ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2013 р. Справа № 2а/0470/14675/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рищенко А.Ю.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
07.12.2012 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем були порушені вимоги чинного законодавства, у зв'язку з чим до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн.
Просить суд: стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України: код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банка - 38032510, р/р - 31118106700024, МФО - 805012, фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження було направлено на адресу відповідача та отримано ним - 25.12.2012 року.
Частиною 4 ст. 183-2 КАС України встановлено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає необхідним даний адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, 21.07.2012 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
За результатами проведеної перевірки позивачем було складено Акт перевірки від 21.07.2012 року за № 261/21/НОМЕР_1.
В ході проведеної перевірки відповідачем було порушено ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: не розміщено наочної інформації про шкоду куріння тютюнових виробів та інформації про розташування таких місць.
Так, відповідно до ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (у відповідній чинній редакції), забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:
1) у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин на території санаторіїв у спеціально відведених місцях;
2) у навчальних та освітньо-виховних закладах;
3) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
4) у закладах культури;
5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
6) у ліфтах і таксофонах;
7) на дитячих майданчиках;
8) на спортивних майданчиках;
9) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.
Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.
Відповідач підписала акт перевірки без зауважень, про що є відповідна відмітка у даному акті перевірки.
31.07.2012 року на підставі акту перевірки позивачем було винесено рішення про застосування фінансових санкцій за № 040096, відповідно до якого відповідача було зобов'язано сплатити фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3 400, 00 грн.
Відповідно до диспозиції норми абз. 10 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (у відповідній чинній на момент виникнення правовідносин редакції), позивачем було застосовано до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі - 3 400, 00 грн.
Вищевказане Рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3 400, 00 грн. було отримано відповідачем - 30.08.2012 року, що підтверджується відповідною копією поштового повідомлення про вручення, яка є наявною в матеріалах справи.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем сплачена в добровільному порядку не була, відповідних доказів сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем під час судового розгляду справи суду не надано, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України: код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банка - 38032510, р/р - 31118106700024, МФО - 805012, фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 3 400, 00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).
Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя А.Ю. Рищенко