ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
Іменем України
про залишення позовної заяви без розгляду
24 квітня 2013 р. Справа №801/2252/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Гришановій Г.В., розглянувши за участю позивача - ОСОБА_1, НОМЕР_1, представника відповідача - Ліхачова А.М., довіреність № 41/5-5-19 від 10.01.2013, у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим про скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 12.06.2012 № 147545.
За поданим позовом, ухвалою суду від 14.03.2013, відкрито провадження в адміністративній справі, проведено підготовче провадження, за результатами закінчення якого справу призначено до розгляду у судовому засіданні.
Позивач у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав з підстав викладених у позові.
Представник відповідача проти позову заперечував, та у задоволенні адміністративного позову просив відмовити у повному обсязі, але письмових заперечень на позов суду не надав.
Суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
В позові позивач зазначає, що він дізнався про прийняття оскаржуваної постанови лише з постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.02.2013, якою постановлено стягнути з ОСОБА_1 штраф у розмірі 1 700,00 грн. Також зауважує, що до цього моменту він не знав, що відносно нього складено Акт від 27.05.2012 та прийнята оскаржувана постанова, оскільки не був належним чином повідомлений про прийняття відповідачем зазначених рішень.
Однак, матеріали справи свідчать про те, що відповідачем на адресу позивача (АДРЕСА_1) рекомендованою кореспонденцією 05.06.2012 року надіслано повідомлення, яким доведено до відома позивача, що Акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом від 27.05.2012 № 053541 буде розглянуто 12.06.2012, але конверт повернувся з відміткою почти "за закінчення терміну зберігання".
Також матеріали справи містять докази направлення відповідачем на адресу позивача (АДРЕСА_1) рекомендованою кореспонденцією копії постанови від 12.06.2012 № 147545 про застосування фінансових санкцій, але конверт також був повернутий з відміткою почти "за закінчення терміну зберігання".
Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, а саме пунктом 29 визначено, що копія постанови про застосування фінансових санкцій видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Правилами надання послуг поштового зв'язку затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року № 1155 встановлено, що адресовані фізичним особам рекомендовані поштові відправлення, що пересилаються телеграфом або електронною поштою вручаються особисто адресату (одержувачу), а у разі його відсутності - повнолітнім членам сім'ї за умови пред'явлення ними документа, що посвідчує особу. У разі відсутності адресата (одержувача) або повнолітніх членів його сім'ї в абонентську поштову скриньку адресата вкладаються повідомлення про надходження зазначених реєстрованих поштових відправлень (поштових переказів) (п.114 Правил).
Відповідно до п. 131, 132 Правил у разі неможливості вручення адресатам (одержувачам) внутрішні або міжнародні поштові відправлення (поштові перекази) зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження. Поштові відправлення (поштові перекази) можуть бути повернені об'єктом поштового зв'язку за зворотною адресою у разі письмової заяви відправника, письмової відмови адресата, смерті адресата (одержувача), неможливості вручення через відсутність адресата (одержувача) чи закінчення встановленого терміну зберігання.
З огляду на викладене вбачається, що відповідачем були виконані усі передбачені чинним законодавством дії, щодо належного повідомлення позивача про прийняття оскаржуваної постанови. Але позивач жодного разу не з'явився у відділення поштового зв'язку.
Відповідно до ч. ч. 1, 5 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Судом встановлено, що адміністративний позов подано до суду 01.03.2013, що підтверджується вхідним штампом Окружного адміністративного суду АР Крим.
З вищенаведеного випливає, що цей адміністративний позов подано з пропущенням строку звернення до адміністративного суду, оскільки відповідачем ще 16.06.2012 було направлено на адресу відповідача копію оскаржуваної постанови, однак позивачем не були прийняті міри щодо отримання рекомендованої кореспонденції з відділення пошти, у зв'язку з чим відправлена кореспонденція була повернута на адресу відповідача з відміткою про причини повернення.
Крім того, суд вважає за необхідне зауважити, що під час розгляду справи, позивач пояснив, що йому було відомо про складання Акту від 27.05.2012 № 053541.
Згідно зі ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги відсутність обґрунтованого клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду, суд вважає необхідним адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим про скасування постанови залишити без розгляду.
Вступна та резолютивна частини ухвали оголошена у судовому засіданні 24.04.2013.
Повний текст ухвали складено та підписано 29.04.2013.
Керуючись ст.ст. 99, 100, п.9 ч.1 ст.155, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Євдокімова О.О.