а”–“в” підпункту 4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Зазначені вище податкові повідомлення-рішення були вручені відповідачу відповідно 16.11.2009р. ( том1 а.с.101), 04.01.2011р. (том 1а.с.107), 11.10.2010р. ( том1 а.с.113) та на момент розгляду справи, не оскаржувались. Таким чином, вказані податкові зобов’язання, згідно приписів п.п.5.2.1, 5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, (що діяв до 01.01.2011р.) вважаються також узгодженими в день отримання податкових повідомлень-рішень та повинні було бути самостійно погашеним платником податків протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення. Однак, як встановлено в судовому засіданні та вбачається з даних облікової картки платника та письмових пояснень позивача і розрахунків ( том а.с.7-8,9,10-17,156-170,187-197), відповідачем були порушено строки сплати зобов’язань, визначених вказаними податковими повідомленнями-рішеннями.

Оскільки, узгоджена сума податкового зобов’язання відповідачем не була сплачена, позивачем, у відповідності до п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” чинного до 01.01.2011р., були сформовані 02.12.2008р. - перша податкова вимога №1/1599, та 08.01.2009 р. – друга податкова вимога №2/9, які були вручені повноважній особі відповідача 08.12.2008р. та 09.01.2009р. відповідно ( том 2 а.с.25).

При цьому відповідно до п.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001р. N266, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 р. за N595/5786, чинного на час виникнення спірних правовідносин, перша податкова вимога формується структурним підрозділом стягнення податкового боргу податкового органу не пізніше п'ятого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання (отримання відповідного подання від іншого контролюючого органу).

Якщо платник податків не погасив у повному обсязі суму податкового боргу протягом 30 календарних днів від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, структурний підрозділ стягнення податкового боргу не пізніше п'ятого робочого дня, починаючи з останнього із зазначених 30 календарних днів, формує другу податкову вимогу. Дати виникнення податкового боргу у першій та другій податкових вимогах збігаються за умови, що в період від першої до другої податкової вимоги не було жодного дня, коли у платника податків не існувало податкового боргу. Якщо сума податкового боргу самостійно повністю погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, то друга податкова вимога не формується та не виставляється.

Якщо у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, то друга податкова вимога формується на суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не формується та не виставляється.

Крім того відповідно до пп.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, чинної на час подачі позову, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Судом також встановлено, що 01 квітня 2011р. Державною податковою адміністрацією України в Сумській області прийнято рішення №9 про розстрочення податкового боргу з земельного податку на суму 2999900 грн. з 16.05.2011 року по 15.12.2011 року ( том 1 а.с.18), яким розстрочене своєчасно не сплачене узгоджене зобов’язання з земельного податку ( том 1 а.с.157), що виникло на підставі податкових повідомлень-рішень, від 13.11.2009р. №0010351502/0/75910, (том 1а.с.101); від 13.11.2009р. №0010341502/0/76911 ( том 1а.с.103); від 30.12.2010р. №0011671502/0/99479 ( том 1 а.с.107). Відповідно до вказаного рішення між ДПІ в м. Суми та відповідачем був укладений договір про розстрочення податкового боргу №18 від 01.04.2011р. (том 1а.с.19-20).

31 травня 2011р. Державною податковою адміністрацією України в Сумській області прийнято рішення №20 про розстрочення податкового боргу з земельного податку на суму 2990000,00грн. з 30.06.2011 року по 30.12.2011 року ( том 1 а.с.24), яким розстрочене своєчасно не сплачену суму податкового боргу з земельного податку ( том 1 а.с.157-159,185-187), що виникло на підставі самостійно поданих розрахунків з земельного податку за період листопад-грудень 2009р., січень-вересень 2010р.. Відповідно до вказаного рішення між ДПІ в м. Суми та відповідачем був укладений договір про розстрочення податкового боргу №30 від 31.05.2011р. ( том 1а.с.25-26). Рішеннями ( том 1 а.с.63,64,68,69,70,171-175) було перенесено терміни сплати розстрочення податкового боргу, зокрема, всі строки сплати з 30.06.2011р. по 31.10.2011р. були перенесені на 30.12.2011р. ( том 1 а.с. 44-46).

25 червня 2011р. Державною податковою адміністрацією України в Сумській області прийнято рішення №23 про розстрочення податкового боргу з земельного податку на суму 2999900,00грн. з 15.07.2011 року по 15.12.2011 року ( том 1а.с.27), яким розстрочене своєчасно не сплачене відповідачем сума податкового боргу з земельного податку ( том 1 а.с.157-159,185-187), що виникло на підставі самостійно поданих розрахунків з земельного податку за період жовтень-грудень 2010р., січень-березень 2011р., та нарахованої пені в сумі 694270грн. 11коп. Відповідно до вказаного рішення між ДПІ в м. Суми та відповідачем був укладений договір про розстрочення податкового боргу №32від 25.06.2011р. ( том 1 а.с.28-29). Рішеннями від 30.11.2011р. ( том 1 а.с.65-67,176-178) було перенесено терміни сплати розстрочення податкового боргу, зокрема, строки сплати з 15.07.2011р., а також з 15.09.2011р., з 17.10.2011р. були перенесені на 15.12.2011р.

01 квітня 2011р. Державною податковою адміністрацією України в Сумській області прийнято рішення №10 про розстрочення податкового боргу зі сплати зборів за забруднення навколишнього природного середовища на суму 1254963грн. з 16.05.2011року по 15.12.2011року ( том 1а.с.21), яким розстрочене своєчасно не сплачене відповідачем узгоджене зобов’язання зі сплати зборів за забруднення навколишнього природного середовища ( том 1 а.с.157-159,185-187), що виникло на підставі податкового повідомлення-рішення від 07.10.2010р. №0008761502/0/77496 ( том 1 а.с.113), самостійно поданих розрахунків за 3 та 4квартали 2010р. та нарахованої пені в сумі 118280грн. 06коп. Відповідно до вказаного рішення між ДПІ в м. Суми та відповідачем був укладений договір про розстрочення податкового боргу №19 від 01.04.2011р. (том 1 а.с.22-23).

24.10.2011р. господарським судом Сумської області було винесено ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство відносно ПАТ “Сумихімпром” та з 24.10.2011р. введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ( том 1 а.с.83).

16.12.2011р. податковим органом у зв'язку з порушенням провадження у справі про банкрутство ПАТ «Сумихімпром» було прийнято рішення про скасування розстрочення податкового боргу ( том 1 а.с.119), яким скасованІ зазначені вище рішення про розстрочення податкового боргу.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд виходить з наступного. Відповідно до п. 87.10 ст. 87 Податкового кодексу України з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов'язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» без застосування норм цього Кодексу.

Статтею 14 цього Закону визначено, що конкурсними вважаються кредитори вимоги яких виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, тобто в зазначеній нормі йде мова про момент виникнення вимог, а не про терміни їх погашення.

Як встановлено судом вище, позивачем заявлено до стягнення суми земельного податку самостійно визначені підприємством у розрахунках за період листопад - грудень 2009 року, січень-вересень 2010 року, жовтень-грудень 2010 року, січень-березень 2011року.

Підпунктом 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» , який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, визначено що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю», чинного до 01.01.2011р. податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Отже, у випадку несплати податку (самостійно визначеного у відповідному розрахунку) заборгованість виникає по кожному місяцю окремо.

Рішення №20 про розстрочення податкового боргу з земельного податку, що виник на підставі розрахунків поданих відповідачем за період листопад-грудень 2009 року та січень-вересень 2010 року прийнято податковим органом 31 травня 2011 року, тобто коли вже виник податковий борг та наступив термін його сплати.

Рішення про розстрочення податкового боргу з земельного податку, що виник на підставі розрахунків поданих відповідачем за період жовтень-грудень 2010 року та січень-березень 2011 року також прийнято податковим органом після виникнення податкового боргу та терміну його сплати (25 червня 2011 року №23).

Як вбачається з матеріалів справи частина боргу по земельному податку була визначена підприємству позивачем у податкових повідомленнях рішеннях №0010351502/0/75910 від 13.11.09, №0010341502/0/76911 від 13.11.09 та №0011671502/0/99479 від 30.12.10, які відповідачем не оскаржувалась, а тому є узгодженими.

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища визначена підприємству податковим повідомленням - рішенням №0008761502/0/77496 від 07.10.10, яке відповідачем не оскаржувалась, а тому є узгодженими.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом в зв'язку з порушенням платником вимог податкового законодавства, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Отже, податковий борг по земельному податку визначений позивачем у податкових повідомленнях - рішеннях виник ще у 2009 та 2010 роках та наступив термін його сплати.

Рішення №9 про розстрочення вказаного вище податкового боргу прийнято позивачем 01 квітня 2011 року, тобто після його виникнення та закінчення терміну сплати.

Рішення №10 про розстрочення збору за забруднення навколишнього природного середовища визначеного в податковому повідомленні рішенні від 07.10.10 прийнято позивачем 01 квітня 2011 року, тобто після його виникнення та закінчення терміну для сплати.

Таким чином заборгованість підприємства зі сплати земельного податку та збору за забруднення навколишнього природного середовища виникла до порушення провадження у справі про банкрутство (24.11.2011 року), а тому є конкурсною і повинна заявлятись в межах порушеного провадження про банкрутство ПАТ «Сумихімпром» .

Укладення договорів розстрочення не змінює юридичну природу виникненення податкового боргу, оскільки розстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є лише перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти (п. 100.1 ст. 100 ПК України).

Пунктом 4.8. Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 року №1036 передбачено, що розстрочені (відстрочені) суми грошових зобов'язань (податкового боргу) та суми нарахованих процентів, що залишилися не сплаченими на день прийняття рішення про скасування розстрочення (відстрочення), стягуються у порядку, установленому законодавством для стягнення податкового боргу. В свою чергу п. 100.3 ст. 100 Податкового кодексу України визначено, що розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу в межах процедури відновлення платоспроможності боржника здійснюються відповідно до законодавства з питань банкрутства.

Згідно ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

Суд також не вбачає підстав для задоволення позовних вимог податкового органу про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 20422,38 грн., оскільки на час звернення до суду з даним позовом, а саме 04.11.2011 року зазначений борг був повністю сплачений відповідачем, про що свідчать копії платіжних доручень ( а.с.121).

За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Державної податкової інспекції у м.Сумах про стягнення заборгованості в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Сумах до публічного акціонерного товариства "Сумихімпром" про стягнення податкового боргу – відмовити за необгрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

Повний текст постанови складений 30 квітня 2013 року.

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах