Ухвала суду № 31399049, 23.05.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
23.05.2013
Номер справи
2а-5481/08/4
Номер документу
31399049
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про виправлення помилок

23 травня 2013 р.Справа № 2а-5481/08/4

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Кириченко Д.А, за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі від 28.04.2010 року по адміністративній справі за позовом Прокурора Красногвардійського району АР Крим, в інтересах особи ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації

про стягнення недоотриманої разової допомоги у сумі 5390,00грн

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Красногвардійського району АР Крим в інтересах особи ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації (далі-відповідач) про стягнення недоотриманої разової допомоги у розмірі 5390,00 грн. за 2006-2008р.р.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.12.2008 року позов задоволено частково, визнано протиправними дії Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації АР Крим щодо невиплати ОСОБА_1, постановлено стягнути з Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації АР Крим на користь ОСОБА_1 суму щорічної разової грошової допомоги, як учаснику війни, за 2008 р. в розмірі 1785,00грн., в решті позовних вимог відмовлено.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2009 року апеляційну скаргу Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації АР Крим залишено без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від від 16.12.2008 року змінено: виключено абзац другий резолютивної частини постанови, викладено абзац другий резолютивної частини постанови у новій редакції: "Стягнути з Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації АР Крим на користь ОСОБА_1 суму недотриманої щорічної разової грошової допомоги, як учаснику війни за 2008 рік у сумі 2095,00 грн.", в решті постанову суду залишено без змін.

28.04.2010 року Окружним адміністративним судом Автономної Республіки Крим був виданий виконавчий лист по справі №2а-5481/08/4 про стягнення з відповідача суми у розмірі 2095,00 грн.

14.05.2013 року на адресу суду надійшла заява позивача про виправлення помилки допущеної при оформлені виконавчого документу, оскільки у виконавчому листі відсутні дані про ідентифікаційний номер боржника, що за твердженням заявника уможливлює пред'явлення даного документу до виконання до Державної виконавчої служби.

Ухвалою Окружного адміністративного суду від 15.05.2013 року призначено судове засідання для розгляду питання про виправлення помилки допущеної при оформлені виконавчого документу.

Відповідно до ч.2 ст.259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Відповідно до ч.3 ст.259 КАС України суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно з ч.4. ст.259 КАС України суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

У судовому засіданні позивач просив задовольнити заяву.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, надіслав 22.05.2013 року заяву про розгляд справи за відсутності представника та вказав, що підтримує заявлені вимоги.

Розглянувши подану позивачем заяву від 14.05.2013 року по справі №2а-5481/08/4 та перевіривши доводи матеріалами справи, суд встановив, що при оформленні виконавчого листа від 28.04.2010 року по справі №2а-5481/08/4 допущено помилку, а саме ідентифікаційний номер боржника (Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в АР Крим) ЄДРПОУ 03193985, дійсно не зазначений у виконавчому листі.

За таких обставин суд вважає необхідним виправити помилку у виконавчому листі виданим 28.04.2010 року по справі №2а-5481/08/4.

Крім того, судом встановлено, що виконавчий лист по справі №2а-5481/08/4 виданий 28.04.2010 року пред'являвся позивачем до виконання та був повернутий 22.06.2010 року на підставі п.2 ст.40 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції, на час видачі виконавчого листа), а саме: якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем відповідні заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.

Зазначене свідчить про те, що відсутність у виконавчому листі даних про ідентифікаційний код боржника не перешкоджає у пред'явлені даного документу до виконання.

Згідно з п.1 ч.1 ст.21 Закону України «Про виконавче провадження» ( в редакції, на час видачі виконавчого листа) виконавчі листи та інші судові документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом трьох років.

Також, судом встановлено, що позивачу 05.04.2013 року було відмовлено у відкриті виконавчого провадження на підставі п.8 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції, чинній на час такої відмови), а саме наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.

Згідно зі ст.22 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються пред'явленням виконавчого документа до виконання.

Отже, строк пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі №2а-5481/08/0170 переривався.

У зв'язку з тим, судом встановлено, що строк пред'явлення виконавчого листа до виконання на час розгляду заяви про виправлення помилки не сплинув.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Умови та порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначені Законом України "Про виконавче провадження" №606 від 21.04.1999 року, із змінами та доповненнями (далі - Закон №606).

Статтею 1 Закону №606 встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України (ст.2 Закону України №606)

Відповідно до ст.17 Закону №606 примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, виконавчі листи, що видаються судами.

Згідно з ч. 2 статті 3 Закону №606 рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року №45, яка набрала чинності 06.02.2013 року, затверджена нова редакція Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року (далі - Порядок №845).

Зазначений порядок прийнятий відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" і пункту 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України та визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Пунктом 2 Порядку №845 зазначено, що в його розумінні боржниками є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства; а виконавчі документи - це оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження"

Рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів ( п.3 Порядку №845).

Судом встановлено, що у виконавчому листі, виданому Окружним адміністративним судом АР Крим 28.04.2010 року по адміністративній справі №2а-5481/08/4, боржником зазначене Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в АР Крим, яке являється бюджетною установою , фінансування якої здійснюється з рахунок бюджетних коштів.

В силу викладеного, приймаючи вищезазначені положення Порядку №845, з 06.02.2013 року рішення про стягнення коштів з боржника по справі виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Державного Казначейства.

У зв'язку із набранням 01.01.2013 року чинності Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», стягувач на виконання рішення суду про стягнення коштів з державного органу звертається до Державної казначейської служби України. Згідно до п.6 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України №845 від 03.08.2011 року, серед наданих стягувачем документів мають бути судові рішення про стягнення коштів, завірених судом у встановленому порядку.

Таким чином, виконавчий лист може бути пред'явлений стягувачем до виконання відповідно до діючого законодавства.

В судовому засіданні 23.05.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Відповідно до ст.ст.160,163 КАС України повний текст ухвали виготовлено 27.05.2013 року.

Керуючись ст. ст. 160, 259 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву про виправлення помилки у виконавчому листі від 28.04.2010 року по справі №2а-5481/08/4 за позовом прокурора Красногвардійського району АР Крим в інтересах особи ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації, задовольнити.

Виправити помилку, допущену при оформленні виконавчого листа від 28.04.2010 року по справі №2а-5481/08/4, вказавши:

Боржник: Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в АР Крим (вул.Єнгельса, 3, смт. Красногвардійське, Красногвардійський район, Автономна Республіка Крим, 97000, ЄДРПОУ 03193985).

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Циганова Г.Ю.