ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
23 травня 2013 року м. Київ№ 826/7520/13-аСуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби до третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет споруФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Шевченківська районна в м. Києві державна адміністраціяпро припинення підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Спір виник із публічно-правових відносин, у яких Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України відноситься до компетенції адміністративних судів та відповідно до ст. 1832 КАС України має розглядатись у порядку скороченого провадження.
Водночас, відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку. Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржуються. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Як видно з матеріалів справи, рішення по справі № 826/7520/13-а може вплинути на права та обов'язки Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації з урахуванням чого суд приходить до висновку про наявність підстав для залучення останньої до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Керуючись ст.ст. 53, 104-107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею К.С.Пащенком.
2. Залучити Шевченківську районну в м. Києві державну адміністрацію до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
2. Витребувати від позивача власне письмове підтвердження того, що у провадженні адміністративних чи господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
3. Запропонувати відповідачу у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
4. Роз'яснити відповідачу, що в разі неподання заперечень проти позову, справа буде вирішена на підставі наявних в ній доказів та розглянута в порядку скороченого провадження протягом трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для їх подання.
5. Справа розглядатиметься суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя К.С. Пащенко
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.