Постанова № 313797, 08.12.2006, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
08.12.2006
Номер справи
2/370
Номер документу
313797
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"08" грудня 2006 р.

Справа № 2/370

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ДеревінськоїЛ.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2/370

за позовом: Прокурора Новоукраїнського району в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Кіровоград

до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Новоукраїнське автотранспортне підприємство 13546", м. Новоукраїнка Кіровоградської області

про стягнення 7553,48 грн.

Секретар судового засідання – Галушко М.О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від прокуратури - прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області Гребенюк Т.Г., посвідчення № 457;

від позивача - Поліщук О.М., довіреність № 04-04/1363 від 10.05.06;

від відповідача - голова правління Ігнатенко В.В.;

від відповідача - Ігнатенко В.В., довіреність № 217 від 07.12.06;

Час прийняття постанови – 10:50.

Прокурором Новоукраїнського району в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів подано позов до відкритого акціонерного товариства "Новоукраїнське автотранспортне підприємство 13546" про стягнення штрафних санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2005 році у розмірі 7553,48 грн.

Відповідач у відзиві на позовну заяву від 22.11.2006р. за № 171 заперечив позовні вимоги мотивуючи тим, що в 2005 році державною службою зайнятості інваліди для працевлаштування не направлялись та безпосередньо на підприємство з метою працевлаштування інваліди не звертались. Отже, відповідачем вимоги відносно працевлаштування не порушувались та правові підстави для стягнення адміністративно - господарських санкцій відсутні. Крім того, на підприємстві відсутній прибуток з якого повинні сплачуватись штрафні санкції.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокурора, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно ст. 19 Закону України „Про соціальну захищеність інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ст. 20 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 05.07.2001р. підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Порядок сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року № 1767 (далі - Порядок).

Відповідно до пунктів 2-5 вищезазначеного Порядку, підприємства, на яких працює 8 і більше чоловік, реєструються у відділеннях Фонду за своїм місцезнаходженням і щороку, не пізніше 1 лютого подають до відділень звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується Держкомстатом.

Підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша від установленого нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сплачують відповідним відділенням Фонду штрафні санкції самостійно, 15 квітня року, що настає за звітним. Суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, відкриті в установах Національного банку чи в установах комерційних банків.

Сума штрафних санкцій визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

З матеріалів справи: копії звіту від 01.02.2006р. про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік відповідача вбачається, що при середньообліковій чисельності працюючих на підприємстві відповідача в 2005 році 43 осіб та виходячи з нормативу, передбаченого ч. 1 ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», у відповідача мали бути працевлаштовані інваліди в кількості 2 особи. Фактично у відповідача не було працевлаштовано інвалідів.

Таким чином, кількість не зайнятих інвалідами робочих місць у відповідача у 2005 році склала 2 місця. Виходячи з того, що середньомісячна заробітна плата у відповідача у 2005 році складала 3776,74 грн., сума штрафних санкцій, які відповідач повинен був сплатити становить 7553,48 грн. Проте, сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена.

Відповідач не надав суду доказів виконання вимог Закону і забезпечення працевлаштування інвалідів чи сплати суми штрафних санкцій за 2 нестворених робочих місця для працевлаштування інвалідів в 2005 році.

Заперечення відповідача викладені у відзиві на позов, що в 2005 році державною службою зайнятості інваліди для працевлаштування не направлялись, безпосередньо на підприємство з метою працевлаштування інваліди не звертались та вимоги відносно працевлаштування не порушувались, судом не приймаються з наступних підстав. Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Отже, підприємства повинні спочатку створювати робочі місця для інвалідів, а потім звертатись до відповідних органів з заявкою про потребу в працевлаштуванні інвалідів. Крім того, відповідач взагалі не звертався до Новоукраїнського районного центру зайнятості та до Управління праці та соціального захисту населення про потребу працевлаштування інвалідів, що підтверджується довідками № 01-1420 від 01.12.2006р. та № 2835 від 01.12.2006р. Заперечення відповідача про відсутність прибутку на підприємстві судом не приймаються, оскільки в ст. 20 Закону України „Про соціальну захищеність інвалідів в Україні» мова йде про добровільну сплату підприємствами за рахунок прибутку, а тому це не впливає на стягнення штрафних санкцій в примусовому порядку.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги позивача повністю та стягує на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції в сумі 7553,48 грн. за невиконання відповідачем нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 році.

Судові витрати по справі згідно п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись п. 2, 4 ст. 94, ст. ст. 160, 163, 167, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити позов повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Новоукраїнське автотранспортне підприємство 13546", вул. Курчатова, 48/1, м. Новоукраїнка Кіровоградської області ( п/р 260052688 в ОД АППБ «Аваль», МФО 323538, код 03117406) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, вул. 50 років Жовтня, 7А, м. Кіровоград (код 241446954, п/р 31213221800322 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016) штрафні санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005 році в розмірі 7553,48 грн.

Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Л. В. Деревінська