Ухвала суду № 31391201, 09.04.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
2а-4913/11/2170
Номер документу
31391201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2013 р.Справа № 2а-4913/11/2170

Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Кисильова О.Й.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

Судді доповідача - Потапчука В.О.

суддів - Коваля М.П.

- Семенюка Г.В.

при секретарі - Алексєєвої Н.М

за участю представника позивача Дочірнього підприємства з постачання скрапленого газу «Газпостач» відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Херсонгаз» - Бутенко Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2011 року по справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства з постачання скрапленого газу "Газпостач" відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Херсонгаз" до Управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області про скасування припису, -

В С Т А Н О В И Л А:

Дочірнє підприємство з постачання скрапленого газу "Газпостач" відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Херсонгаз" звернулось в суд з позовом до Управління у справах захисту прав споживачів у Херсонській області, в якому просить скасувати припис № 68 від 21.09.2011року про заборону реалізації населенню балонів зі скрапленим газом з відхиленням від нормативних документів.

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що за наслідками проведеної відповідачем позапланової перевірки ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз" та його структурних підрозділів встановлено порушення норм ДСТУ, у зв'язку з чим відповідачем складено припис № 68 від 21.09.2011 р., яким заборонено реалізацію населенню балонів зі скрапленим газом з відхиленням від нормативних документів, тобто таких, які не відповідають вимогам ДСТУ за вагою, терміном придатності та зовнішнім виглядом, на Херсонській газонаповнювальній дільниці (м.Херсон, вул. Нафтовиків, 176), Новокаховській дільниці Каховського газонаповнювального пункту (м. Каховка, пров. Козацький, 4) та Голопристанській газонаповнювальній дільниці (м. Гола Пристань, вул. Ларіонова, 134).

24.11.2011 року Херсонським окружним адміністративним судом по даній справі винесена постанова якою позов задоволено в повному обсязі. Скасовано припис управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області від 21.09.2011 року № 68 про заборону реалізації населенню на території Херсонської області балонів зі скрапленим газом, які не відповідають вимогам ДСТУ за вагою, терміном придатності та зовнішнім виглядом на Херсонській газонаповнювальній дільниці (м. Херсон, вул. Нафтовиків, 176), Н. Каховській дільниці Каховського газонаповнювального пункту (м. Каховка, пров. Козацький, 4) та Голопристанській газонаповнювальній дільниці (м. Гола Пристань, вул. Ларіонова, 134) ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз".

Не погоджуючись з постановою суду відповідачем подано апеляційну скаргу в якій зазначається, що рішення суду щодо незадоволених позовних вимог винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В зв'язку з викладеним апелянтом ставиться питання про скасування оскаржуваної постанови суду та ухвалення нового рішення про відмову в задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватися перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.

Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Так, судом першої інстанції встановлено, що дочірнє підприємство з постачання скрапленого газу "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз", як юридична особа зареєстровано виконавчим комітетом Херсонської міської ради 04.09.2009 р., ідентифікаційний код 36671276.

Відповідно до довідки Головного управління статистики у Херсонській області серії АА № 098894, основним видами діяльності підприємства за КВЕД є 50.50.0 роздрібна та 51.51.0 оптова торгівля паливом. Підприємство здійснює реалізацію населенню балонів зі скрапленим газом на території Херсонської області.

Розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації № 549 від 31.08.2011р. створено обласну робочу групу з комплексного вивчення стану та причин негативної цінової ситуації на скраплений газ для забезпечення побутових потреб населення, до складу якої згідно з додатком увійшов представник відповідача, а також зобовязано робочу групу здійснити у період з 01 по 30 вересня 2011р. комплексну перевірку ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз" щодо формування роздрібної ціни на скраплений газ для забезпечення побутових потреб населення, який закуповується на спеціалізованому аукціоні, дотримання вимог безпеки під час відпуску скрапленого газу споживачам.

На підставі цього розпорядження Управлінням надіслано до Держспоживстандарту України заяву про надання згоди на проведення позапланових перевірок.

Держспоживстандартом України 12.09.2011р. надано відповідачу згоди: № 02/18-8191-2011 на проведення позапланові перевірки Каховського газонаповнювального пункту (м. Каховка, пров. Козацький, 4); № 02/18-8187-2011 на проведення позапланові перевірки ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз"(м. Херсон, вул. Нафтовиків, 176) та № 02/18-8193-2011 на проведення позапланові перевірки Херсонської газонаповнювальної станції (м. Херсон, вул. Нафтовиків, 176).

Наказом Управління у справах захисту прав споживачів у Херсонській області № 76 від 13.09.2011р. вирішено провести позапланові перевірки, зокрема, ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз", Каховського газонаповнювального пункту та Херсонської газонаповнювальної станції. Відповідно до цього наказу відповідачем видано направлення на проведення перевірки № № 496, 497 від 14.09.2011 р. та № 501 від 15.09.2011 р.

На підставі вказаних документів спеціалістами Управлінням у справах захисту прав споживачів у Херсонській області 14 та 16 вересня 2011 р. здійснено позапланові перевірки ДП "Газпостач"ВАТ "Херсонгаз", Херсонської газонаповнювальної станції та Каховського газонаповнювального пункту відповідно.

За результатами перевірок відповідачем складені акти № 000209 від 14.09.2011р. та № 000213 від 16.09.2011 р., які містять висновки відповідача щодо порушень ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз" та його структурними підрозділами вимог законодавства про захист прав споживачів.

Приписом № 67 від 19.09.2011 р. зобовязало позивача усунути виявлені порушення законодавства.

У подальшому, Управлінням складено спірний припис № 68 від 21.09.2011 р., яким заборонено позивачу реалізацію населенню балонів зі скрапленим газом з відхиленням від нормативних документів, тобто таких, які не відповідають вимогам ДСТУ за вагою, терміном придатності та зовнішнім виглядом, на Херсонській газонаповнювальній дільниці (м. Херсон, вул. Нафтовиків, 176), Новокаховській дільниці Каховського газонаповнювального пункту (м. Каховка, пров. козацький, 4) та Голопристанській газонаповнювальній дільниці (м. Гола Пристань, вул. Ларіонова, 134).

При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов до висновку, що позовні вимоги ДП «Газпостач» ВАТ «Херсонгаз» є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.

Відповідно до преамбули Закону України "Про захист прав споживачів" від 12.05.91 № 1023-XII (далі - Закон № 1023-XII) цей Закон регулює відносини між споживачами товарів (робіт, послуг) і виробниками, виконавцями, продавцями в умовах різних форм власності, встановлює права споживачів та визначає механізм реалізації державного захисту їх прав.

Згідно з пунктом 2 статті 4 Закону № 1023-XII державний захист прав громадян як споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи і установи державного санітарно-епідеміологічного нагляду України, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства, а також судові органи.

Відповідно до статті 5 Закону № 1023-XII спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, зокрема в областях, здійснюють державний контроль за дотриманням законодавства України про захист прав споживачів суб'єктами господарської діяльності, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів.

Згідно із ст. 26 Закону № 1023-XII спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в областях має право перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безперешкодно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих суб'єктів.

Порядок проведення таких перевірок визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Частинами 7 і 8 ст. 26 Закону № 1023-XII спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам в областях надано повноваження, зокрема, приймати рішення про: припинення суб'єктами господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, реалізації та виробництва продукції, що не відповідає вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, - до усунення виявлених недоліків; тимчасове припинення діяльності суб'єктів господарювання сфери торгівлі (секцій, відділів), послуг, у тому числі ресторанного господарства, складів підприємств оптової і роздрібної торгівлі та організацій незалежно від форми власності, що систематично реалізують товари неналежної якості, порушують правила торгівлі та надання послуг, умови зберігання та транспортування товарів, - до усунення виявлених недоліків.

Для реалізації цих повноважень органи захисту прав споживачів видають обовязкові для виконання приписи, які за своєю природою є рішенням субєкта владних повноважень.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. № 877-V (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до цього Закону, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій (ст. 1 Закону № 877).

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів є:

- подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

- виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;

- перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);

- звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення;

- неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;

- настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Частиною 2 та 3 статті 6 Закону № 877 встановлено, що проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа.

Згідно із частинами 1, 2 статті 7 Закону № 877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.

Із аналізу правової норми ст. 6 Закону № 877-V та, виходячи з характеру спірних правовідносин, під зверненням фізичної або юридичної особи, яке є підставою для проведення позапланової перевірки, слід розуміти повідомлення таких осіб про факт вчинення суб'єктом торгівлі чи надання послуг порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів із посиланням на докази. Між тим, вказане розпорядження голови Херсонської ОДА № 549 від 31.08.2011 р. неможливо розглядати як передбачене ст. 6 Закону № 877-V звернення юридичної особи, оскільки воно не містить посилань на порушення позивачем вимог законодавства про захист прав споживачів і за своїм правовим статусом є розпорядчим документом суб'єкта владних повноважень щодо створення робочої комісії та має специфічну мету вжиття заходів із перевірки обґрунтованості цінової політики підприємства щодо реалізації товару балонів зі скрапленим газом. Перевірка ж цінової політики підприємства виходить за рамки компетенції відповідача та не відноситься до сфери регулювання законодавства про захист прав споживачів.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Конструкція цієї правової норми, яка заснована на приписах ст. 19 Конституції України, передбачає, що суб'єкт владних повноважень має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України; зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним; суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення і вчиняти дії відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх, а також зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії й повинен обирати лише визначені законом відповідні засоби.

Отже, колегія суддів вважає, що наведене свідчить про відсутність у відповідача належних підстав для проведення перевірки, у зв'язку з чим, з урахуванням приписів ст. 19 Конституції України, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо проведення перевірки з підстав, непередбачених законодавством, а відтак рішення, прийняті за результатами такої перевірки, мають ознаки протиправності.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що згідно оспорюваних актів були виявлені порушення, зокрема, відсутність на будівлі пункту реалізації газу інформації про назву суб'єкта підприємницької діяльності, власника або уповноваженого ним органу, режим роботи; відсутність при в'їзді на територію пункту реалізації газу інформації про продукцію,яка є в продажу, роздрібних цін за одиницю ємкості або одиницю ваги; відсутність на доступному місці у приміщенні, де приймаються замовлення, копій реєстраційних та дозвільних документів, нормативної документації, вимогам якої повинні відповідати послуги та продукція, документи про якість та безпеку товару; нечітко вибиті на газових балонах дані про товарний знак підприємства, виробника балону, заводський номер, дату виготовлення і подальшого опосвідчення; неналежне ведення журналів контролю температурного режиму на дільниці та обліку наповнення балонів та інші незначні порушення, усунення яких можливе у ході діяльності Підприємства.

У той же час, оскаржуваний припис містить перелік порушень, які стали підставою для застосування відповідачем таких заходів до позивача, як заборона реалізовувати продукцію. Цими порушеннями є: нечітко вибиті на газових балонах дані про товарний знак підприємства, виробника балону, заводський номер, дату виготовлення і подальшого опосвідчення; неналежне пофарбування балонів; наповнення газових балонів місткістю 50 л скрапленим газом вагою 18 кг, в той час як нормативними документами передбачено максимальне наповнення балонів місткістю 50 л скрапленим газом вагою 21 кг.

Щодо вказаних порушень колегія суддів зазначає наступне.

Порядок приймання, зберігання, роздрібної торгівлі і надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів регулюється, зокрема, Правилами роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 р. № 1790 (далі Правила № 1790).

Дані Правила поширюються на всіх суб'єктів підприємницької діяльності України, які отримали в установленому порядку дозвіл Держнаглядохоронпраці на цей вид діяльності та торговий патент для роздрібної торгівлі. Правилами встановлено, що роздрібна торгівля та надання послуг з постачання газу здійснюються через мережу газонаповнювальних станцій та пунктів, проміжних складів балонів та спеціалізовані магазини з продажу газу.

Газонаповнювальна станція, призначена для приймання, зберігання, наповнення та відпуску газу споживачам в автоцистернах та побутових балонах, заправки газобалонних автомобілів, ремонту та повторного огляду балонів. Газонаповнювальний пункт , призначений для приймання, зберігання, наповнення та відпуску газу споживачам у побутових балонах. Проміжний склад балонів склад, призначений для приймання, зберігання та відпуску газу споживачам у побутових балонах.

Відповідно до п.п. 18-20 цих Правил, зберігання газу в пунктах реалізації здійснюється в надземних та підземних резервуарах і балонах. Балони з газом можуть зберігатися у спеціальних приміщеннях і на відкритому повітрі за умови їх захисту від атмосферних опадів і сонячних променів.

Максимальний рівень наповнення газом не повинен перевищувати 85 відсотків об'єму надземних резервуарів і цистерн та 90 відсотків - підземних резервуарів.

Балони наповнюються на газонаповнювальних станціях і в пунктах, зокрема, за такими нормами: 50-літрові - 21 кг ± 0,1 кілограма.

Усі балони незалежно від способу наповнення підлягають перевірці ваговим методом на відповідність нормам наповнення.

Разом з тим, Інструкцією про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту, затвердженою наказом Міністерства палива та енергетики України від 03.06. 2002 р. № 332 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.04.2003 р. за № 331/7652 (далі Інструкція № 332), зокрема пунктом 6.2.11 передбачено, що норма максимального наповнення балонів місткістю 50 л становить 21,00 кг.

При здійсненні діяльності із реалізації населенню скрапленого газу в балонах позивач також повинен дотримуватись вимог Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01.10.1997 р. № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998р. за № 318/2758.

Згідно із п.п. 4.8.54, 4.8.58 цих Правил № 254, при наповненні, утриманні, обслуговуванні і ремонті резервуарів і балонів повинні виконуватися вимоги Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Максимальний рівень наповнення не повинен перевищувати 85 % геометричного об'єму надземних резервуарів і цистерн і 90 % - підземних резервуарів. Наповнення балонів зрідженими вуглеводними газами повинно відповідати нормам, зазначеним пунктом 9.1.23 Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Згідно із п.п. 9.1.23, 10.3.6 ДНАОП 0.00-1.0794 Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 18.10.1994 р. № 104, і які є обовязковими для всіх міністерств, відомств, обєднань, організацій, підприємств (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), юридичних і фізичних осіб, наповнення та випорожнення цистерн і бочок газами повинно проводитися за Інструкцією, узгодженою з органами Держнаглядохоронпраці України.

Наповнення цистерн і бочок зрідженими газами мусить відповідати нормам, указаним у додатках до Правил (табл. 16).

Для газів, не вказаних у даній таблиці, норма наповнення встановлюється виробничими інструкціями підприємств-виготовлювачів виходячи з того, щоб при наповненні зрідженими газами, в яких критична температура вище 50°С, в цистернах і бочках був достатній обєм газової подушки, а при наповненні зрідженими газами, в яких критична температура нижче 50 °С, тиск у цистернах і бочках при температурі 50 °С не перевищував установленого для них розрахункового тиску.

Наповнення балонів газами повинно здійснюватись за інструкцією, розробленою і затвердженою в установленому порядку з урахуванням властивостей газу, місцевих умов і вимог інструкції по наповненню балонів газами.

З матеріалів справи та пояснення сторін колегія суддів вбачає, що наказом директора ДП "Газпостач" ВАТ "Херсонгаз" від 01.04.2010р. № 47 з метою забезпечення безпеки встановлено норму наповнювання балонів місткістю 50л скрапленим газом вагою 18 кг, що узгоджується з вищенаведеними правовими нормами.

При цьому розрахунок вартості 1 балону з газом здійснювався, виходячи з фактичної ваги скрапленого газу, тобто 18 кг, і за такою ціною реалізовувався споживачам, які були поінформовані про норму наповнення балонів. Наведені обставини не заперечувались відповідачем у ході судового засіданні у суді першої інстанції.

Колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції, що в ході судового розгляду у суді першої інстанції позивач довів, а відповідач не спростував тієї обставини, що реалізація населенню балонів з вагою газу 18 кг не є порушенням законодавства про захист прав позивачів, оскільки не суперечить наведеним вище нормативним актам.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті постанови Одеського окружного адміністративного суду від 24.11.2011 року суд дійшов вірних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області - залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2011 року по справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства з постачання скрапленого газу "Газпостач" відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Херсонгаз" до Управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області про скасування припису - без змін.

Адміністративний позов дочірнього підприємства з постачання скрапленого газу "Газпостач" відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Херсонгаз" до Управління у справах захисту прав споживачів в Херсонській області про скасування припису - залишити без задоволення.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.

Повний текст ухвали виготовлено 12 квітня 2013 року

Суддя-доповідач: Потапчук В.О.

Судді: Коваль М.П.

Семенюк Г.В.