копія
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2013 р. Справа № 804/4780/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРябчук О.С. при секретаріСвітка Н.В. за участю: Прокурора представника позивача та третьої особи відповідача Булавка Л.С. Малиша І.В. ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
04 квітня 2013 р. Дніпропетровський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_5 (далі - відповідач), третя особа - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 151914 від 16.08.2012 р., в сумі 1700,00 грн.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд позов задовольнити. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що відповідач, порушивши вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення договору із замовником транспортних послуг та за відсутності договору страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті. За вчинення вказаних дій до відповідача були застосовані санкції, передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, штраф, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який складає 1700,00 грн.
Представник відповідача та третьої особи позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі, погодився з поясненнями прокурора, зазначивши, що рішення про застосування до відповідача адміністративно-господарського штрафу винесене з дотриманням вимог чинного законодавства.
Відповідач в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. Відповідач до початку розгляду справи в суді не був ознайомлений з актом перевірки, не повідомлявся про розгляд справи про виявлене порушення, не отримував копію постанови про застосування фінансових санкцій. Крім того, зазначене в акті та постанові порушення не мало місця, оскільки особа, яка керувала автомобілем на момент проведення перевірки, не надавала послуг з перевезення пасажирів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та третьої особи, відповідача, суд приходить до наступного висновку.
05.08.2012 р. державними інспекторами Територіального управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області було проведено перевірку, в ході якої встановлено факт надання водієм транспортного засобу послуг з перевезення пасажирів без оформлення договору із замовником транспортних послуг та договору страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті. Транспортний засіб належить ОСОБА_5. Про наявність вказаного порушення зазначеними посадовими особами складений Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 05.08.2012 р. № 059899 (а.с. 7.
На зворотному боці примірника акту зроблена відмітка про ознайомлення з місцем та часом розгляду справи 16.08.2012 р. о 14:00 год. без підпису (а.с. 31).
16.08.2012 р. начальником Територіального управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 151914, якою до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. (а.с. 8).
Представником позивача в як докази направлення постанови відповідачу надані копія списку поштових відправлень та лист начальнику поштампу ЦПЗ № 1 (а.с. 9, 27-28).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті.
Згідно з п. 1 Про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 р. за № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері автомобільного та інших галузей транспорту.
У відповідності до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» Головна державна автоінспекція на автомобільному транспорті (далі - ГДІАТ), є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Територіальне Управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 р. за № 1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 року за № 888. Згідно з п. 5 вказаного Положення територіальні управління здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним тарнспортом. Зазначена діяльність передбачена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. за № 1567, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно п. 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність документів, на підставі яких здійснюється перевезення, визначених ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до п. 20 Порядку за результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за формою згідно з додатком 2.
Акт складається у двох примірниках, кожен з яких підписується посадовими особами, що провели перевірку, та посадовою особою суб'єкта господарювання або фізичною особою - суб'єктом господарювання (далі - уповноважена особа суб'єкта господарювання). Один примірник акта передається уповноваженій особі суб'єкта господарювання, щодо якого було проведено перевірку, інший - до органу державного контролю.
Згідно із п.п. 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із посвідченням. У разі неявки вказаної особи справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Прокурором та позивачем не доведено належними доказами дотримання Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті щодо повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи про виявлене порушення, направлення відповідачу копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення адміністративно-господарського штрафу є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 14, 86, 69, 71, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5, третя особа - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текс постанови виготовлений 21.05.2013 р.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили 21.05.13 СуддяО.С. Рябчук О.С.Рябчук