Постанова № 31403626, 27.05.2013, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2013
Номер справи
824/546/13-а
Номер документу
31403626
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/546/13-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Шевченківського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9 про стягнення штрафу, суд -

встановив:

Прокурор Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні (далі-Позивач) звернувся з адміністративним позовом до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9 (далі-Відповідач) про стягнення штрафу в сумі 2210,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор посилається на те, що відповідачем порушено норми законодавства про електроенергетику, а саме не виконано обов'язкові до виконання приписи № 06/40-49-15-ПР від 03.08.2012 р., у зв'язку з чим відносно нього винесено постанову про накладення штрафу № 06/40-01-25-ПШ від 07.12.2012 р. на загальну суму 2210,00 грн. Оскільки відповідач суму штрафу до державного бюджету не сплатив, прокурор вважає, що існують підстави для стягнення штрафу в судовому порядку.

Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення від 19.03.2012 р. В десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження, наданий судом для подання заперечення проти позову та доказів на їх обґрунтування, відповідач своїм правом не скористався.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 03.08.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9, про що складено Акт № 06/40-49-46-А від 03.08.2012 року.

В ході перевірки виявлено порушення відповідачем законодавства про електроенергетику.

На підставі висновків вищезазначеного акту перевірки, 03.08.2012 р. державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернівецькій області видано припис № 06/40-49-15-ПР від 03.08.2012 року про усунення виявлених порушень.

Припис про усунення виявлених порушень № 06/40-49-15-ПР від 03.08.2012 р. вручено відповідачу, що підтверджується підписом керівника суб'єкта господарювання ОСОБА_1

Про виконання припису відповідач зобов'язаний був повідомити інспекцію з держенергонагляду в Чернівецькій області до 19.10.2012 р., проте інформацію про його виконання у встановлений термін не надав.

У зв'язку з ухиленням відповідачем від виконання припису № 06/40-49-15-ПР від 03.08.2012 р., державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернівецькій області 07.12.2012 р. видано постанову № 06/40-01-25-ПШ про накладення штрафу на Комунальне житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9 за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 2210,00 грн.

Вказану постанову надіслано відповідачу, про що свідчить відмітка про вручення рекомендованого поштового відправлення від 07.12.2012 р.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії врегульовано Законом України "Про електроенергетику".

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929.

Статтею 26 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Держенергонагляду. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Постанова Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області №06/40-01-25-ПШ від 07.12.2012р. відповідачем в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалась.

Відповідно до пункту 10 Положення "Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 р., суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем доведено обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

На момент розгляду справи штраф відповідачем не сплачений.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні до Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9 про стягнення штрафу у сумі 2210,00 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №9, (58000, ідентифікаційний код 14272044, юридична адреса: вул. Шевченка, 22, м. Чернівці) до Державного бюджету України штраф у сумі 2210,00 грн. (на Р/р 31111106700002 УДКСУ у м. Чернівці, МФО 856135, код ЄДРПОУ 37978173, код платежу 21081100.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя І.В Маренич