Постанова № 31380585, 23.05.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2013
Номер справи
805/5885/13-а
Номер документу
31380585
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2013 р. Справа №805/5885/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10-25

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Хохленкова О.В. за участю секретаря судового засідання Проніна Д. С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс» про стягнення заборгованості за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.

за участю

прокурора: Болдирєва А.Г.

представника позивача: Калиновської М.М.

відповідача: не з'явився,

ВСТАНОВИВ :

Донецько-Ясинуватська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс» про стягнення заборгованості за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Територіальним управлінням головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі п тексту - інспекція) при проведенні перевірок було встановлено порушення приписів ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» з боку товариства з обмеженою відповідальності «Арена - Транс» при здійсненні діяльності, пов'язаної з перевезенням пасажирів, а саме не забезпечення водія автобусу MERSEDES-BENS під час здійснення спеціальних пасажирських перевезень документами - ліцензійної карти, страхових полюсів обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, паспорта маршруту.

28.09.2012 року працівником інспекції був складений акт № 028941 про вказане порушення з боку відповідача.

06.11.2012 року за результатами розгляду акта начальником інспекції було винесено постанову № 147263 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 1700 гривень.

Позивач просив стягнути з відповідача вказану суму в розміри 1700 гривень.

Прокурор у судове засідання з'явився. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник позивача в судове засідання з'явився. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Був повідомлений про дату, час та місце судового засідання належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття в судове засідання без поважних причин відповідача який не є суб'єктом владних повноважень розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" № ХІІ від 05.11.91 прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно ч.2 ст.60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс» є юридичною особою код ЄДРПОУ 37719769.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Відповідно до абзацу третього ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до перевізника застосовуються санкції за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажив без оформлення документів перелік яких визначений ст.39 та 48 цього закону - штраф у розміри ста неоподаткованих податком мінімумів доходів громадян.

Статтею 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачений перелік документів який необхідно мати водію автобуса для регулярних автомобільних перевезень. Крім посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційних документів на транспортний засіб, ліцензійної картки, інші документи передбачені законодавством.

Абзац другий пункту 3 Положення про обов'язкове страхування від нещасних випадків на транспорті затверджене постановою КМУ від 14.08.1996 року № 959 передбачає що кожному застрахованому перевізник який виступає агентом страховика видає страховий поліс.

Відповідно до п.50 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ № 176 від 18.02.1997 року (надалі Правила) під час здійснення регулярного спеціального перевезення водій повинен мати копію договору із замовником послуг та паспорт маршруту.

28.09.2012 року працівником інспекції був складений акт № 028941 про порушення ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» з боку відповідача (а.с.6)

06.11.2012 року за результатами розгляду акта начальником інспекції було винесено постанову № 147263 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 1700 гривень (а.с.7)

Згідно з наданих в судовому засіданні представником позивача доказів він відправив рекомендованим листом на адресу відповідача вищевказану постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідач не оскаржив вищезазначену постанову.

Таким чином, суд об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті кожного доказу окремо, а також в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.8-11, 94, 112, 158-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецько-Ясинуватської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс» про стягнення заборгованості за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн., - задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Арена - Транс», 83069 м. Донецьк, вул. Кленова, 52, код ЄДРПОУ 37719769 на користь державного бюджету України фінансові санкції на користь Управління Укртрансінспекції в Донецькій області в Донецькій області в дохід Державного бюджету 1700, р/р 31112106700002 ГУДК Донецької області МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045 код платежу 21081100 в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті та її проголошено в судовому засіданні в присутності представника позивача 23 травня 2013 року.

Суддя Хохленков О.В.