ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 травня 2013 року 14:26 № 826/5135/13-а
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Восток-СВ Плюс»доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової службипро скасування податкового повідомлення-рішення № 0024131520 від 18.12.2012
Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Шевченко Я.В.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Восток-СВ Плюс» (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби (далі - відповідач) про скасування податкового повідомлення-рішення № 0024131520 від 18.12.2012.
Відповідач позовні вимоги не визнає, просить відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю з підстав, викладених у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
встановив:
Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі міста Києва ДПС було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за вересень 2011 року, за наслідком чого складено акт від 28.11.2012 № 1924/15-225 (далі - Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено, зокрема, порушення позивачем п.п. 198.3, 198.6 ст.198, п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України - завищено податковий кредит на суму 6833,50 грн.
На підставі Акту перевірки податковим органом винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0024131520 від 18.12.2012, яким ТОВ «Восток-СВ Плюс» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 8 543 грн. (6834 грн. за основним зобов'язанням та 1709 грн. за штрафними санкціями).
Аналізуючи вищевикладені обставини, суд приймає до уваги наступне.
Статтями 75, 76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі - ПК України) передбачено наступне.
Органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Як вбачається з Акту перевірки, при проведенні камеральної перевірки відповідачем було використано акт ДПІ у Шевченківському районі м.Києва від 08.08.2012 про неможливість проведення зустрічної звірки з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість ТОВ «Блоксоюз» (контрагента позивача), відповідно до якого не встановлено наявність поставок товарів (послуг) підприємствам-покупцям. Тобто, податковий орган, посилаючись на норми Податкового кодексу України, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення податкової накладної», фактично, покликається на безтоварність операцій між позивачем та його контрагентом.
При цьому, суд приймає до уваги те, що податковим органом було проведено камеральну перевірку, предметом якої, відповідно до вимог Податкового кодексу України, є податкова звітність та дані, зазначені у податкових деклараціях. В той же час, висновки про безтоварність операцій, та завищення податкового кредиту у зв'язку з цим, можуть бути зроблені контролюючим органом лише за наслідком перевірки первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, а також наявною податковою інформацією. Такою перевіркою є документальна планова чи позапланова, яка проводиться у передбачених законом випадках.
З огляду на зазначене суд вважає необґрунтованими та безпідставними висновки податкового органу про завищення ТОВ «Восток-СВ Плюс» податкового кредиту по взаємовідносинах з ТОВ «Блоксоюз» на суму 6833,50 грн., здійснені за наслідком проведення камеральної перевірки звітності позивача з ПДВ за вересень 2011 року.
Разом з тим, пп. 78.1.1 п. 78.1 ст.78 ПК України органам ДПС у випадку, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, надано право проведення документальної позапланової перевірки, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Проте, документальна позапланова перевірка у зв'язку із надходженням від ДПІ у Шевченківському районі м.Києва акту від 08.08.2012 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Блоксоюз» відповідачем, як вбачається з матеріалів справи, не проведена.
Враховуючи вищевикладене у сукупності, суд дійшов висновку про те, що оскаржуване повідомлення-рішення підлягає визнанню протиправним і скасуванню, оскільки податковою службою не дотримано вимог та положень, щодо проведення саме камеральної перевірки, а зроблені висновки виходять поза межі предмету і рамок такого виду перевірки.
Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частина друга статті 71 КАС України).
Відповідач, заперечуючи позов, в силу положень частини 2 статті 71 КАС України, не спростував покликання позивача і не довів відповідність оскаржуваного рішення вимогам ч.3. ст.2 КАС України.
Керуючись ст. 9, 71, 159, 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби № 0024131520 від 18.12.2012.
Судові витрати в сумі 114 (сто чотирнадцять) грн. 71 коп. присудити на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Восток-СВ Плюс» за рахунок Державного бюджету України.
Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк
Повний текст постанови виготовлено та підписано 17.05.2013 р.