22.05.2013
НАХІМОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Справа № 765/1645/13-а
Категорія 10.3
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
22 травня 2013 року Нахімовський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого судді Пекарініної І.А.
при секретарі Карманові К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя про визнання дій неправомірними, зобовязання до вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 18 березня 2013 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя, в якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо обмеження під час перерахування розміру його пенсії за вислугою років, а також зобовязати відповідача призвести позивачу перерахунок пенсії на підставі довідки Прокуратури АРК від 26.10.2012 року за № 18ф-170, відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла у редакції від 20.08.2001 року, станом на момент виникнення у позивача права на пенсійне забезпечення.
Вимоги позову обґрунтовані тим, що відповідачем неправомірно був зроблений перерахунок його пенсійного забезпечення виходячи з 80% від суми його місячної (чинної) заробітної плати, до якої були включені всі види оплати праці, згідно довідки наданої позивачем, з урахуванням вимог Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, (далі по тексту Закон), але позивач зазначає, що вимоги даного Закону на нього не розповсюджуються, оскільки він набув право на пенсійне забезпечення у 2001 році, у період дії ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», яка передбачала за кожен повний рік роботи понад 10 років на відповідних посадах працівників прокуратури збільшення пенсії на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Також зазначав, що відповідно до п.2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону, обмеження пенсії максимальним розміром, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.
В судовому засіданні представники відповідача вимоги позову не визнали, просили відмовити в його задоволенні як необґрунтованого, вказували на те, що ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», на підставі якої здійснюється перерахунок пенсії позивачу, діє з 01.10.2011 року в новій редакції, згідно якої перерахунок пенсії позивачу був зроблений в розмірі 80% від суми (чинної) заробітної плати, до якої були включені всі види оплати праці, згідно довідки наданої позивачем.
Суд, вислухавши пояснення позивача та представників відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 20.08.2001 року позивач отримує пенсію за вислугою років як особа, що має стаж роботи на посадах прокурорів на слідчих не менш ніж 20 років, у тому числі на вказаних роботах не менш ніж 10 років, в розмірі 90 % від суми місячного заробітку, відповідно до наявного стажу роботи.
Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 «Про вдосконалення структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», яка набрала чинність 14.06.2012, затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури.
30.10.2012 року позивач звернувся до Управління з заявою про перерахунок пенсії згідно довідки Прокуратури АРК від 26.10.2012 року за № 18ф-170 про заробітну плату на посаді заступника прокурора АРК станом на 14.06.2012 року.
19.12.2012 року Управлінням Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя, розпорядженням № 156709 здійснило перерахунок пенсії позивача на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, що діє з 01.10.2011 року в розмірі 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої були включені всі види оплати праці, на які нараховується єдиний внесок на обовязкове державне соціальне страхування, з урахуванням змін внесених Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року
Правовідносини сторін регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про прокуратуру", Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".
Статтею 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.
Згідно з підпунктом 6 пункту 2.2. розділу 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 30.04.2002 №8-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.03.2008 №209/14900, саме на територіальні управління Пенсійного фонду України в районах, містах, в районах в містах покладені обов'язки щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії.
Головним розпорядником коштів для виплати до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, є Пенсійний фонд України.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції з урахуванням змін, внесених Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VІ, який набрав чинності з 01.10.2011, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Положення статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.
Положення частини першої статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", згідно з якими за кожен повний рік роботи понад 10 років на відповідних посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку, - втратили чинність та на теперішній час, а також на час перерахунку пенсії відповідачем, не діють у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VІ, який набрав чинності з 01.10.2011.
Таким чином, перерахунок позивачу пенсії в розмірі 90% заробітної плати з застосуванням розміру окладу, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" з 01.07.2012 не передбачено діючим законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем позивачу здійснено перерахунок пенсії відповідно до вимог статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" з урахуванням змін, внесених Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VІ, який набрав чинності з 01.10.2011, та застосуванням нових посадових окладів, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", які отримують на відповідній посаді відповідні працівники органів прокуратури з 14.06.2012.
У звязку з зазначеним, суд відмовляє у задоволенні заявлених позовних вимог у повному обсязі.
На підставі ст.ст. 19, 22, 55, 58, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції з урахуванням змін внесених Законом Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-VІ, керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 94, 160, 161 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя про визнання дій неправомірними, зобовязання до вчинення певних дій, відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Нахімовський районний суд міста Севастополя протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого субєкт владних повноважень повідомлення може отримати копію постанови суду.
Суддя підпис
Копія вірна
Суддя Нахімовського райсуду
м. Севастополя І.А. Пекарініна